The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Long Long Time (S01E03)

(epizoda)
  • USA Long Long Time
Z natáčení

V Billově táboře se objeví cizinec a z obou přeživších se stanou nesourodí spojenci. Joel a Ellie později požádají Billa o pomoc. (HBO Max)

Milan.Nedwi

Asi vše co bych napsal nejlepe popsal @ischerwood. Tolik odpadu a přitom je to jen tragický osud se špetkou té naděje, že cokoliv se děje, není nic lepšiho být s někým koho milujete. Kdyby tam dali milostnou dvojici o hetero páru, bylo by tu 99% že? Pokrytci.. ()

Filmyx

tak homo agitku si můžou odškrtnout, aby to bylo kór výživný tak ještě s chlupatýma, prostě paráda. Hlavní postava po 20-ti letech skoro nezestárne, a zde, hlavní dvojice dílu, se proměnila ve své prapradědy... Dějově ustrnulé, a přitom začátek vypadal tak slibně, Billovo budování svého malého světa mě fakt bavilo. A to bylo asi tak jediný. Chci houbový zombíky, ne slzavy údolí a zápletku jak z pořadu od Honzy Musila... ()

thoreau

Bill si doufám dával pozor, aby se mu někdo nevykadil do kufru. Tímto se seriálem končím. Všechny díly strašná nuda, nasadit b-boyům kašírované pestrobarevné hlavy s plodnicemi hub (to už jsem viděl v Asterixovi) a nechat je sebou trhat jako robůtci - to by dokázal i amatérský režisér s nulovým rozpočtem. Obdivuhodné je na seriálu jen neuvěřitelné PR, všichni o seriálu věděli a pořád se jim cpalo do hlavy, že je to neskutečná, přelomová bomba. Není. ()

merops

Pro mne zatím nejděsivější (a nejúděsnější) díl této série. Ani jeho název jsem nepochopil. Proč se to nejmenuje "Vlhké suché zipy"? ()

dense

Zoufalý díl. Zřejmě ideologicky (LGBT) povinný, stejně jako kdysi zmínka o utlačované třídě. (Až na to, že tahle není utlačovaná). Na začátku se zjevili, na konci dílu naštěstí umřeli. Politice tak bylo snad učiněno za dost. Přesto, znechutilo mě to natolik, že se budu jen těžko přemáhat ke sledování dalších dílů. ()

HankMoody

Jeden z nejlepších dílů z celkové seriálové tvorby.  Nechápu hodnocení zdejších homofobních dezolátů ?!? Zřejmě frustrace z víkendové prohry jejich milovaného vůdce z říše zla :) ()

Decado23

Proti dílu jako takovému nic nemám, dobrá filmařina. Jen mě prostě nebavila ta linka Billa a jeho partnera odnikud. Raději Ellie a Joela, protože začátek a konec s nima byl super. Tak proto jen 4 hvězdy. ()

Aceboris odpad!

Škoda , veľká škoda, takto si odbočenie od hlavnej linie nepredstavujem , hlavne tak teplo presladenú. Za mňa táto časť veľké sklamanie. Radšej nech sa držia hlavnej línie. Venovať sa postavám, ktoré v podstatne, nemajú väčší význam a doslova sú na jedno použitie nepreferujem. Urýchlené časová linia bez nejakého napätia bez pridanej hodnoty, len do počtu aby bola.  Páči sa mi keď niekto recenzuje film podľa hry a rozčuľuje sa , že tam nieje to, alebo ono. Tu je to úplne, ale úplne mimo , ale to je v pohode lebo sme dúhový. Romeo a Júlia by sa mohli hanbiť. ()

Epics

Jako samostatne romanticke drama s postapokalyptickymi prvky Doomsday Prepper's Lonely Hearts Club Band by to byl zcela urcite zajimavy snimek, ale jako soucast serialoveho celku mi to prilis smysl nedava. Nemel jsem pocit, ze by se serial v prvnich dvou dilech rozjel tak zbesile, ze bylo treba hodinu intenzivne brzdit. Nerozumim, proc mam travit tolik intimniho casu s postavami, co se nepodivaji ani do nasledujicicho dilu, kdyz jsem se zatim nestacil szit ani s hlavni postavou. A to uz Joel prisel o dceru a drahou polovicku... Tem Americanum, co po teto epizode vyrazili do Wallmartu nakoupit metrak utocnych pusek a kilometry drateneho plotu, doporucuji do kosiku prihodit i neprustrelne slipy a tilko, az se jim pri prvni vazne prestrelce zamane nepochopitelne bez jakeho kryti bezhlave pobihat po ulici. Je jasne, ze opotrebovana sablona romantickeho dramatu si zada fyzicke ci emocionalni opotrebovani hlavnich protagonistu, ale tohle slo udelat o chlup lepe, rekl bych. Je to fajn odbocka, ale jako vysvetlivka toho jak Joel k nakladaku prisel mi to pripada nezdrave zdlouhave. ()

MickV21

Daleko pomalejší epizoda než předchozí dvě. Joela a Ellie si tentokrát moc neužijeme a příběh se bude odehrávat v daleko jiném duchu, takže odklon od herní předlohy je zde opravdu výrazný. Za sebe ale můžu říci, že mi to vůbec nevadilo. Téměř 3/4 epizody se točí okolo života Billyho a Franka, kteří mají mezi sebou trochu intimnější vztah než je pro zdejší homofoby přijatelné. Velice cením tvůrce za tento odvážný odklon a alespoň opět ukázal, že lidé mají předsudků plnou prdel. Na konci jsem i já měl na krajíčku. ()

Untouchabl

Naprosto boží díl, přestože zlý sny nebudu tentokrát mít z lidskejch chorošů, ale ze zkrocení apokalypsy zpěváka ZZ Top a Roberta Šlachty. Ono ani nejde o to, že by to tam uměle nacpali jako v jinejch filmech a seriálech, ale spíš to působí jako by autoři ani nevěřili, že by to s hetero párem tak dobře fungovalo. A to je vlastně ještě horší. ()

hybridcz

Zatímco první dvě epizody udávaly celkový tón série a představily divákům dva hlavní protagonisty, Joela (Pedro Pascal) a Ellie (Bella Ramsey), třetí směle od této cesty odchází a místo toho zkoumá intimní a srdcervoucí milostný příběh. mezi Billem (Nick Offerman) a Frankem (Murray Bartlett). Obsazení dvou neodmyslitelně komických a praštěných hvězd z Parks and Recreation a  The White Lotus bylo od tvůrců seriálu překvapivým krokem, který se však velkolepě vyplatil. Jejich chemie na obrazovce je úžasná a své role hrají s obrovskou citlivostí a nuancí.  Tato epizoda se vrací v čase do raných fází propuknutí cordycepsu, kde se setkáváme s Billem, drsným survivalistou, kterému se podaří vyhnout se evakuaci svého města tím, že se skryje v bunkru pro dohled, který si před vypuknutím postavil pod svým domem. Když jsou všichni v oblasti pryč, Bill se vynoří ze svého úkrytu a kvůli nedostatku lepší fráze začne skutečně žít svůj nejlepší život. Přepadne jeho místní off-licenci, kácí stromy, ukradne sousedovu loď a připraví spoustu nevyzpytatelných nástražných pastí, aby vyhladil všechny nakažené poblíž. Kevin McCallister by byl hrdý.  Bill je plně spokojen se svým novým životem na svobodě – ale je jasné, že mu chybí smysl pro smysl. O čtyři roky později. Bill se setkává s Frankem, který padl do jedné z jeho pastí. Bill netuší, že se brzy zamiluje do Franka. Nemrzí mě, že jsi musel číst tu poslední větu.     Poté, co Bill neochotně pozve bezmocného Franka k sobě domů na skvěle připravený králičí oběd spojený s výborným Beaujolais , sdílí oba muži intimní chvíle u klavíru, když se střídají ve zpěvu písně Lindy Ronstadtové „Long Long Time“ (což je pravděpodobné. získat podobný moment Kate Bush / Stranger Things 'Running Up That Hill'). Bill pak prozradí Frankovi, že je gay, na což odpoví „Já vím“ a oba se políbí. Po tomto setkání Frank zůstane navždy. Dvojice spolu tvoří život v areálu. Vaří, dělají umění, zvou hosty na večeři (Joel a Tess), chichotají se slastí nad jahodami a začínají nacházet lásku a smysl v bezútěšném postapokalyptickém světě, ve kterém se ocitli.  Nikdy jsem se nebál, než jsi se objevil Ale podobně jako srdceryvná úvodní sekvence Pixar's Up , Frank nakonec onemocní a rozhodne se, že si vezme život.  Poté, co spolu strávili jeden poslední den - a to vše, zatímco celou sekvenci doprovází neuvěřitelně dojemný kousek Maxe Richtera 'On the Nature of Daylight' - Bill Frankovi prozradí, že i on si vezme život a že zemřou jeden druhému v náručí.   "Jsem spokojen a byl jsi mým cílem," říká Bills se slzami v očích Frankovi, který odpovídá slovy: "Tohle nepodporuji... Ale z objektivního hlediska je to neuvěřitelně romantické." ()

BADguy.cz

Skvělá odbočka od hlavní dějové linky. Navíc jsme se dočkali prvního bondingu Joela a Ellie. Spoilers ahead! Neposunuli jsme se v ději? Není pravda - cílem bylo získat auto, aby se dvojice dostala do Pittsburghu. Málo akce? Ano, pasáž ve škole je na PSku skvělá, tvůrci ale od začátku avizovali, že seriál nebude tak akční jako hra (logicky), budou nám tedy dávkovat hlavně příběh, což se v této epizodě vydařilo na výbornou. Není to prostě další zombie blockbuster, kde dostáváme akci vykoupenou scénáristickou sračkou - pusťte si radši walking dead. Bill je gay? Ano, to víme už ze hry, takže byl buzna ještě dřív, než to bylo LGBTQ+ módní.  Herecké výkony? Muže dostat Nick Offerman Golden globe i za jednu epizodu? Já bych mu ho totiž dal. ()

satanklaus

Nesourodí spojenci sa nakonec ukázali ako velmi sourodí riťomrdní spojenci. Od hlavnej témy to bolo ďaleko, jak moj doberman so skipi stepnou kengurou. Po dvoch nadhernych dieloch toto nie. Mal som kuknut nejaku telenovelu radsej. Dubakove hlavy ostali v pozadí pribehu, na konci to isli zachranit nejakou romantikou, ale toto je post apo serial ku.va a ne Jednoducha Maria. ()

Pimburger

Ač mi téma homosexuality nějak extra nevadí a tady se to ještě dalo, tak kdybych si chtěl pustit Zkrocenou horu, pustím si Zkrocenou horu a ne postapo seriál. Kdyby tam aspoň dali dvě ženský... Nicméně mě po třetím díle začíná nudit a trošku štvát spíš chování hlavních postav, než nějaký dva chlapi, co se za dvacet let pohádají maximálně o barvu saka. Nechápu, proč vždycky, když Joel přijde někam, kde je dostatek jídla, výzbroje a výstroje, odchází jen se svým šestiraňákem a batohem. Vůbec mi to nedává smysl. Odsud odjíždí s velkym pickupem, kam by si na korbu mohl dát např. šest sudů s palivem, jídlo na x dní, náhradní oblečení, záložní zbraně nebo např. toaletní papír, ale jelikož je to všechno videohra, tak na co by mu tohle všechno bylo, že jo? Je lepší vyjet na cestu s prázdnym autem a pak po zbytek série hledat benzínky... Ach jo... A to nemluvím o tom, že strašně nebezpeční nájezdníci nedokáží za dvacet let přijít na způsob, jak prorazit bránu z drátěnýho plotu... Ach jo podruhý. Ten seriál je koukatelný pouze z toho důvodu, že není nic jinýho, ale pokud to takhle půjde dál, stáhnu si zase všechny řady Star Trek seriálů - tam se tomu alespoň dá věřit... ()

pcooper

V rámci sebetrýzně jsem se podíval na nasraný komentáře, fascinující, žiju stále v domnění, že shitstorm ve většině témat je otázka nedorozumění a neznalosti, když nevíme a neznáme tak ani nechceme. Zajímat se o věci je sice taky ideologie s kapacitou dělat kraviny, ale filmová zkratka „hele jak v postapo světě vedou tradiční hodnoty k bezpečí a kráse“ mohla bejt celkem srozumitelná. Bill s Frankem žijou ve spořádaný soukromý vesničce, dodržujou všechny aplikovatelný pravidla Jordana Petersona, sekaj trávníky i když nemusej, soběstačně loví a pěstujou lokální potraviny, jsou podnikaví, dělaj rukama, mají spoustu bouchaček, nezvanej dostane kulku do hlavy bez otázek, nic od nikoho nechtějí, už vůbec ne od státu, udržují místní komunitu oboustranně výhodným obchodem, provozujou dost možná poslední kostel na světě a i když se Bůh při apokalypse nimrá v nose, stejně si tak cení manželství, že se vezmou i když to nemá žádnou praktickou hodnotu.   Je vůbec někde vyobrazenej takhle tradiční pár nejen bez posměchu, ale ještě je za svojí důslednost, disciplínu a pracovitost důstojně odměněnej? Jako jestli ani tenhle děj s nikým nehne a jde bombit IMDB/ČSFD protože KDO SE MÁ NA TO DÍVAT, tak asi bejt nesnesitelnej čůrák není nedorozumění, ale ten nejdůležitější bod konzervativního programu. Tess se minule líbala s houbovým zombie bez svolení otce i faráře a ve dvou dílech stihli viditelně zabít hned několik dětí, pohodička, Ben Shapiro a místní pičus dává deset hvězd. Ale běda jestli dva strejcové s pupkem můžou přijít ke štěstí děláním přesně toho co se má údajně dělat. Kdyby se Billova postava na začátku uchlastala po měsíci k smrti a předtím chodila srát odešlým sousedům do postelí, tak asi vše ok, NORMÁLNÍ SVĚT ZACHRÁNĚN. Fantastický dílo. Nestane se to často aby člověk během svého života zažil dokončení Davida, taky známého jako nahého milence homosexuálního Michelangela. Byli tu vždy a jejich možnost cesty za štěstím přes vlastní seberealizaci je dobrý výpovědní znak toho jak se společnost chová i ke všem ostatním, včetně toho že někoho netrefí když se objeví na obrazovce. Možná nikde to zatím neukázali líp než v seriálu podle střílečky o zombících. Ne protože to je o dvou mužích co museli čekat se štěstím až na fakin apokalypsu, ale protože jejich vztah je srozumitelně univerzální lidský příběh pro každýho s tepem. Zvykejte si, kreténi. ()

Broecz

Naprosto zbytečná odbočka. K hlavní dějové lince ani postavám nic nepřináší. Z hlediska seriálu promarněná celá epizoda. Kdyby se drželi předlohy, mohlo jít o jednu z nejlepších epizod. ()

Loupeznik odpad!

Než mě kdokoliv napadne z homofobie, předem říkám že bych dal stejné hodnocení, i kdyby zde byl pár hlavních postav složený jakkoliv. Pokud bych chtěl vidět osud, sbližování, útrapy a radovánky mileneckého páru, pustím si Ulici, Ordinaci nebo jinou pitomost. LoS sleduji protože mě baví post-apo téma, ne problematika pěstování jahod. ()