Epizody(4)

Čtyřdílné drama, které v produkci HBO natočila režisérka Lisa Cholodenko, vzniklo podle stejnojmenného románu Elizabeth Stroutové. Jeho děj se odehrává v novoanglickém městečku Crosby, ležícím ve státě Maine. Poklidný život v této zapadlé enklávě naruší intriky, zločiny i tragédie zdejších obyvatel. Titulní hrdinkou je učitelka matematiky ze základní školy Olive (Frances McDormand), která svými škodolibým žertováním a drsným chováním zakrývá svou vnitřní zranitelnost i víru v pevné morální zásady. Vyprávění mapuje pětadvacet let jejího života. Zobrazuje její vztahy s manželem, lékárníkem Henrym (Richard Jenkins), a jejich synem Christopherem... V úvodní epizodě Olive spolu s kolegou sveze ze školy spolužáka Kevina, což se nelíbí jejímu synovi. Lékárník Henry najme do obchodu novou asistentku a zúčastní se lovu s tragickou dohrou... (HBO Europe)

iz67

Tak tohle je takova nenapadna vec. Pani Coenova jako vzdycky skvela. Vec plyne, stejne jako to vsechno kolem nas. S nejakym smyslem? ()

Hank

Jemné, civilní, obyčejné. Komorní drama, které uzrává každým dílem. Pomalu plynoucí smutná náladovka s vynikající Frances McDormand. ()

Pete

Stárnutí čarodějnice - i tak by se dal s nadsázkou popsat děj této mini série. Zaujala mě struktura vyprávění čtyřmi krátkými segmenty, které jakoby vytržené z kontextu, přesto skvěle vykreslují celý život této malé rodiny - syna, otce, a především matky. Každá část sama o sobě se zdá příliš povrchní a skoupá na zásadní události, když se však složí dohromady, mají svojí vnitřní sílu, a vlastně k nim není co dodat. Procítěnému dojmu napomáhá tradičně Burwellova hudba, a excelentní herecké výkony. Je to moc hezký, a až mi odejdou děti a umře pes, než se zastřelím, pustím si to možná ještě jednou. ()

jfaba

Smutný a depresivní seriálek, který vás nenechá v klidu a po každém dílu přemýšlíte, jak jste to měli udělat jinak, jak vás vidí ostatní, jak jste se kdy zachovali špatně... Je to takový Obyčejný život od K.Čapka. ()

madam.art

Výjimečný zážitek. Nesnesitelně svéráznou, nekompromisní a přitom hluboce lidskou Olive jsem si hned zamilovala. Divák by si až přál, aby aspoň jednou zachovala dekorum, potlačila drsnou upřímnost, aby byla milejší. Olive se ale víceméně nezpronevěří nátuře. Její osud je v zásadě obyčejný, běžný, ale protože nahlížíme do jeho různých etap, přestává nám být lhostejný. Celou dobu jsem si říkala, jak jsem ráda, že na mě neprýští sentimentálnost. Frances McDormand je jedinečná. ()

hufnagel

Sarkastické,čierny humor srší pomaly z každej vety,Frances McDormand valí zbesilým tempom a Lisa Cholodenko to majstrovsky zvláda.Celkove ale menej tej neustálej depresie by bolo viac v prospech minisérie. ()

black8

Škoda tej pozliepanej poslednej časti, ktorá, ak by bola dobrá, tak by dala tomuto citlivému zobrazeniu života dôstojný koniec. Frances McDormand bola vo svojej role veľmi dôveryhodná, žiaľ, limitoval ju samotný scénar. Bill Murray bol úplne zbytočná herecká investícia. Richard Jenkins bol zato skvelý až do konca, s Frances McDormand vytvorili skvelý herecký koncert. Každý z troch dielov mal pomalé plynutie, málo scén, ktoré ale vypovedali veľa. Žiaľ, v poslednej časti bolo potrebné (naozaj to bolo potrebné?) narýchlo dopovedať príbeh a to až tak rýchlo, že to pokazilo to najkrajšie na tomto seriály. Cholodenko si nastavila laťku vysoko a sama si ju aj podliezla. Najlepší počin tak od nej naďalej zostáva High Art. I keď veľmi som chcela, aby to bola Olive. ()

mrsin

Čtyřdílné drama o ženě z anglického venkova s neobvyklým přístupem k lidem a životu jako takovému. Na první pohled obyčejné, přesto neuvěřitelně působivé a až mrazivě opravdové. Jedno z největších seriálových překvapení roku 2014. ()

pesbara

moc pěkná věc o takových těch základních věcech života. Na osudu nepříjemné jedubáby, která je ale v jádru vlastně hodná, pozorujeme sílu života v jeho banálních situacích. Vlastně jí musíme mít rádi, protože ona fakt nejlép ví jak se k životu chovat a její řešení situací jde skoro vždy k jádru, byť je to nepopulární. Ona je život a zhmotnění jeho síly a chuti. Hrozné je, že jsem si uvědomil, že moje tchyně, kterou z duše nemám rád, je skoro stejná a já jsem ten co kolem tancuje ty trapné emocionání tanečky:o/ ()

lusota

Podle oficiálního obsahu seriál o intrikách, zločinech a tragédiích v jednom novoanglickém městečku, podle mě pomalu plynoucí životní příběh jedné obyčejné rodiny. Velký herecký koncert Frances McDormand, výborně obsazené vedlejší postavy, nádherná kamera a hudba a neuvěřitelná práce maskérů...to vše dělá ze spíše nudnější dějové linky dílko plné emocí, které mě dojalo a ohromně bavilo. ()

Broen

Příběh vypráví o obyčejném životě jedné na povrchu chladné ženy. Je to opravdu obyčejné a takové v podstatě jednotvárné. Není tam moc momentů, které by ve mně vyvolaly větší vlnu emocí. Ale příběh nutí přemýšlet nad tím, proč se někdy lidi chovájí tak, jak se chovají. Hlavní představitelka mi byla vcelku nesympatická a vůbec mi jí nebylo líto. Dále mě strašně rozčilovala blonďatá slepice, která pořád pěla u piána a já jsem nevěděla proč. Moc mě to neoslnilo, ale je to určitě více než na tři hvězdy. ()

Annaroz

Moc dobrá minisérie o všedním životě nevšedně nepříjemné ženy, která systematicky, po celá léta ničila život svému submisivnímu manželovi a silně se podepsala na psychickém stavu svého syna, což si s neuvěřitelnou razancí omítala  připustit - jak povědomé, pro mnohé z nás. Jen mě překvapil závěr, který mi přišel nedokončený, neuzavřený... ()

Lockeroom

Frances McDormand je herecká královna a bohyně a spolu s Billem Murrayem je to herecká Liga mistrů. I když tento seriál nebyl nic přelomového, kvůli těm strhujícím hereckým výkonům musím dát plný počet............ ()

margita figuli

Velmi dobry a ambiciozny projekt. Zda sa, ze miniseries su hudbou buducnosti, pracujuca stredna trieda preferuje hodinovy rozsah a nie prilis vela casti, aby ste sa nemuseli zase az tak viazat. Mala som trochu problem so scenarom, podobne ako poznamenal garmon, prilis vela mrtvych, zasebevrazdenych, depresivnych na jeden kratky serial, niektore dejove vystrelky malo uveritelne. Kvoli tomu iba tri body. Ale inak slusne, odporucam. Osobne sa ma to dotklo v rovine 'mom issues', pozeranim na Olive som si pripomenula, ze rodicia su predsa len ludia, robia chyby a snaha o konstruktivitu je lepsia ako bezcielne hadky a obvinovania. A keby nieco, vzdy je tu Prozac:) ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015