Epizody(4)

Čtyřdílné drama, které v produkci HBO natočila režisérka Lisa Cholodenko, vzniklo podle stejnojmenného románu Elizabeth Stroutové. Jeho děj se odehrává v novoanglickém městečku Crosby, ležícím ve státě Maine. Poklidný život v této zapadlé enklávě naruší intriky, zločiny i tragédie zdejších obyvatel. Titulní hrdinkou je učitelka matematiky ze základní školy Olive (Frances McDormand), která svými škodolibým žertováním a drsným chováním zakrývá svou vnitřní zranitelnost i víru v pevné morální zásady. Vyprávění mapuje pětadvacet let jejího života. Zobrazuje její vztahy s manželem, lékárníkem Henrym (Richard Jenkins), a jejich synem Christopherem... V úvodní epizodě Olive spolu s kolegou sveze ze školy spolužáka Kevina, což se nelíbí jejímu synovi. Lékárník Henry najme do obchodu novou asistentku a zúčastní se lovu s tragickou dohrou... (HBO Europe)

kebom

Na súčasné televízno/filmové pomery výborný počin. Ten nešťastný americký podtext (prehnané ksichtenie a gestikulácia - napr. matky nevesty či nemocničného personálu, otázky typu "si v poriadku"?, atď.) síce stále prítomný, ale herecké výkony, predovšetkým Murraya a McDormand sú výborné a dokážu diváka priamo nadchnúť. Rozhodne silná predloha, ktorú tvorcovia pochopili a čo je lepšie - aj zrealizovali. V skratke: Ak by takéto série dávali v televíziách, rozhodne by som si opäť zaobstaral telku. ()

Pawlisman

Krásné psychologické drama o bláznech z jedné zapadlé malebné přímořské vesničky. Samozřejmě skvělé výkony, kamera a celkové zpracování původní předlohy. Lze jen a jen doporučit. Silný příběh, který má smysl. ()

phoebe79

Frances je zde prostě kouzelná!!!! Konečně zase příběh, který je natočený tak nějak přirozeně od srdce a né prvoplánově. Hodnotím po 2.dílech, nemůžu se dočkat dalších dvou. Každopádně už teď vím, že mi Olive bude sakra chybět... ()

barteca

Herecký koncert Frances McDormand, Richarda Jenkinse,Zoe Kazan, skvělá excelentní adaptace stejnojmenného románu. ()

Páně

Hřejivým smírem prodchnuté dílo, jenž nám i skrze paralely k našim vlastním životům nenuceně ukazuje, že i když už třeba i motor našeho bytí jede možná jen na poslední výpary, bez lásky není na tomto světě ničeho. Postava Olive Kitteridge funguje bez jakýchkoliv debat jako archetyp všeho lidského, ale i křehkého a chybujícího co je v nás. Takže když otevřete oči a budete to chtít zřít, uzříte. A až se tak stane, tak již v průběhu, ale hlavně však po konci, uslyšíte v hlavě hlavě hlas jenž praví: "Žij. A miluj život co Ti byl dán". Amen. ()

Raziel_cz

"I'm waiting for the dog to die so I can shoot myself." Jestli se tímhle neinspirovaly Tři billboardy, tak nevím. Od Cholodenkové jsem nic jiného neviděl, ale až budu chtít dostat depresi, určitě to udělám. Naprosto devastující zážitek. ()

lemonova

Krásne natočená dráma o živote. V súčasnosti naozaj klenot všednosti medzi všetkými nadupanými super seriálmi, ktoré sa predbiehajú v snahe šokovať a byť bezkonkurenčne originálnymi. Odrazu pozeráte niečo, čo je oproti nim mimoriadne pomalé a zaobíde sa to bez akýchkoľvek efektov. Sledujete príbeh jedného bežného manželstva prekonávajúceho bežné problémy. Seriál rozpráva o radostiach i tragédiach svojich hlavných hrdinov láskavo a empaticky a s takou úprimnosťou, že má jeho výpoveď väčšiu silu ako všetky efekty hypermoderných seriálov dohromady. ()

Hpatrik

V podstatě velmi obyčejný příběh, který ale díky odzbrojujícím hereckým výkonům a výživné předloze nabízí zcela neopakovatelný zážitek. Frances McDormand září nejen jako hlavní představitelka, ale také jako iniciátorka celého projektu, nakoupila práva, dala dohromady celý herecký tým, přivedla si režisérku, se kterou již dříve spolupracovala - no prostě výkonný producent jak má být! ()

winstonik

To by nebola Frances, aby s ľahkosťou sebe vlastnou neuhrala konzervatívnu romancu o vzťahoch ako takých. Nečakajte žiadnu hlbokú rozpracovanosť postáv: vlastne sa nikdy nedozvieme, prečo naša hlavná hrdinka je taká, aká je. Napriek tomu však spríbeh nemá zásadnejšiu slabinu, plynie pozvoľne a zrozumiteľne. ()

Rebeca

"Uveďte jediný důvod, proč se ráno probouzet?""Nevím. Čekám, až mi zemře pes, abych se mohla zastřelit."Doopravdy platí, že výjimka potvrzuje pravidlo - alespoň tak dobré jako knižní předloha. Olive působí na okolí (i na to nejbližší) nekompromisně a tvrdě i bezcitně, ale zdání klame - bez rozlousknutí nezjistíme, co je pod skořápkou... Vynikající Frances McDormand. ()

zubrik66

Olivia je ako morský príboj, ktorý bičuje pobrežie Maine. Sarkastická a svojská postava, ktorá je hýbateľkou deja. Pre mňa je prekvapením herectvo Frances, ktoré je skôr európske ako americké. ()

Queendom

Olive Kittridge jsem se rozhodla stáhnout po tom, co jsem díky nově nabytý kabelovce měla možnost vidět předávání Emmy. Tam totiž nasbírala hromadu nominací a většinu i proměnila. A co byla docela prča - nevim, zda to byl záměr, nebo Frances McDormand prostě je složitá povaha jako Olive Kittridge, ale při přebírání ceny za hereckej výkon jako by jí vypadla z voka nejen vizuálně, ale i tim zvláštním neurotickým odstupem. Olive Kittridge je sice jen laskavě vyprávěnej obyčejnej příběh o obyčejných lidech z vidličkova, ale při tom, co dneska producenti chrlí za překombinovaný trháky, je to příjemná změna. ()

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

Noir Film Festival 2015 startuje již 20. 8.!

11.08.2015