Dva dobrovolníci Max a Albert souhlasí s nabídkou na otestování přístroje a nechají se na dobu tří let zmrazit. Místo v roce 1993 se ale probudí o padesát let později v podivném, sterilním světě bez mužů. Všude kolem nich jsou jen samé ženy, které žijí v podzemním městě, protože ovzduší na povrchu planety je kontaminováno. Max a Albert jsou proti své vůli považováni za primitivní archeologický nález a hrozí jim smrt, anebo násilná přeměna v ženy. Ženy převzaly vládu nad světem a naši hrdinové se stávají pokusnými králíky. Díky dívce jménem Lamia, která zcela nepropadla feministické propagandě, se mužům podaří uprchnout. Ukáže jim cestu na povrch a spolu s nimi se rozhodne i ona zemřít na zamořené planetě mimo svůj bezpečný podzemní domov. Jenže na zemi je vše jako kdysi, dokonce je tam i dům, ve kterém tajně bydlí šéfka podzemního ženského společenství. (TV Nova)

Dstar

Jednoznačně nejlepší dílo z Polské produkce.Souhlasim s nadčasovostí tohoto snímku.Viděl jsem to snad 10krát a stále ok.Slušelo by tomuto filmu i volné pokračování(druhý díl).Myslím,že by byl o něj veliký zájem.Za mne 90%.Klobouk dolu před rejžou a jeho nápadem. ()

Rangifer

Já nevím co k tomu dodat. Jelikož jsem již mladší generace, tak film nedokáži ocenit tak jako ta starší. Polských filmů jsem moc neviděl. Ale musím uznat, že je to pro mě taková oddechová záležitost. Exteriéry podzemního bunkru mi připomínají palubu Červeného trpaslíka. Sice jsem se nezasmál, ale film mě pobavil svým nápadem, jak by vypadal svět, kdyby mu vládly pouze ženy. Dobrý scénář, feminismus, ňadra a dobře vymyšlený konec, ten mě dostal. Ješte stojí za zmínku povedený český dabing obou sympatických samců. ()

little.boy

Žena ma bije! ———- Prečo nemôže chlap s holou babou vo výťahu!?! ————— Aké je heslo? Skurvený život! Ćo to je? Neviem, nikdy som nič také nepočula! ()

BigJohn02

"Jdem na východ, tam musí být nějaká civilizace!" - ještě dnes se tomu směju, jako tehdy v Alfě na Václaváku. Dva muži v pekle, kde jsou jenom ženský. Naštěstí se nakonec ukázalo, že aby to fungovalo, jejich šéfem musí být chlap. "Spolkni prášek!" ()

mehmed

Většina komentů je mimo. Já tu dobu zažil. Hltali jsme ten film na polské televizi v Kinu nocnem a přestože pro nás náctileté byla vrcholem scéna “výměny dresů”, už tehdy jsme chápali pravý význam filmu. Sexmise je mistrovské dílo, žádná laciná komedie o tom, jak by svět vypadal bez mužů. Tohle byla jen geniální zástěrka jak oblbnout komouše a cenzory. Celý film je kritikou a výsměchem totalitní společnosti. Lež, propaganda, překrucování historie. Kdo v komunismu nežil, těžko si uvědomí, jaký zázrak bylo natočit takový film v roce1983... ()

Vestor

Geniální polská komedie. Vůbec nechápu, jak mohlo v 80. letech ve Východním bloku něco takového vzniknout a neskončit to jako trezorový film. Je tam spousta narážek na totalitně řízenou společnost, cenzuru a policejní represi vůči undergroundu. I po trikové stránce je film povedený. ()

Mac._

Nádherná záležitost v bolševickém období ničeho. Poláci na tom byli, co se týče cenzury, podstatně líp. U hlášek "jako kdyby mě vylučovali z Pionýra" řvalo celé kino smíchy. Výpravou sice naivní, ale jinak excelentní - Stuhr se stal rázem miláčkem a my jsme ve škole ještě dlouho používali poslední větu z filmu - "Kluci, držte se!". ()

Rock4ever

Uzasna zalezitost - i po tech letech stale svezi a vtipna satira. Za fronty pred socialistickymi kiny nejspis mohl vedle na pomery vychodniho bloku vyjimecne odvazne prace s nahotou a pouzitim explicitniho jazyka (heh) i fakt, ze se jedna o naprosto nepokrytou kritiku zivota v normalizovanych statech Varsavske smlouvy. Prepisovani dejin, prevychova nebo likvidace oponentu ci obavy z nuklearni valky. To vse je zde az mrazive hmatatelnym zpusobem pritomno, i kdyz zahalene do havu nevinne grotesky z budoucnosti. To, ze cenzori vychodniho bloku pustili film do kin lze zpetne povazovat za maly zazrak. Bylo by smutne, kdybychom se dnes na Sexmisi koukali uz jen kvuli (dobrym) forkum a lechtivym kostymum a nevnimali odvahu polskych tvurcu prijit s takovym filmem jen dva roky pote, co Jaruzelski vyhlasil vyjimecny stav a poslal tanky na vlastni lidi. ()

Vedjat

Prostě úžasný film, a také skvělý český dabing. Zatímco se Max po počátečním šoku z toho, kde se to ocitli, stále zmítá v hysterii a depresích, Albert začíná přemítat:" Vždyť my by jsme se nemuseli mít špatně. Všude kolem samý ženský, my tady jediný chlapi...konkurence prakticky žádná." ()

pupidup

To je "kurvaaa" !!! Ta klasika vsech klasik! Libilo se mi to v osmdesatkach a kupodivu, libi se mi to i dnes! Neni treba zadnych supertriku a 3D.. staci mix humoru a trocha slehackove sci-fi... ()

PowPow

Humor strašně zastaral, ale pořád jde o velice originální dílo s hlubším přesahem. Na svou dobu a místo vzniku dokonalé. ()

milos.bradik

Tento film miluji. Dnes už ztrácí jeho satira na originalitě, mnoho těch ironií a dvojsmyslů zaniklo spolu s pádem socialistického bloku, ale i tak je v mnohém tato komedie nadčasová. ()

vecnaAmbra

Ale však je to len taká milá komediálna scifi rozprávka (ak by tam občas nebol holý nejaký vršok či spodok). Naozaj nerozumiem nadhodnoteniu a to mám staršie poľské komédie dosť rada ( a mnohé považujem aj za omnoho podarenejšie - Dzięcioł, Komedia małżeńska...). Herci sympatickí inak za mňa ledva priemer. ()

ferika

Tu jednu hviezdicku som strhol za tie nudne a zdlhave scany z podzemneho utociska. Dost podobne a mozno aj inspirujuce ako vo filme "Loganův útěk". ()

5. ročník festivalu Future Gate

5. ročník festivalu Future Gate