Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho neradostná rutina se změní, když potká Alice – manažerku, která trpí syndromem vyhoření a dobrovolnickou prací se snaží dát svůj život zpátky dohromady. Brzy mezi nimi vznikne křehké pouto. Jejich vztah se však nesetkává s pochopením okolí: Sambův strýc synovce varuje, že jej žena opustí, jakmile bude psychicky zase v pořádku, a Aliciiny kolegyně jí zase vyčítají, že si od klienta neudržela profesionální odstup. (AČFK)

Ratemus

Určitě k tomu nesmíte přistupovat jako k Intouchables a očekávat stejnou zábavu. Samba je příběh chudého přistěhovalce, který se snaží vydělat si za každou cenu. Omar Sy je excelentní herec, který dokáže zahrát i tu nejcitlivější linku, opravdu by neměl mrhat svůj talent pro Jurský svět nebo X-men. I tu nejvážnější a nejcitlivější scénku mu fakt věříte a hned na to se usměje od ucha k uchu, vtipkuje a hláškuje a vše je maximálně přirozené. Humor je trochu na jiné úrovni než Intouchables, romantika nenudí, není tam debilní klišé, vata ani hluchá místa. Samba je celkově výborně zvládnutý film, u kterého jsem se výborně bavil, mohu doporučit. ()

silentname

Samba bol pre mňa výbornou filmovou voľbou. Nielen tu máme skvelé talenty Omara Sy a Charlotte Gainsbourg ale rovnako tu máme aj veľmi zaujímavý príbeh s veľmi dobrou tematikou. Osobne mám poslednej dobe pocit, že francúzi vedia ako robiť dobré filmy s príjemným humorom, uveriteľnými postavami a neotrepanými situáciami. Romanca medzi Sambou a Alice je skvelá a dobre sa sleduje, plus obaja sú zaujímavé postavy aj samé o sebe. Každý má svoje problémy a spôsoby, akými sa ich snaží riešiť. Jediný problém, ktorý z filmu plynie je fakt, že hoci to nie je absolútne priehľadné, ku koncu príde niekoľko scénok, ktoré očakávate a viete ako to celé nakoniec dopadne. Záver tým pádom trošku stráca. Vieme ako to dopadne, len scénky, ktorými sa tam dopracúvame sú naozaj zaujímavé a skvelé. Rád som tomu venoval svoj čas a možno sa k filmu niekedy aj vrátim. Ide o dobrý kinematografický kúsok. ()

Slarque

Snaha tvůrců zopakovat úspěch s Omarem Sym, naroubovat příběh na aktuální tématiku přistěhovalců a odlehčit to náhodnými, s příběhem naprosto nesouvisejícími scénkami, moc nefunguje. Výsledek neurazí, ani nenadchne, na (romantickou) komedii je málo vtipný, na drama příliš vykalkulovaný, takže zbyl jen takový snadno zapomenutý hybrid (50%). ()

eLeR

V konečnom dôsledku nebol tento film žiadna pecka, ale na to, aby som si ho užila a dala mu 4 hviezdy mne stačilo spojenie tejto nesúrodej dvojice. Takže všetko to má vlastne na svedomí Charlotte a Omar a fantastická muzika. A Taharov tanec na plošine nemal chybu. ()

Chrustyn

Tradiční hořká komedie o střetu dvou naprosto odlišných lidí, kteří v sobě najdou zalíbení. Bohužel v tomto případě zdlouhavá nuda. ()

rikitiki

Bylo by legrační, kdyby to spíš nebylo k zoufání, jak zde někteří uživatelé hodnotí především způsob, jakým film zobrazuje uprchlíky a nikoliv film samotný. No, ve filmu nejsou ukázáni uprchlíci s rohy na hlavě a opásaní tikajícím pásem. Jsou to prostě lidi, kteří hledají naději na lepší život v nové zemi. _____ Docela dobře snímek vykresluje situaci lidí, kteří se pohybují mimo zákon, ale zároveň se bez jejich podřadné práce Francie už neobejde. Milostný motiv není nijak extra romantický, je takový ušmudlaný, přesto upřímný. Nehraje ale hlavní roli. Snímek je tvořen spíše střípky ze života imigrantů. Zde použitý obsah filmu je hodně nepřesný. /16. 8. 17./ ()

Othello

Samba vypráví o třiadvaceti věcech najednou, což logicky nemůže fungovat při tak slabém scénáři a bezradné režii. Zejména tím trpí vývoj jednotlivých situací, který je uspěchaný a nereálný, nemluvě o střihu mezi scénami, kde by některé byly až nemístně vtipný, kdybych věděl, že film natočil třeba Werner Herzog, ale v tomto případě jsou prostě jen nezdařené. Naštěstí se nejednou podaří vytvořit scénu či dialog, který udrží pozornost na komediální či dramatický úrovně, nicméně přes to všechno čím ten film chce být, je zkrátka především dvouhodinový. ()

claudel

Francouzi tohle umějí a opravdu dobře. Smutná komedie s dramatickými prvky a silně sociálním podtextem, to je žánr, v němž Francouzi excelují a převyšují ostatní více než o hlavu. Úspěšná dvojice Toledano-Nakache si opět padla do noty s Omarem Sy a máme tady další úspěšný snímek, který boduje jak u kritiky, tak u diváků. Vzhledem k tomu, že jsem vůbec nevěděl, na jaký film jdu, bláhově jsem se domníval a to ještě celých prvních pět minut, že se budu dívat na film o tancování. Nevadilo by mi to, ale příběh o senegalském imigrantovi se jménem Samba mi poskytnul dostatečně silnou dávku emocí, kvalitních hereckých výkonů a občas až ztřeštěných vtípků v podání jindy více než vážného Tahara Rahima. A když takový pěkný film sledujete s lidmi, které máte rádi, je zážitek o to víc intenzívnější. Moje oblíbená filmová země opět nezklamala. ()

luka4615

Jsem vážně fascinován tím, jak umně dokáží Francouzi namíchat skvělé sociální drama, které obsahuje i citlivě dávkovanou formu komedie. Upřímně, nevím, zdali to někdo dokáže lépe. Samba totiž právě tohle symbiotické spojení nabízí, přičemž jako pomyslnou třešničku na dortu, vyjma skvělého a hutného příběhu, nabízí i skvělé herecké obsazení, z něhož nejvíce vyčnívá Omar Sy. ()

Handle

Tak většinu stopáže to bylo sice milé a vtipné, ovšem nudná a hluchá místa se tam rozhodně také našla. Nejvíc mi ovšem vadilo, že to nemělo absolutně propracovaný příběh (ani netuším, co vlastně byla zápletka). Závěr také nedostačující. Je to poměrně škoda, protože postavy byly fajn a měly potenciál. PS. Nedotknutelným to samozřejmě nesahá ani po kotníky. ()

Khalesi

Ale tak nebudem sa tu čertiť nad tým aké skvelé, obetavé a citlivé úradníčky majú vo Francúzsku, alebo, že hlavná hrdinka mi pripomínala viac kobylu, než ženskú samičku, aspoň pokiaľ sa jej úsmevu týka. Faktom je, že príbeh je trochu klišovitý gýč, ale mne predsa len sadol. Zrejme by som podľa niektorých tunajších stoikov a tvrdých chlapov mala navštíviť psychiatra, alebo sa nad svojou povrchnou, prázdnou a jednoduchou dušičkou aspoň vážne zamyslieť. No tentokrát budem hodnotiť len podľa dojmu, ktorý vo mne film zanechal a rozverne mu naparím štyri hviezdy, pretože občas je lepšie nechať sa len tak uniesť bez toho, aby som sa hnidopišsky vŕtala v uveriteľnosti každého detailu, alebo si neuroticky ohrýzala nehty nad tým, čo si o mne budú miestni géniovia myslieť. Po troch dvanásť hodinových smenách v nemocnici, kde som sa po krk vymáchala v sračkách, moči a krvi, mi tento film proste, jednoducho zdvihol náladu a pobavil ma. Viac som snáď od filmu v danú chvíľu ani neočakávala. ()

villon17

To je tak, když sedí člověk v kině (rozuměj domácím) a čeká sranda komedii jako byli Nedotknutelní o tanci samba a ono je to dost drámo o černouškovi jménem Samba... ()

Baronne

Charlotte, ty jsi tak úžasná a překrásná herečka.. Prosím přestaň hrát ve filmech toho bezcennýho dánskýho č*r*ka, a budeš jedna z nejlepších žijících a aktivně hrajících.. ()

kaylin

Docela zklamání. Přiznám se, že jsem od tvůrců i od obsazení čekal víc. Ne, vlastně od obsazení ne, protože Omar Sy je skvělý, stejně jako Charlotte. Věřím jim každou scénu, ale ten film má prostě strašně pomalý tah na bránu, no a nakonec je sám i celkem klišovitý a nenabídne pořádně nic nového. To je škoda. ()

Mikita

Porušovat zákon, žít na hraně, aby rodina doma nemusela hrábnout a já si po návratu koupil dům u jezera a už nikdy nepracoval? Nebo je to jinak? To jediné jsem si o daných problémech odnesla. Zákon Samba porušuje jen tím, že je ve Francii nelegálně, touží ale po práci. Proč ale? Kde je ta motivace? O co tam vlastně šlo? A ano, ve Francii jako v Čechách, přiživme se na někom v nouzi. Absolutně nemám představu, co si o tom filmu myslet. Láska ale překonala sociální rozdíly, alespoň něco jasného a pozitivního. ()

paanka

Dokonale vyvážený film se silným tématem a přesto humorným oddechem. O lásce bez klišé, s opravdovostí realitě vlastní. Současné, hořké, přesto úsměvné. Prý je třeba tomu dělat dobré PR skrze odkaz na předchozí film režisérů, Nedotknutelní, tohle ale: je tisíckrát lepší! A to až do konce!!! (Kvalitní kamera v ceně!) ()

PogoJoe

Film začal nadějně, avšak tak nějak... vyšuměl. Svěžest, vtip a milé postavy se změnily na kýč, předvídatelnost a trochu i křeč. Jednou stačilo. ()

Lucjen

Na jedno príjemné pozretie. Vedela by som si predstaviť film iba o Alice v úžasnom podaní Charlotte Gainsbourg. Sy mi tentokrát veľmi nesadol, postava Samby bola jednoducho nevýrazná, z príbehu sa dalo vytiahnuť určite viac. Slabé 3*. ()

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST