Lyžařská hlídka

• Československo Lyžařská akademie (více)

V této rozpustilé komedii se parta oddaných členů horské služby vydává zachránit lyžařské středisko Snowy Peaks od zhoubných plánů chamtivého podnikatele Marise. I když jsou členové lyžařské hlídky pěkně rozpustilí, hlavní zásluhu jim nelze upřít - bezpečnost na sjezdovkách se jim daří udržovat skvěle. Nyní je ale čeká mnohem náročnější úkol, když musí bojovat proti nepřátelskému a movitému developerovi. (Peta_N)

joelly01

Jako dite prevelice zboznovano. Ted, po vic nez dvaceti letech opet opraseno. Nebudu kecat, pocitala jsem s tim ze to zodpaduju a radsi to ani nehodim na csfd, ale stal se pravy opak! Prijemne a vtipne pozdneosumdesatkove Retro. Vtipy zadny vykvet originality, ale usmev na tvari vyloudi. Krasna priroda a co se tyce lyzovani tak opravdu kloboucek!!! Tahle ski komedie je pro me takovy maly klenot. To jejich paradni obleceni (nikdy neprestanu mit slabost pro "neonove" lyzarske overaly a tupirovane vlasy), ty klasicke lyze, ucesy a hlavne... ty triky co tam vali! Ja jsem teda dnes otravena jak hadi zub, neb jsem spatne spala a rano jsem musela dostat tri injekce, ale kdyz si vzpomenu jak jsem na tohle vcera koukala tak se tady zase usmivam jak mesicek na hnoji a hned se citim o neco lip! Btw. snowboardista, jak by rekla ma pubertalni kamaradka, byl taky "cajk", pamatuju si ze jako dite jsme tu jeho Turbo jizdu davali na VHS tak desetkrat po sobe a vzdy nam prisla bozi. Jako i vcera. O je, toto byla prijemna vec. Hory jsou stejne nejlepsi, hory vladnou, vsechno ostatni je na nic a vsechno ostatni se muze nechat odstrelit treba nekam na Mars! ()

RedRose

Nostalgické 4 hvězdy! Rok 1990, chvíli po pádu opony, vše co najednou přišlo do kin a TV ze západu bylo skvělé! Z dnešního pohledu je to fakt tak na 20-30% ale tak málo z nostalgie dát nedokážu :-D ()

Cortesz

Z nostalgie, klasika videopůjčoven, fotr mi to tenkrát koupil k narozeninám, ale já chtěl sám doma 2 😁, chvíli jsem trucoval, ale nakonec jsem to sjížděl pořád dokola, bože, kde jsou ty časy 😓 ()

moviepill

Všeobecne priemerná komédia,ale nakoľko som nadšený lyžiar (najmä v zime) :-) a z nostalgie (lebo som na tomto filme vyrastal) pridávam štvrtú *. Takže tých 75 percent aj za skvelú hudbu. "Relaxuj, uklidni se. Strefování se do díry je jako milování" - - - "Nikdy jsem se nemiloval..." - - - "Tak hodně štěstí!" :-D ()

Stanmi

Pops (Ray Walston) už čtyřicet úspěšně provozuje lyžařské středisko Snowy Peaks. Údolí by však pro své plány rád získal místní podnikatel Maris (Martin Mull)... Jak už to tak u českých názvů bývá, tak také Lyžařská akademie poněkud klame svým názvem (spravně by se film měl jmenovat spíše Horská hlídka). Odkaz na popularitu Policejní akademie je zřejmý, ale kupodivu určitou logiku to má, protože Policejní i Lyžařskou akademii spojuje (kromě podobného humoru) také osoba producenta Paula Maslanskyho. Samotný příběh o záchraně lyžařské střediska sice není přiliš náročný (a taky tak trochu přípomíná třetí díl Policejní akademie), ale dokáže v rámci možností zaujmout. Herecké obsazení sice nenabízí žadnou hollywoodskou superhvězdu, ale na druhou stranu jsou tady pěkné holky a chlapi jsou celkem sympaťáci (jedním z nich je také budoucí režisér Paul Feig). Humor je pravda spíše jednodušší, nicméně některé vtípky a hlášky jsou opravdu povedené.Také je na místě pochválit chytlavou hudbu, která k atmosféře filmu naprosto přesně pasuje. Pro mně osobně je tak Lyžařská akademie svým způsobem kultovní komedie, kterou jsem v dětství na videu viděl nesčetněkrát a musí se jí nechat, že i po všech těch letech mně dokáže solidně pobavit. ()

ijacobo

Film mého mládí, na který jsem se v době chození na základku díval snad každý týden. Nyní po letech mé hodnocení beru spíše s rezervou a značnou dávkou nostalgie. ()

wray

podobne ako ostatni, patrim k tym ktory tento film videli niekedy na zakladnej a bola to proste pecka (u mna bonus body kedze som vtedy niekedy chodieval na lyziarske), lebo su tam makaci na lyziach humor je pre detskeho divaka idealny, a v 13tich ci kolko som to mal, clovek ostatne "drobne" nedostatky prehliadne. Tuto sezonu som tiez lyzoval viac, tak som si povedal ze nebude zle pozriet si lyziarsku akademiu. Nuz - nebolo to uplne zle, ale nebudeme si klamat v sucasnosti to uz divakovi nema velmi co povedat, a ked tak zvazim ake filmy sa natacaju dnes, tak asi ani ten detsky divak by tento film v dnesnej dobe neocenil. 2* davam len z nostalgie. Neviem ci mozem niekomu odporucit, ale mam taky pocit ze za 10,15 rokov si to mozno predsa len pozriem znova :) ()

Sherman.X

Z nostalgie z mých dětských let, kdy jsem na tohle moc rád koukal, dávám +1 hvězda. Viděl jsem teď znovu po tolika letech a slušná komedie, akorát na 3 hvězdy + hvězda nostalgie. Ach, už zase být sníh... ()

montel

Do lyžařského střediska Snow Peaks, se sjíždějí členové horské služby, kteří mají za úkol udržovat na horách pořádek. Záludný podnikatel Maris (Martin Mull) však chce celé středisko předělat a pořádně na něm vydělat. To se ovšem musí zbavit šéfa záchranářů Popse (Ray Walston) a jeho družiny. Začne tedy používat nekalé praktiky...Jednoduchý a docela zábavný příběh, roztomilý pes a legrácky ve stylu Policejní akademie. Pokud hledáte fajn zábavu a nechcete u toho přemýšlet, Ski Patrol se nabízí. 60% ()

FauSSt

Ochutnejte smrt - žijte život! Jedna z prvých videokaziet od Intersonicu a celkovo vo videopožičovniach v začiatkoch éry VHS. ()

Muad

"Pánové ztratila jsem kontaktní čočku pomůže mi ji někdo najít?" "Jmenuji se Barbara Čekoniová a jsem z Bratilslavy.. toto je Barbara Jackoniová a je z Bratislajvy.. z Bratislavy.. to je rozdíl?" "Ochutnat smrt.. Žít život.." " aa tohle raději sami doma nezkoušejte" Těžká blbost, těžká nostalgie.. a všiměte si, že nikdo nemá karvingy :-) ()