The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Long Long Time (S01E03)

(epizoda)
  • USA Long Long Time
TV spot

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

emde odpad!

Chce sa mi grcat z toho šrotu, ktorý som dostal do mozgu. Typický filer, čiže úplne zbytočná časť, ktorá seriál nikam neposunula. Ak nepočítam, že si seriál splnil svoj dnes toľko potrebný gender cieľ. So sledovaním končím, pretože tento seriál je skutočná apokalypsa. ()

nordiq9

Dívat se hodinu a patnáct minut na epizodu postapokalyptického seriálu, kde se nestane skoro nic? Nekosí se tam "zombie" přinejmenším po desítkách a v podstatě hlavní postavy jsou zde jen okrajově? Jo! Zatím nejlepší díl série, po kterém jsem měl úsměv na rtech (a slzu v oku). Dívat se na to, jak dokáže existovat krása a láska uprostřed rozvráceného světa, bych vydržel i zmiňované dvě hodiny původního sestřihu. Někdy nepotřebujete akční scény, brutálně ostrý střih a hrdinské činy. Stačí jen naděje, že zlo neznamená konec dobra. ()

Pavol.Novosa

Veľmi dobrý diel. Dejovo pomalší ale o to zaujímavejší. Iní tvorcovia by si mohli vziať príklad ako nenútene zakomponovať homosexualitu do každodenného života a nespraviť z toho drag show. Ak si bigot tak radšej tento diel vynechaj a asi aj celý seriál. Bill bol homosexuál aj v hre a pri 2. sérii ti asi praskne cievka v mozgu. Aj keď sa tvorcovia drzia predlohy tak toto bola príjemná odbočka od hlavného deja. Za mňa zatiaľ najlepší diel. ()

Calabria

Nic proti lgbt, ale to jak v seriálech spolu s cernochama musí být za každou cenu je strašný. A celej díl dát jen s nějakým v uvozovkach nepodstatným příběhem jen proto že jsou gayové je přece příšerný. Dost mi to snížilo vnímání celýho seriálu. ()

LenoshACS

Pořád nevím jak tenhle díl uchopit... Jsem rád že tady byl rozveden Billův příběh, který ve hře nebyl moc rozveden, takže s tím že tvůrci seriálu udělali z tohoto dílu postapo Zkrocenou horu ani problém nemám... Problém mám s tím že ve hře byla tato pasáž asi mojí nejoblíbenější a v seriálu se to všechno vzalo a hodilo do koše... :-/ ()

Milda_Hr

Nejlepší epizida ze všech postapokaliptických seriálů ever. Přežít apokalypsu ve svém málem bezpečném království nemusí být tak úplně výhra. Bomba ()

SoulAsAGem

Přestože je tato epizoda jiná a odehrává se převážně v minulosti, se mi velice líbila. Celý díl působí příjemě nostalgicky, vypráví jakousi love story netradičního vztahu. Já jsem na začátku vůbec neodhadla situaci a i když to nebylo něco, co jsem očekávala a chtěla vidět, jsem nakonec byla ráda, co jsem viděla. Nazvala bych to spíš takovou povinnou epizodou. Nevyřčený příběh, který chtěl být povězen. A teď můžu jít dál. ()

tragikomik

Za mě zatím nejlepší díl z první trojice, který konečně má emoce, koule. Nejnižší hodnocení nechápu, nicméně originál jsem nehrál. Tak asi budu jednou muset, pro porovnání. Nebo jsem jen málo xenoantihomo. A to jsem doteď měl pocit, že v rámci woke ideology jo. ()

megacik odpad!

Kvalitnỳ survival diel, so vŝetkým čo k tomu patrí. Bohużiaľ, aż na to gay intermezzo, počas väčšiny filmu, ktoré mi definitívne pokazilo filmový záżitok...dávam tomu 0% a už to viac nechcem vidieť. Ak si tento seriál ešte raz niekedy pozriem, tak tento diel budem vždy preskakovať. A pritom, kľudne tam mohla byť aj takáto vsuvka, ale načo to do rozoberať do takýchto nechutných detailov? Neviem, aký toto malo účel, ale  predpokladám, že to bola len nejaká osveta(aby sme si zvykli), a s cieľom poukázať na to, že je to už  normálne a moderné.....avšak udial sa pravý opak, a mnoho dosiaľ tolerantnỳch ľudí začne ešte viac bojovať proti takýmto nechutnostiam. Skúšajú trpezlivosť väčšiny, a keď verejnosť toto akceptuje, tak nabudúce dajú rovno gay porno. Presne takto to robí štát, pomaličky a opatrne pridávajú povinnosti, a obmedzenia, až sa dostanete do bodu, kedy sa čudujete, ako ste sa sem vôbec dostali. Takto robili zákony aj na židoch, kedy im postupne pridávali obmedzenia, až nakoniec stáli pred priepasťou. Keď je nejaký jednotlivec takto ťažko chorý, tak by sa mal s tým naučiť aj v tichosti žiť, aby s tou svojou chorobou neobťažoval zvyšok zdravej populácie, a nie naplno a na plnú hubu ukazovať, čo som zač, a potom sa čudovať keď niekomu inému sa to napáči a niekomu inému z toho dokonca prepne.  Tu vo filme ma najviac štvalo, že ukazovali detaily toho, čo 99,99999% ľudstva vôbec nezaujíma, a ktorí považujú tieto detaily za extrémne nechutné. Tých pár jednotlivcov, ktorých to zaujíma, tak tí si môžu ľahko hocikedy pustiť svoj špeciálny kanál, nechápem prečo s tým nasilu obťažovať celú populáciu. Otázkou už len zostáva,  je režisér Peter Hoar gay? Alebo sú tvorci Neil Druckmann a Craig Mazin gayovia?  Podľa mňa je to úplne jasné. ()

drsny_hery

Hru jsem nehrál, ale jsem si jistý, že pro hezkých pár lidí bude tento díl tím nejděsivějším obrazem z celé té post-apokalyptické vize budoucnosti. Za mě bod dolů za zvolnění tempa a možná zbytečně košatou odbočku od hlavního děje. ()

chill_nazgul

Když se ze spin-offu stane filler, a navíc takhle na začátku seriálu. Málem mě to odradilo od sledování seriálu dál. Měli se postavami zabývat buďto výrazně kratší, nebo výrazně delší dobu. Homotématika se dá překousnout, ale je to vyhrocené do ultraromantiky, která to atmosféricky celé posílá do kopru. Navíc zbytečně dlouhá sexscéna je taky záležitost, kterou si mohli odpustit. Ve Walking Dead bylo taky hned několik čtyřprocentních postav, ale nebyly tam na sílu a jejich sexualitě nebyla věnovaná hodinová epizoda. Je to obecně velká škoda, protože začátek epizody byl skvělej a postava Billa byla skvěle vykreslená. Shrnutí: kdyby to zkrátili na půl hodinku a odebrali sexscénu a patetickej konec, dala bych čtyři hvězdy.  //Kvalitní komentář: Eliott ()

dehonest

no, niekto tu hovoril o ľuďoch, ktorí tvrdia: "nie som homofób, ale..." ani ja nie som homofób. termíny ako homofób, xenofób a čojaviemeštečofób sú veľmi pohodlné. iba si chránim zadok, lebo nebyť toho, už by som oň párkrát prišiel. nehovorím. tento diel nie je zlý, je dokonca dojemný, až ma v niektorých okamžikoch prinútil k slzám (neklamem). ale príde mi to také vykalkulované trendové proslniečkárstvo. asi som príliš konzervatívny (no odvážim sa povedať, že rozhodne nie som)... ALE, nevedel som, či sa mám smiať, alebo či mám grcať. nekonečné scény medzi dvoma chlapmi ako hora, ktorým šuštia brady pri jazýčkovej, sťahujú si uteráky a lákajú sa do postele šuchotaním po perinách som musel cca preskočiť. inak fajn, niekedy až homosebairónia (butik). no ak sa vám tento diel páči, lebo ste aktuálne-populárni, nebojte sa. nie je všetkým teplým dňom koniec. ()

LDASCZ odpad!

Bill který byl hetero a měl ve hře kamaráda, který se rozhodl vzít roha a nebýt zavřený v jedné zóně se stejným člověk... se to změnilona forever gayová partička... Celý seriál super, i to jak se mění ellie na lesbu... ALe toto ne.. TOdle byla fakt jen propagace... ()

Fakof

Paradoxne najlepšia epizóda z celej série. Niesom žiadny homofób ale spracovanie tejto témy v TLoU mi príde byť fakt skvelé a nesnaží sa nám to vnucovať túto ideu bez hlbšieho spracovania ako iné seriály. ()