Epizody(4)

Čtyřdílné drama, které v produkci HBO natočila režisérka Lisa Cholodenko, vzniklo podle stejnojmenného románu Elizabeth Stroutové. Jeho děj se odehrává v novoanglickém městečku Crosby, ležícím ve státě Maine. Poklidný život v této zapadlé enklávě naruší intriky, zločiny i tragédie zdejších obyvatel. Titulní hrdinkou je učitelka matematiky ze základní školy Olive (Frances McDormand), která svými škodolibým žertováním a drsným chováním zakrývá svou vnitřní zranitelnost i víru v pevné morální zásady. Vyprávění mapuje pětadvacet let jejího života. Zobrazuje její vztahy s manželem, lékárníkem Henrym (Richard Jenkins), a jejich synem Christopherem... V úvodní epizodě Olive spolu s kolegou sveze ze školy spolužáka Kevina, což se nelíbí jejímu synovi. Lékárník Henry najme do obchodu novou asistentku a zúčastní se lovu s tragickou dohrou... (HBO Europe)

dr.fish

Tedy není to žádná veselá podívaná, ale opravdový hardcore zvaný "život". Prostor pro herecké výkony bezmezný a taky stoprocentně využitý jak hlavním hereckým tandemem McDormand-Jenkins, tak v závěru Murrayem.Místy velmi silné momenty. První díl by mohl leckoho odradit, ale věřte, že jde jen o úvod, ten druhý už je trefa do černého. Frances McDormand je prostě hvězda... 85% ()

jedna_vrana

Olive (Frances McDormand) hrá protivnú ženu. Možno aj vy sa občas takto cítite – máte v danej chvíli problém vydržať sami so sebou, idete si na nervy. Lenže ona sa takto správa celý život. Ku každému – k synovi, k manželovi. Je pár svetlých chvíľ, keď sa jej rozžiari iskra v oku – vo chvíľach, pohľadoch a rozhovoroch s kolegom Jimom O'Caseym. Následky jej povahy sú predvídateľné a budúcnosť – je vôbec nejaká budúcnosť? Napriek tomu vás film prekvapí nielen záverom, ale aj celkovou atmosférou, vývojom postáv. Frances McDormand je herečka, ktorej postavy súčasne nenávidíte a súčasne milujete. V priebehu štyroch častí začínate chápať, aké je ľahké odsúdiť kohokoľvek bez toho, aby ste poznali úplnú pravdu. Takže sme do filmu vtiahnutí ako ďalšia prizerajúca sa postava. ()

arbitr

Po dvou dílech to vypadalo na plný počet, ale v těch dalších to ztratilo ten správný tah na branku. Ale i tak jsem se bavil velice dobře a herecký výkon hlavní představitelky byl tak přesvědčivý, že celou minisérii hodnotím velice vysoko. Možná kdyby to vzal do rukou někdo renomovanější, třeba Mendes mohlo to být za plný počet. ()

Qitek

Nádherně natočený a brilantně zahraný koncert, který Vás na pár hodin pozve o několik desítek let dopředu (tedy alespoň mě) a čistě a pokorně Vám ukáže, jaké to je... Stárnout. A stárnout po boku jedné osoby, kterou nezapomenutelně rozdýchala geniální Frances McDormand a na jejíž adresu cokoli říkat, považováno za mě za Spoiler... Neuvěřitelně krásná a silná věc tohle. ()

Tosi

Za čtyři epizody stihl seriál něco úžasného, a to zamilovat si tohle zvláštní manželství, kde si Olive s Henrym nemohli tvořit větší protipól. Jejich manželství se často zdálo skličující, ale přesto jsem cítil, jak se někde hluboko mají rádi. Hlavně Frances McDormand předvedla bolestivý a neuvěřitelně srdečný výkon, který se v podstatě nedá popsat slovy. Láska, ztráta, deprese, a co by bylo kdyby...Nemám slov a těsně po skončení nenacházím negativa. ()

hanagi

Tohle se mě hodně dotklo - obyčejný život, kdy je vám jasné, že vaše sny už se nesplní. Není to ale jen o hořkosti a zklamání, ale nakonec i o smíření se s tím, co ještě máme. Rozhodující je i způsob vyprávění - bez patosu a citového vydírání, zdánlivě realistické, s nádechem absurdna a snové imaginace. Ideální dílko pro "komplikovanější" povahy a pro ty, co už si něco odžili. ()

geklon

Plná palba především z důvodů, které se ani nehodí vysvětlovat. Především, je to způsob jak poddat vyprávění příběhu v rozmezí 25 let, ve čtyřech hodinách, tak aby to zůstalo celistvé a koukatelné. Naléhavost jedinečnosti, mě doběhla až na konci druhé dílu a už mě nepustila. Další famóznost je ve vyrovnanosti emocí, tím chci vyzdvihnout absenci, prvoplánových citovyděračských momentů. Cholodenko to chytla tak jak měla a z ruky se jí to nevyvlíklo. Plnou palbu potvrzuji herecké výkony a ten klarinet. Scéna při přepadení pohotovosti je fenomenální delikatesa u které jsem se smál...né komikou, ale otevřeností a úžasem, nad jejím vymyšlením. Jo a Bill Murray tu opravdu hraje jinak, než jak jsme na něj zvyklí za posledních pár let. ()

venison

V produkci HBO vznikl další výborný miniseriál "Olive Kitteridgeová", který stojí na herecké genialitě Frances McDormand.. Nejde o nijak převratný příběh, ale právě v té jednoduchosti se skrývá krása.. Postava Olive je neskutečně propracovaná a Frances dokázala zachytit všechny jemné odstíny charakteru hrdinky, která svou skutečnou podstatu skrývá a místy až hrubé chování.. Opravdu vroucně doufám, že jednou nedopadnu jako ona.. Život někdy dokáže člověka zocelit až nad míru.. ()

Mishqo

Výborná miniséria. Olive v podaní Frances je unikát. Pragmatická, štipľavá žena; čo na srdci to na jazyku. Neľahký život za sebou a pred sebou. Proste obyčajný príbeh podaný neobyčajným spôsobom. 80-85% ()

blackJag

"A PAK SIS VZAL BESTII A MILOVAL JI." Koncentrovaná depka. Horší o to, že to vůbec nevyznívá jako konstrukt, ale prostý záznam několika životních etap obyčejné, protivné, frustrované matky a manželky, mimochodem neuvěřitelně zahrané - výrazně konzistentní výkon, ta ženská je chameleon. Celá série se v podstatě vyhýbá jakékoliv dramatické eskalaci, i když o drama jako takové nouze není. Vše v rámci pravidel obyčejného života, ostentativně ignorující obvyklou scenáristickou licenci. ()

TroiMae

Olive Kitteridge je velmi dobrá minisérie, ale budu rád, že to po čtyřech dílech skončí. Frances McDorman hraje zapšklou, zraňující (ač zranitelnou), nesoucítící učitelku paní Dokonalou a Nesnesitelnou tak dobře, že ani má feministická duše neunikla jejímu škodolibému bičování:) Samozřejmě, že ji tajně miluju. Skvěle obyčejný příběh z maloměsta, běžný středostavovský život v kostce… Takže nesnesitelnost nejvyšší… nouzový východ… pomoc. Mé duševní zdraví zachránil jen mladý pohledný halucinující psychiatr ve druhém díle :o) Třikrát jsem v tomhle komentu použil slovo nesnesitelný, tak jsem jedno smazal… ale… ()

Vajonek

Tak tohle byla chuťovka! Silný, hluboký příběh o obyčejných věcech a životech s úžasnými herci, hudbou (už od úvodních titulků Vás chytne a nepustí), exteriéry... Poznámka závěrem - někdo by měl napsat něco dalšího, kde by měli více společného prostoru, pro duo McDormandová a Murray, poslouchat dialogy těchto dvou je obzvláště velký zážitek. ()

klukluka

Takovej T.S.Garp v sukních. Na ploše čtvrt století sledujeme život aspika Olive, která se všem náhodným lidem okolo jeví jako semetrika. Výjimkami jsou dva chlápci, kteří ji měli čas poznat a nakoukli pod tvrdou, nepřístupnou slupku. Bohužel netuším, co tam pro sebe objevili atraktivního, ale jeden si ji i vzal a druhej o to usiloval. Postupně ale sešli ze světa a Olive zůstala na světě sama jen se svou bubákovskou povahou. Ber, nebo nech být. Kvalitně odvedená filmařina, ale v pošmourným únorovým dni tohle vidět nechceš, na to ti stačí zrcadlo. ()

kolemjdouc

Dokud vedla Olive běžný život =manžel,syn,pes a život má lajnu je podle ní vše ok.Ale když v ostré konfrontaci se synem vztah se ocitne na bodu mrazu netuší že se spustí lavina událostí pro které dostane její život jiný smysl ()

Renata

Baví mě, jak se k těm nejlepším věcem dostávám úplnou náhodou. Několik posledních dní jsem se věnovala filmografii Zoe Kazan a narazila jsem na tenhle poklad. Po mojí nejmilovanější Mildred Pierce je tady HBO Miniseries s další ženou v hlavní roli. Olive Kitteridge. Navenek zlá, cynická a bezcitná, uvnitř milující, citlivá a empatická. Přesně jako já, haha. S dost velkou pravděpodobností jsem téhle minisérii propadla právě proto..ale ne. Je to prostě 'objektivně' zcela výjimečné dílo, které vzalo mých seriálových TOP 10 útokem. “She didn't like to be alone. Even more, she didn't like being with people.” ()

dormouse

Prvotní vlažnost vystřídalo rostoucí nadšení, které vyvrcholilo posledním záběrem posledního dílu. K tomu není co dodat. ()

Randyz

Silný zážitek, nejprve to člověka moc nebaví, ta ženská mě pěkně štvala, ale opravdu se vyplatí vydržet do konce... Je to prostě krásný a zároveň bolestivý příběh života. ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015