Zvláštní příběh rodiny F

The Family Fang

USA, 2015, 105 min

Zvláštní film na hodně zvláštní téma. V zásadě se jedná o rodinné drama, ale to, že se jde o netradiční famílii, to celé posunuje trochu jinam. Každopádně byť se na to dá v pohodě koukat, něco tomu chybí. Bateman z mého pohledu málo tlačil na dramatickou rovinu a ničím jí nenahradil. Dokázal bych si představit víc komediálních prvků i nějakou kriminalistickou linku. Takhle to bylo strašně chudé. Alespoň že herci nezklamali, ačkoliv od všech zúčastněných už jsem samozřejmě viděl lepší výkony. Bateman si tady ukousnul příliš velký krajíc a i když vyloženě nezklamal, tak ani nijak zvlášť neuchvátil. 50%(21.8.2017)

• ještěžiju

Ach jo, to jsou zase plky některých komentujících, až se mi zasekává myšlení. Tak byť není Kidmanka má velká oblíbemkyně, je o třídu lepší herečka jak samotný Bateman. Je otázka, jak by to dopadlo při možnostech .. jen režisér, jen herec .. když si dá tento dabl, je to slabota .. třeba by ze sebe jako herec dokázal něco vymáčknout, kdyby jej vedla ruka zkušeného režiséra. Nebo měl jen režírovat a jeho roli měl zastat někdo jiný .. a ani hudba nebyla vybrána podle mě vhodně .. ničím mě nezaujala a vytvořit tu správnou atmosféru především ve chvílích, kdy se odehrávaly ony performance nedokázala.(6.5.2017)

• Aljak

Už druhý celovečerný film v podaní Jasona Batemana ako režiséra, a opäť nič extra. Aj keď v tomto prípade sa originalita určite uprieť nedá, no celkový dojem nedosahuje ani len hranicu priemeru. A to keď som videl to herecké obsadenie ( Nicole Kidman, Christopher Walken, či samotný Jason Bateman), tak som sa celkom tešil. Ale asi zbytočne... Samotná idea filmu bola síce zaujímavá a pozoruhodná, ale to dejové prevedenie ma takmer vôbec nenadchlo - akurát tak tie retrospektívy boli výborné, a taktiež melancholický záver. Celkovo tak niekde na pomedzí 2 a 3* (ale aj na tie tri hviezdičky by bolo treba ešte pridať).(14.3.2017)

Každý teenager si myslí, že jeho rodiče jsou přímými potomky Nudy a Otravy, každé dítě si představuje, že se narodilo maskovaným superhrdinům. Zjištění, že rodiče jsou tradiční Průměrňákovi, jen v jiném odstínu než ti odvedle, může být zklamáním, úlevou, rozčarováním i k … mávnutí rukou. Já reagovala tím posledním.(18.6.2019)

Lehce bizarní film, který ale přitom funguje bez toho, aby měl jakékoli fantaskní prvky. Prostě jen ukázka toho, jak je jedna rodin hodně divná, ale stejně funguje, i když s tím, že vlastně vůbec nefunguje. Padne tam ale skvělá myšlenka: Pokud se bojíte, že svoje děti nějak zkazíte, nebojte se, udělá to každý.(31.8.2017)