Odebrat z přátel

• USA Unfriended (více)

Laura Barns byla obyčejná středoškolačka, dokud se na internetu neobjevilo video, které do nechutných detailů prezentovalo, jak se sťala na jednom večírku. Dříve všemi obletovaná kráska veřejnou potupu neustála a spáchala sebevraždu. V den výročí její smrti se partička jejích spolužáků „sejde" na videochatu, kde řeší obvyklé teenagerovské problémy, dokud se do jejich skupiny nenabourá neznámý uživatel s přezdívkou Billie227. Kromě toho, že ho nejde ze soukromé diskuze vyhodit, je na tomto uživateli zvláštní i to, že ho velmi zajímá, kdo nahrál na internet ono nelichotivé video. A pak se do diskuze zapojí i jejich mrtvá spolužačka... Pocit, že jde o nechutný vtip, brzy vystřídá absolutní zděšení všech zúčastněných. Neznámý uživatel totiž nezůstává jen u slovních výhrůžek a za pravdou jde doslova přes jejich mrtvoly. (Cinemart)

Megynka

Nápad se mi líbil, provedení také docela šlo, ale bylo to opravdu hodně slabé ... Navíc tak hrozně zmatené, že jsem vůbec nestíhala a občas netušila, kdo je kdo a o co tam vlastně jde. ()

chlebo odpad!

Dopredu idú nie len všetky možné technologické hračky, ale ako tak pozerám, tak konečne aj kinematografia. Všetci už pochopili, že artritída a kamera od Ježiška zázraky nerobia, a prišla ňjuska zo screenov z fakbuku a namiesto dnes už moderným filmovým umením prekonanej ručnej kamery, spektakulárna webkamera. Len škoda, že nie som pamätníkom stupídnej degenerácie, pre ktorú tento horor vznikol. My keď sme chceli byť strašní gauneri a šikanátori a napríklad dohnať niekoho k samovražde, normálne sme ho o to, aby skočil z okna prípadne sa zastrelil slušne žiadali opakovane každý deň aj po dobu pol roka a občas sa dotyčnému priaznivcovi ušiel výprask, alebo iná patália (tým sa absolútne nepriznávam k neľudskému trýzneniu neobľúbených bývalých spolužiakov, iba si tak blábolím na internete). Ale chápem, že dnes sa takáto neľudsky otravná, hysterická a chaotická pičovina chytiť môže, keďže dnešní mladí, respektíve, ešte len budúci mladí sa už budú cez internet aj rozmnožovať, nie len zabíjať. Ja som rád, že sa tento HOROR už skončil. ()

El Patron

Opět jsme na pomezí, kde si film sice zaslouží pozornost, ale svůj potenciál a nápad nakope v množství hloupých dialogů a dalších nesmyslů. Tady je jasný důkaz toho, že i obyčejné skypování a pár lacných efektů dokáží vytvořit zajímavou atmosféru, bohužel hádající se parta teenagerů nestačila. Chtělo to něco hlubšího, něco, co se jen tak nezapomene. Ted se tomu člověk jen zasměje a dále si bude vesele prohlížet reklamy na Facebooku. 50% ()

MAAUZ

Na tuhle ptákovinu o skypování jsem šel na rande s mou bývalou přítelkyní. Chvílema docela lekačka a dost mi Unfriended připomínal dnešní prank videa na YT. Ale z čeho jsem měl celej film prdel, že jsme si záměrně sedli do poslední řady, abychom se kdyžtak mohli k sobě namáčknout, když se budeme bát. Znáte to.. A pak přišla nějaká 16tka s popcornem v ruce a jestli si jako může sednout vedle mě? :D Asi si nevšimla přítelkyně při druhé ruce. Holku jsem důležitě odmítnul, že bychom chtěli mít soukromí. Ale byla to humorná situace. ()

Knor

Oceňuju způsob zpracování, ale to je všechno. jinak je to nudná hádanice s hi-tech duchem a extrémně nesympatickým obsazením. ()

Miagy

Ako vidím jedná sa o veľmi rozporuplne hodnotený film. Ja za seba musím povedať, že som ostal fakt prekvapený ako sa s niečím takým dokázali autori popasovať. U mňa to fungovalo, čo by som nikdy nepovedal. Scénár bol veľmi priamočiary a predvídateľný, obyčajné skajpovanie a fejbúkovanie však prinieslo celkom príjemný a mrazivý horor. Nikdy by som nepovedal, že čakanie kým niekto odpíše dokáže vyvolať toľko emócií ( napätie, očakávanie, neistota...). Film hodnotím nie za herecké výkony, ale za inovatívnosť, udržanie diváka pri obraze. Zhltol som im to aj s naviakom. ()

HERGImanCZ

Skvělý nápad, ale to je tak vše. Film měl rozhodně naběhnuto na originální horor. Škoda jen, že provedení už tak dokonalé nebylo. ()

Scraffy

Nápad robiť úplne všetko na Skype je výborný. Herci tu hrajú pomerne dobre, aj keď niekedy im to troška zaškrípe. Nie je to zrovna horor, ktorý je vyložene horor. Atmosféra je tu taká viac mysteriózna a hrá skôr na psychiku. Podobné horory tu už pár krát boli, ale nie je ich hodne, takže je len dobré, že sa vyrábajú viac. ()

filip289

Až do predposlednej sekundy prekvapivo zaujímavý triller/horor. Za lacnú, odpornú a zbytočnú ľakačku v poslednej sekunde som však mal chuť 1* hviezdu ubrať... ()

Emafera

Film je točený zajímavou formou a poukazuje na zhoubnost sociálních sítí a všudypřítomné telefony, které mohou vše fotit a točit, ale hororem bych to nenazvala. I když se děj odehrává v reálném čase na PC obrazovce, neumí vtáhnout do děje. ()

ShiShinka

Bavilo mě to, ale teda ne proto, že by to měl být horor (není). Bavilo mě to proto, že se nemusím dívat na x sérií Gossip girl, tady to mám jako jednohubku. ()

Midar

Relativně použitelný průměr, který těží především z vesměs orgininálního nápadu. Vážně bych si přál mít tak rychlé připojení jako hlavní hrdinka :D ()

lusa

Objektívne je to uširvúca ubliakaná chujovina o partii amerických retardov, ktorí miesto toho, aby si šli pokecať na lavičku pod čerešňu, tak si zapnú kamery a čučia, ručia na seba online cez všetky možné komunikačné prostriedky. Už mi tam chýbali len kelímky spojené špagátikom.. Subjektívne to malo gule. Skrátka a dobre, veľmi oceňujem nápad, akým bol Cybernatural urobený. Takto dnes fakt žijeme a keď nemáš aspoň 3 účty na skajpe, fejsbuku, twiteri, majspejci, wocape, vajbery, pokeci a redtube, ako by si nebol. Cartman v mixéri tiež stojí za zmienku a celkovo.. Nestrácala som sa, nenudila som sa, čo som čakala, som aj dostala. 3* ()

Zolky

Po skončení filmu som rozmýšľal, kedy som naposledy videl takúto veľkú hovadinu. Bolo to ultra-mega stupídne a viac krát počas filmu som mal sto chutí sa postaviť a odísť. Pozitívne nemôžem hodnotiť ani ten nápad, ako to celé natočili, pretože mi to strašne vadilo dívať sa celý čas na nejakú pracovnú plochu a videohovor s nejakými vypatlanými ľuďmi. Tú jednu hviezdičku dávam za to, že som sa asi dva krát mykol, aj keď to bolo evidentné, čo sa udeje. Fakt zlé. ()

borohub

Fakt nevím jak to mám hodnotit. Film je to takový neobvyklý, už jenom z důvodu, že celou dobu se odehrává na ploše macu a hlavní roli tam hraje skype a chabé připojení k internetu. První půl hodina naprosté utrpení, pak se to rozjelo a musím říct, že mě to i docela bavilo. Horor? Spíše lekačka. Hodnotítm takhle vysoko, protože rozpočet tohoto filmu byl pouze 1 milion USD a většina stejně padla asi na reklamu.. A na to, že se jedná o nízkorozpočtový film tak to bylo vážně dobré a hlavně mě docela bavil ten konec, který to opravdu vytáhnul.60% ()

Alfo

Ukričané, miestami nudné a že by som sa bál ? Malo to pár svetlých momentov, ktoré sa mne osobne páčili, no niekomu z generácie čo skype a iné moderné technológie nepozná, tak to nepovie vôbec nič, ba dokonca sa postaví a odíde zo slovami " Čo je to za pičovinu ?! ". Plus za originalitu, ale hviezdičku nie. ()

Muzaffer

Odebrat z přátel si u mě vysloužilo 2 hvězdičky za to, že u mě vyvolal zatím nejdelší záchvat smíchu, jaký jsem v kině letos prožil. Bylo to u jedné z nejvíc "děsivých" scén. Film je příliš ukecaný a předvídatelný, než aby fungoval dobře jako horor...zajímavý je hlavně svým originálním zpracováním, kdy celý děj sledujeme v reálném čase pouze v okně skypu... ()

whysoserious

První hvězda je za to, že vůbec někoho konečně napadlo udělat psychárnu s originálním námětem a, že se nejedná o remake a druhá za vynalézavý způsob, jakým si Laura s ostatními srovnává účty. Jenže potenciál děsivosti pohřbívají od začátku nezajímavé plky party teenagerů a neustálé zvuky upozornění na zprávy z facebooku, či hovory na Skypu. I když jsem měl všechny tyhle věci při sledování vypnuty, tak to na mě působilo rušivě a ve výsledku to zážitek prostě kazí. ()