Epizody(4)

Čtyřdílné drama, které v produkci HBO natočila režisérka Lisa Cholodenko, vzniklo podle stejnojmenného románu Elizabeth Stroutové. Jeho děj se odehrává v novoanglickém městečku Crosby, ležícím ve státě Maine. Poklidný život v této zapadlé enklávě naruší intriky, zločiny i tragédie zdejších obyvatel. Titulní hrdinkou je učitelka matematiky ze základní školy Olive (Frances McDormand), která svými škodolibým žertováním a drsným chováním zakrývá svou vnitřní zranitelnost i víru v pevné morální zásady. Vyprávění mapuje pětadvacet let jejího života. Zobrazuje její vztahy s manželem, lékárníkem Henrym (Richard Jenkins), a jejich synem Christopherem... V úvodní epizodě Olive spolu s kolegou sveze ze školy spolužáka Kevina, což se nelíbí jejímu synovi. Lékárník Henry najme do obchodu novou asistentku a zúčastní se lovu s tragickou dohrou... (HBO Europe)

rosomak123

Jak zaznamenat všednodennost tak, abyste v ní uviděli obrovské dobrodružství a dar, kterým je každý okamžik, kdy žijete? Odpovědí je tenhle film. Olive je úžasný charakter, mnohovrstevnatá, trochu tajemná, nikdy úplně dovysvětlená. Ostatní postavy taky paráda, to jsou drobnokresby jak od Čechova. Jestli současná televize dokáze čas od času vyprodukovat něco takového, tak na tom ještě nejsme tak zle. Teď jen, aby to brzo dokázala taky nějaká ta česká tv;) ()

Isidor9

První díl -> fakt na to budu koukat dál? Druhý díl -> to už je lepší. Třetí díl -> skvělé. Čtvrtý díl -> geniální seriál! ()

Unlikelyhero

Nekompromisně za pět hvězd, upozornění pro ty, co se budou koukat jen kvůli Billu Murrymu (což by byla chyba), objeví se až na konci, takže jeho uvedení na prvním místě pod popiskem, je víc, než zavádějící. ()

Unclassified

Toto je presne ten typ seriálu, v ktorom keby hral niekto iný, tak z toho bude iba béčkový TV film. Človek si môže zpočiatku myslieť či to nebudú premrhané štyri hodiny, ale Frances McDormand si proste podobné postavy ide a veľmi jej sedia, nenapadá ma nikto iný kto by sa toho vedel zhostiť lepšie. Za celú dobu sa v podstate nič neudeje a ak čaká divák nejaké neprekonateľné tragédie, tak sa asi nedočká. Pre mňa to bolá krásna miniséria o živote, či už dobrom alebo zlom, to si zhodnotí každý sám. A tiež stojí za zmienku práca maskérov. ()

KcarlosK

Frances je opět fenomenální. Seriál mě ovšem dost zklamal tím, že jsem čekal nějaké zásadní vysvětlení, proč se Olive tak chová. A ono nic. ()

janka007

S respektem k ostatním píšu jen to, že jsem dlouhé 4 hodiny přemýšlela, proč se dívám na nezáživný život zlé paní, která všem kolem sebe kazí den za dnem, aby potom, co jí to v dospělosti řekne její syn, byla naštvaná. Herci super asi, ale příběh/napětí/přesah nic. Charaktery vlastně ploché, nevysvětlené, za mě okázalá nuda. ()

alienable

Čím dál víc mě baví tyhle "člověčinky". Na Frances McDormand bych se vydržela dívat i kdyby hrála v telenovele o dechovce. Má obrovskej talent pro to, přimět vás si vytvořit vztah k její postavě během pár chvil. Nemusíte tu postavu zrovna milovat, může vás i pěkně štvát, ale nikdy vám nebude lhostejná. Taková Mare z Easttownu se s Olive vážně nedá srovnávat. Tady je emocí vždycky přesně akorát. Bill Murray je jen třešnička, bez který by ale pohár nebyl kompletní. ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015