Hravá černá komedie sleduje mladou ženu Lízu, která touží po lásce. Problém je ale v tom, že všichni její nápadníci nějakým způsobem zemřou. Líza dojde k přesvědčení, že je liščí vílou, zlým démonem, který vysává duše z mužů, jež potká... Líza je nesmělá zdravotní sestra, která se už dvanáct let stará o Martu, vdovu po japonském velvyslanci v Maďarsku. Na své třicáté narozeniny zavítá Líza do McDonald's, aby tam našla lásku. Marta je však během Líziny krátké nepřítomnosti zavražděna jejím imaginárním kamarádem Tonim Tanim, japonským popovým zpěvákem ze sedmdesátých let minulého století, který už je po smrti. Příbuzní oběti nahlásí na policii, že Martu zavraždila Líza, aby zdědila její byt. Vyšetřením případu je pověřen podporučík Zoltan. Policista se vydává za nájemníka a nastěhuje se do Lízina bytu, aby měl podezřelou pod dohledem. Když se Zoltan rozhodne tajně opravit všechny nefunkční přístroje v domácnosti, přihodí se mu několik vážných nehod, neboť je zamilovaný do Lízy. Přestože se z Lízy díky časopisům pro ženy stane sebevědomější a mimořádně přitažlivá kráska, veškeré její úsilí najít si partnera ztroskotá kvůli smrtelným neštěstím, jež má na svědomí Toni Tani. Líza dojde k přesvědčení, že se proměnila v liščí vílu, vražedného démona z japonských pohádek. Rozpoutá se bitva o Lízin život, v níž proti sobě stanou záhadný popový zpěvák a podporučík Zoltan. (HBO Europe)

nula87

Zajímavá, nicméně pro mě trochu neatraktivní úletovka. Fajn námět i stylizace, ale něco tomu chybí - a já vlastně ani pořádně nevím co to je. Ale prostě nezaujalo mě to natolik, abych se tím nechal unést. 65% ()

Pete

Líza je koncepčně sympatická podivnost, ale bohužel je ulítlá nedostatečně, nadanější tvůrci by se určitě dokázali více utrhnout ze řetězu průměrnosti. Dovedu si představit třeba zpracování od nějakých tolikrát zmiňovaných úchylných Japonců, pouhé kopírování stylu Andersona či Jeuneta k úspěchu nevede. Dobře vymyšlené i vtipné momenty tu střídá nuda a infantilní, mnohdy repetitivně otravné pasáže (japonský pop zpěvák,..). Zvolená forma by přitom vyžadovala úplný ohňostroj nápadů a originality, aby se diváci neměli čas zabývat obsahem. Pokud se nad hlavní postavou na chvilku zamyslíme vážně, zoufale by potřebovala nejen chlapa, ale hlavně odbornou psychiatrickou pomoc. ()

blondboss

Niektorým hodnoteniam skutočne nerozumiem. Tento maďarský počin som doslova pretrpel a to som od toho očakával skutočne veľa vzhľadom na tunajšie recenzie. Tak hlúpy a režijne toporný film som už dlhú dobu nevidel a musím povedať, že sa mi na ňom nepáčilo prakticky nič okrem hlavnej vcelku sympatickej protagonistke. Za tú jedna hviezda z milosti, inak ale dosť zlé. 20 % ()

Baldrick

Jak dobro zvítězilo nad zlem, láska nad smrtí a finské country nad japonským popem. PS: Kdo má jiný smysl pro humor, může být zklamán. Ale to je jeho problém. PSS: Jeunet? Anderson? Trochu povrchní. Co takhle Kaurismäki na tripu do Maďarska s japonským průvodcem...? ()

Nugat

Nečekané a geniálně ulítlé... Japonský popík a maďarská normalizace jako kulisy úžasného mystery příběhu - perfektní kostýmy, zpracování, nádherný humor. Doporučuji. ()

Callie

Komu se líbil Grandhotel Budapešť bude ve svém živlu. Je to ještě bizarnější maďarsko-japonská fantasie. Na mě až příliš, ale nenudila jsem se. ()

Fajolo

Tvorcovia tohto filmu pozbierali všelijaké gýče a klišé a z nich ako z tehličiek poskladali niečo, čo tu ešte nebolo. Mne sa to páčilo. Vrátane tých tančekov a uletenej hudby. ()

Salvator

Úžasně bláznivá záležitost. Jen těžko někde jinde uslyšíte maďarštinu, japonštinu a finskou country dohromady. ()

PepeBalto

Líza, liščí víla je film, který mě dokázal okouzlit svou jedinečnou atmosférou a nápaditým příběhem. Když jsem ho poprvé před lety viděl na LFŠ, okamžitě jsem se zamiloval a musel jsem ho hned ukázat snad všem kamarádům, kteří ho také do teď milují. Co mě na tomto filmu nejvíce zaujalo, je jeho neobvyklá kombinace žánrů. Líza, liščí víla je totiž jakýmsi mixem komedie, drama a fantasy, což společně vytváří velmi originální zážitek. Tento film je jako maďarská Amélie z Montmartru v černo-komediálním kabátku. Celkově, Líza, liščí víla je úžasný film, který v sobě spojuje romantiku, bizarnost, humor a vizuální kouzlo. ()

rakosabasta

Docela dobrá pakárna. Kdyby se ubralo něco VFX, tak by to bylo ještě lepší... Ha, prolínání japonštiny z maďarštinou... krása. Bohužel, jak není člověk maďarsko-japonský filolog, tak mu jistě spousta fórů navíc uniká, ale třeba se dočkáme českého dabingu... (?) ()

KeskarM

Trochu bláznivá komedie, jejíž styl humoru asi nesedne jen tak každému. Pro mne velmi zábavné a místy správně ujeté. Anotace z LFŠ to vystihla dokonale "Prvky romantické i černé komedie, kriminálního thrilleru, muzikálu či pohádky ve filmu nepředvídatelně koexistují třeba i v rámci jedné jediné scény." ()

fikee

Duch japonského popového zpěváka umí nejen zpívat a tancovat ale taky systematicky vraždit všechny nápadníky ošetřovalky Lízy. Naštěstí se v pravou chvíli objeví finskou country poslouchající policista. Film je to vtipný a bizarní (a asi jediný film na světě kombinující v původním znění maďarštinu, japonštinu a finštinu), dobře zahraný, s výraznou obrazovou stylizací. Na druhou stranu, z povahy filmu je drtivá většina postav jen plochou karikaturou. ()