The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Long Long Time (S01E03)

(epizoda)
  • USA Long Long Time
Z natáčení

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

Ant_Antony

Tenhle díl mne nechal ledově chladným... Beru ho spíš jako zbytečnou vsuvku na vyplnění checkboxu současné kulturní směrnice... Působilo to místy až nuceně, aby to vsugerovalo nějaké emoce... Nepovedlo se... ()

Esgalnor

Epizodě vévodí Offermanův citlivý výkon. Příběh odbočí, ale servíruje dějovou linii s neskutečně silným emočním nábojem a neprvoplánovým rozšířením postapokalyptického světa. Homofobové ať se jdou zahrabat. Navíc si velmi cením, že v takhle mainstreamový věci vidíme stárnoucí pár, mám totiž pocit, že (i hetero) romantiky mají sklony k ageismu a zobrazování výhradně relativně mladých a pohledných lidí - třetí epizoda TLOU to krásně boří. Oprávněně jedna z nejlepších televizních epizod posledních let. ()

Všelicos

To bylo tak strašně pěkný... po výbuších vzteku pánů na FB jsem byla připravena na mnohé, ale ne na tenhle dojemný, krásný příběh dvou přeživších... ()

Marius_ss

Zatiaľ čo v hre bol Billov príbeh a jeho orientácia podané s citom a veľmi umne, tu skrátka cítiť (a koniec koncov aj vidieť), že sa brutálne tlačí na pílu. Neexistuje aby vyše hodinová epizóda bola celá o tom, ako si dvaja gayovia v pokoji nažívajú vo svojom hniezdočku lásky. Toto nie je romantický film pre Krista. A niečo mi hovorí, že práve ich orientácia bol dôvod, prečo sa im venovalo toľko času, nakoľko neverím, že ešte niekedy dostaneme podobnú epizódu, ktorá sa bude venovať hetero páru (napríklad zaujímavý vzťah Tess a Joea by si podobnú epizódu zaslúžil oveľa viac,,ale viete čo ? Majú smolu ! Lebo nie sú gay). Týmto sa jedná o jasnú agendu a to skrátka vo filmoch, hrách..atď, neznesiem. Neil Druckmann (známy to provokatér) pri prvej hre ešte nemal také právomoci, ale postupne sa zbavil "nežiadúcich" kolegov v Naughty Dog, a nakoniec si presadil svoje (viď TLOU Part: Two a z časti aj Uncharted 4). A zdá sa, že mu to nestačilo, a v seriály sa chce vybúriť ešte viac. Asi ma komplex spasiteľa. Anyway... a teraz to myslím v dobrom... spamätajte sa ľudia. Lebo čo tu tak čítam komentáre, tak tie nenávistne pochádzajú (už štandardne) od malej skupiny sfanatizovaných deciek, či "umelcov v najlepších rokoch", čo majú potrebu automaticky hájiť všetko, čo je gay. A robia to takým štýlom, že sú ešte horší, než ten najhorší homofób. Nenávisť plodí len ďalšiu nenávisť. Ak chcete byť akceptovaní, naučte sa akceptovať. Umelým navyšovaním skóre a nadávkami si rešpekt, ani pochopenie nezískate. ()

mosnak

Asi nejsem jediný, který nevěřícně koukal na tuto epizodu. Tím, že znám herni předlohu... mě osobně přišel tento díl jako zbytečná výplň. Něco podobného jsme mohli vidět v několika dílech The Walking dead. Snad to byl jen jeden "úlet". 58% ()

tenebrae86

Méně povedená epizoda. Nápad ukázat blíže vztah Billa a Franka, který byl ve hře jen naznačen, by nebyl špatný, kdyby se držel předlohy. Frank ve skutečnosti zemřel dosti surovějším způsobem, ne takto idealizovaně s nudnou, přihřátou romantickou omáčkou okolo. Ani emoce tu tentokrát příliš nefungují a ke všemu jsme byli úplně ochuzeni o setkání Billa s Joelem a Ellie. Škoda, takhle mi to přijde, že bylo příliš času věnováno postavám, které nejsou pro seriál vůbec důležité. ()

kumite

Jak to jen říci. Daleko vyšší hodnocení bych napálil, pokud by tam aspoň šoupli vztahovku ve stylu milostného trojúhelníku. Např. takoví tři nebinární, z nichž jeden se cítí být zombíkem, druhý třeba sekáčkem na maso a třetí v tom ještě nemá jasno. To by už bylo určitě zajímavější. Ale G+G ? To dnes najdete v každém filmu i seriálu. ()

LachtanShows

Abych se nemusel moc rozhořčit nad tím, jak nespravedlivě se k téhle epce přistupuje, bez delšího okecávání hážu nejvyšší možný počet a směle pokračuju dál. Ačkoli se tu šetří akcí a hororem, stejně jsem se bavil skoro až stoprocentně. ()

Klajnik

Na mě tahle homoromance vůbec nefungovala, ale je to vlastně jedno, protože celej projekt na mě nefunguje. Hádám však, že smyslem mělo být, že tito lidé v postapokalypse nachází (nebo aspoň můžou nacházet) větší klid než před ní, ale i to mi přišlo idealizované. Oceňuji však alespoň ten důmyslný symbolismus: Frank se vydal na kopec k opevněnému sídlu Billově. Chytí se však do pasti. Bill ho najde v díře, která symbolizuje jeho vlastní tužbu po análním sexu a doufá, že onen chycený muž by mohl "naplnit" i jeho vlastní díru. Pokusí se zvýšit své šance na dosažení tohoto cíle tím, že Franka vezme k sobě a pohostí ho. Frank mu za teplou vodu a dobré jídlo v této věci vyjde rád vstříc. ()

tyna97

Krom jedné informace nám epizoda nic neřekla, ale i tak to byla příjemná chvilka bez hnusných příšer a té protivné holky, která se konečně chovala tak nějak normálně. ()

warrenur

Vyborna melancholicka pribehovka, pre niektorych divakov vsak, podla ich hodnotenia, zrejme "kontroverzna". :) Mne sa vsak, napriek minimu akcie, velmi pacila, hoci som cakal vyssie tempo. Tiez sme v uvode sledovali budovanie a survival niekoho, koho sme uz videli vyobrazeny mnohokrat v inych filmoch, len sa tak nad tym zamyslite. Takze len po tejto stranke to pokladam, ze cosi slabsie miesto tejto epizody. Tiez last stand uprostred ulice...tato kratka zastavka postradala logiku. Na strane druhej, tymto ukazali, ze si mozu poctivo "vyskladat" kvalitnu odbocku a postavit o to pevnejsi zaklad putovania nasej sympatickej dvojky, tym, ze dodavaju kontext. Nick Offerman bol v roli uzasny - survivalist. A scena s prostou ochutnavkou jahod, nemenej. 85%  Btw. niet nad pevny deodorant. :) ()

molcan2

Ľudia túto epizódu v recenziách kruto bombardovali a dali jej (v tomto momente) známku 76 v porovnaní s epizódami 1 a 2, ktoré sa pohybujú medzi nízkymi deväťdesiatkami. Táto epizóda bola zďaleka najpríjemnejšia a najkrajšia, je to jediná epizóda, ktorú som si prehrávala znova a znova, pretože som si zamilovala všetko, čo sa jej týka - scenár, casting, štruktúru, hudbu atď. Bohužiaľ, táto vlna "odapdových" recenzií je chladnou a brutálnou pripomienkou stále existujúcich predsudkov a nenávisti voči LGBT v dnešnom svete. Rovnako ako táto epizóda nie je "symbolickou výplňou", ako by mohli niektorí tvrdiť, tematicky zapadá presne do toho, čo chcú Druckmann a Mazin vykresliť - The Last of Us je v podstate o láske a ľudskosti nadovšetko a o tom, že napriek všetkým katastrofám a skaze je stále za čo bojovať. Je to brilantná epizóda a zaslúži si toto päťhviezdičkové hodnotenie. ()