Lyžařská hlídka

• Československo Lyžařská akademie (více)

V této rozpustilé komedii se parta oddaných členů horské služby vydává zachránit lyžařské středisko Snowy Peaks od zhoubných plánů chamtivého podnikatele Marise. I když jsou členové lyžařské hlídky pěkně rozpustilí, hlavní zásluhu jim nelze upřít - bezpečnost na sjezdovkách se jim daří udržovat skvěle. Nyní je ale čeká mnohem náročnější úkol, když musí bojovat proti nepřátelskému a movitému developerovi. (Peta_N)

Foxhound#1

Jako malej jsem tuhle komedii zbožňoval, hlavně díky tomu pankáčovi na prkně. Po letech jsem to viděl s jinou verzí dabingu a nostalgie byla najednou v hajzlu, škoda. ()

Vejrrr

Mile mě překvapilo kolik sentimentálních pamětníků jako jsem já tady je :) Asi jsme ta generace, která byla ráda za jakýkoli film, který šlo přehrát na nově zakoupeném videu :) ()

no2

7/10 - Jako patnáctiletý fracek jsem se u toho docela bavil. Byla to taková Policejní akademie na horách, ale proč ne, když kvalitou se to blížilo spíš k jedničce či trojce, než k jejím slabším dílům. Od té doby jsem to neviděl, takže za čtyři hvězdičky... ()

zdeny99

Tohle jsem viděl někdy v polovině 90. let na Nově. Tehdy to Nova dávala docela pravidelně, ale pak se to úplně vytratilo z televizního programu. Dnes jsem to viděl poprvé od té doby, po nějakých 23-24 letech. A musím říct, že zůstaly jen nostalgické vzpomínky na ten absolutně dokonalej film, který se za ty roky změnil k nepoznání. Sice stále si pamatuji toho chlapa se třema tvářemi, ty salta na lyžích, zběsilé honičky na sjedzdovkách. Jenže to vše úchvatné vyprchalo. Dneska s odstupem let je to už jen průměrná podívaná. Ta crazy komedie už tak moc nedává smysl, navíc podobných lyžařských komedií je už spousta. Už to není ten punc originality jako před lety. [2669. hodnocení, 144. komentář, 47%] ()

tragos

Well... Ski akademie v polovině devadesátých let běžela snad v každém zájezdovém autobusu, který si to štrachal na hory. Je to slabší než třeba Policejní akademie (ne o moc), ale na rozdíl od ní se mi Ski akademie až tak moc neokoukala. 6/10 ()

inutihar

No, nostalgie pracuje. Béčková kravina to byla určitě, ale taky to byl jeden z prvních filmů, který jsem doma viděl na videu a jako dítě školou povinné to člověk vnímá trochu jinak. ()

LANSA

No jo no,co dodat?Nostalgie. Vím,že se na to,už nesmím nikdy podívat,protože by mi to zničilo veškeré ideály z dětství. ()

salamandrr

jako dítě sem tenhle snímek zbožňoval, asi to radši nikdy znova nezapnu,neb bych si to zkazil jako když sem zapnul kačeří příběhy a chipa a dalea ()

Trixi

Mám tenhle film na VHS doma už řadu let, ale že bych si ho pouštěla nějak často, to se říct nedá. Spíš naopak. Nemám moc ráda filmy, kde si partičky "mladých a odvážných" dělají navzájem problémy. Nezáživné téma, ikdyž tady s pokusy o vtipnost. ()

Veseldaa.!

Tenhle film jsem v dětství miloval a nebudu se teď za to stydět. A snižovat hodnocení jen kvůli tomu, že už jsem starší? Ani náhodou, to je přece blbost! Nostalgie mi to nedovolí :-) ()

DarkoCohen

Jako tady skoro všem i mně přisla takhle komedie nesmírně vtipná, když jsem byla malá. S bráchama jsme měli takovou tradici, že jsme si ji pouštěli, spolu s Ace Venturou a Kamarádem do deště, alespoň jednou do roka. A já jsem si vždycky česala vlasy stejně, jako to v tomhle filmu nosí největší krásky.o) Nedávno jsme si ji s kamarády pouštěli znova a to při příležistosti, o které by se dalo říct, že vám přijde směšný skoro všechno. A tak mě celkem zamrzelo, že kromě pár vyloženě profláknutých scén, jsem se už mockrát nezasmála. Přesto ale vždy, když se řekne Ski Academy, se mi vybaví příjemně strávený čas a to se přece počítá! 60% ()

Matt007

Moje nostalgická vzpomínka na dětství, tenhle film sem viděl několikrát a vždy jsem se u něj slušně bavil. pro dnešní mládež to ale není. ()

elent

Jako malej jsem ten film hrozně žral - v televizi dokonce nedávno dávali, ale s novým dabingem :-( Ještě, že však existujou ty internety :-)) Jasný, není to žádnej Christopher Nolan, ale měl jsem to rád a mám to rád pořád... Dávám plný počet ()