Zvláštní příběh rodiny F

The Family Fang

USA, 2015, 105 min

• BOURQUE

Tento film, ako aj scenár a réžia (sorry Jason), krváca z viacerých rán. Už dávno som sa necítil tak frustrovane ako pri sledovaní tohto filmu. Bohužiaľ, ani o hereckých výkonoch nemôžem hovoriť v superlatívoch, napriek tomu, že sa tu objavili N. Kidman a Ch. Walken. V obidvoch prípadoch sa jedná o priemerný „performance“. Osobné hodnotenie: 55% (*) (14.1.2017)

• sedm.1

Stylové, osobité, v podstatě možná i dost originální, ale co je to platné, když je to zároveň tak nudné a nevýrazné, a to především, co se samotného dění kolem rodiny F děje. Základní myšlenka filmu není tedy zas až tak marná, ale prostě celkové zpracování není ani dramaticky funkční, ani emočně působivý, vzhledem k zápletce to nemá ani nadhled, který by to celé možná oživil, čímž chci naznačit, že se to bere možná až příliš zbytečně vážně, zároveň mi to přišlo odvyprávěné docela kostrbatým způsobem, chyběla mi tam pak i nějaká gradace příběhu, a v souvislosti s tím i v závěru jakékoliv vyústění, či pointa, která by to celé nějak smysluplně ukončila. Atmosféry je jinak Zvláštní příběh rodiny F zbavena zcela, a co se obsazení týče, Bateman fajn, Kidmanová nedůvěryhodně afektovaná a Walken bohužel dost nevyužitý. Celkově jde tak sice o poměrně nevšední podívanou, problém ovšem je, že to nemá moc co nabídnout, respektive jde o vážně nezáživný snímek.(4.6.2019)

Zvláštní film na hodně zvláštní téma. V zásadě se jedná o rodinné drama, ale to, že se jde o netradiční famílii, to celé posunuje trochu jinam. Každopádně byť se na to dá v pohodě koukat, něco tomu chybí. Bateman z mého pohledu málo tlačil na dramatickou rovinu a ničím jí nenahradil. Dokázal bych si představit víc komediálních prvků i nějakou kriminalistickou linku. Takhle to bylo strašně chudé. Alespoň že herci nezklamali, ačkoliv od všech zúčastněných už jsem samozřejmě viděl lepší výkony. Bateman si tady ukousnul příliš velký krajíc a i když vyloženě nezklamal, tak ani nijak zvlášť neuchvátil. 50%(21.8.2017)

Jasona Batemana mám rád ako herca, no ako režisér ma zatiaľ moc nepresvedčil. Zaujímavý nápad, pár zábavných momentov a hlavne výborný Ch. Walken, ktorý aj v tomto snímku svoju strelenú postavu excentrického, polobláznivého, avantgarného umelca zobral smrteľne vážne. Normálne ma presvedčil, že nie je nič dôležitejšie ako behať po uliciach a robiť si z ľudí žarty v štýle napr. toho prepadu v banke, to bola asi najlepšia scéna. To je ale asi tak všetko to pozitívne. Žiaľ je tu až príliš veľa nudy utopenej v pohodlnej ležérnosti na to, aby ma to ako celok výraznejšie zaujalo. Tiež by som na záver ešte pridal nejaký nápad a rozhodne by som film aj úplne inak dramaticky poňal. Slabý priemer. 55/100(17.5.2017)

Mám slabost pro Batemana, baví mě jeho přístup, jak hraje a režíruje. Jediné, co není na Family Fang dobré, je plastikami doprzněný obličej Kidmanové, který je odstrašující a zcela neguje její upřímné, ale marné snahy o mimiku. Popravdě nechápu, že jí kdokoliv může obsadit, ačkoliv její účast zde svědčí o nemnohosti nabídek... Ale scénář i zpracování jasně palec nahoru!(7.1.2017)