Reklama

Reklama

Annie (Nicole Kidman) a Baxter (Jason Bateman) jsou dospělí potomci kontroverzních manželů, konceptuálních a performačních umělců proslulých svými bizarními a děsivými veřejnými vystoupeními. Nikdy se tak docela nedokázali přenést přes skutečnost, že je matka s otcem v dětství využívali při svých často krutých a znepokojivých satirických představeních na veřejnosti. Často se o tom teď se svými stárnoucími rodiči přou a dávají jim za vinu své problémy v dospělosti. Oba sourozence však přepadne strach poté, co jim policie oznámí, že jejich rodiče během výletu ven z města zmizeli. Bratr zvažuje možnost, že se jim mohlo stát něco strašného, ale sestra je přesvědčená, že je to jen další z jejich přihlouplých her či zvrácených konceptuálních představení. Přesvědčí bratra, že by se měli po rodičích raději porozhlédnou sami. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (17)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Lehce bizarní film, který ale přitom funguje bez toho, aby měl jakékoli fantaskní prvky. Prostě jen ukázka toho, jak je jedna rodin hodně divná, ale stejně funguje, i když s tím, že vlastně vůbec nefunguje. Padne tam ale skvělá myšlenka: Pokud se bojíte, že svoje děti nějak zkazíte, nebojte se, udělá to každý. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Už druhý celovečerný film v podaní Jasona Batemana ako režiséra, a opäť nič extra. Aj keď v tomto prípade sa originalita určite uprieť nedá, no celkový dojem nedosahuje ani len hranicu priemeru. A to keď som videl to herecké obsadenie ( Nicole Kidman, Christopher Walken, či samotný Jason Bateman), tak som sa celkom tešil. Ale asi zbytočne... Samotná idea filmu bola síce zaujímavá a pozoruhodná, ale to dejové prevedenie ma takmer vôbec nenadchlo - akurát tak tie retrospektívy boli výborné, a taktiež melancholický záver. Celkovo tak niekde na pomedzí 2 a 3* (ale aj na tie tri hviezdičky by bolo treba ešte pridať). ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Solidní herecká skvadra natočila zvláštně definovatelný film o jedné ne úplně standardní rodinné skvadře. Nevím, jestli je to úplně takový průser, jak to tady vypadá u zdejších hodnotitelů, ale u mně to docela i prošlo. Žádná hitparáda se nekoná a herecké role jsou daleko normálnější, než byste na první pohled tušili. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Zvláštní film na hodně zvláštní téma. V zásadě se jedná o rodinné drama, ale to, že se jde o netradiční famílii, to celé posunuje trochu jinam. Každopádně byť se na to dá v pohodě koukat, něco tomu chybí. Bateman z mého pohledu málo tlačil na dramatickou rovinu a ničím jí nenahradil. Dokázal bych si představit víc komediálních prvků i nějakou kriminalistickou linku. Takhle to bylo strašně chudé. Alespoň že herci nezklamali, ačkoliv od všech zúčastněných už jsem samozřejmě viděl lepší výkony. Bateman si tady ukousnul příliš velký krajíc a i když vyloženě nezklamal, tak ani nijak zvlášť neuchvátil. 50% ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Jasona Batemana mám rád ako herca, no ako režisér ma zatiaľ moc nepresvedčil. Zaujímavý nápad, pár zábavných momentov a hlavne výborný Ch. Walken, ktorý aj v tomto snímku svoju strelenú postavu excentrického, polobláznivého, avantgarného umelca zobral smrteľne vážne. Normálne ma presvedčil, že nie je nič dôležitejšie ako behať po uliciach a robiť si z ľudí žarty v štýle napr. toho prepadu v banke, to bola asi najlepšia scéna. To je ale asi tak všetko to pozitívne. Žiaľ je tu až príliš veľa nudy utopenej v pohodlnej ležérnosti na to, aby ma to ako celok výraznejšie zaujalo. Tiež by som na záver ešte pridal nejaký nápad a rozhodne by som film aj úplne inak dramaticky poňal. Slabý priemer. 55/100 ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama