The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Vydržet a přežít (S01E05)

(epizoda)
  • USA Endure and Survive
TV spot

Joel a Ellie se snaží uniknout povstalcům a přitom se dostanou do křížku s nejhledanějším mužem v Kansas City. Kathleen pokračuje ve své misi. (HBO Max)

Mkartaylas56

Doposavadní vrchol seriálu. Perfektní ukázka toho, když se za pomoci vynikající scénáristiky, dohledu autora předlohy a možnostem filmového média vytvoří skvostná adaptace, nabízející alternativní průběh příběhu, jenž naprosto respektuje původní hru, ale zároveň ji rozšiřuje o širší souvislosti, které z mého pohledu ještě mírně převyšují původní zážitek ze hry. Prostě perfektně zužitkovaný prostor posledních dvou epizod, který mě emocionálně položil a já se jen tetelím blahem, že se tahle adaptace (zatím) nadmíru povedla. ()

johnsnow

Musím priznať, že tento diel ma mierne sklamal. Bloater ktorý bol tak hutne propagovaný tam urobil matkinu onú, ale inak slušne hutná a silná epizóda s podarenou akčnou scénou a fajn odkazmi na hru. ()

kubas369

8/10. Kathleen je jako nová postava bohužel naprosto zbytečná a zcela průměrná, přesto vztah mezi ni a utečencem Henrym je dobře napsaný a dává smysl, jen bych si dával pozor na to, že motiv pomsty a odpuštění je hodně důležitý pro druhý díl hry a tady se s tímhle tématem zbytečně plýtvá. Doufám, že tvůrci dali možnost skutečnému hluchoněmemu ve ztvárnění Sama, pokud to je ale zahrané, vůbec to rozhodnutí nechápu. Něco jako ve stylu, Tiché místo bylo super, tak ty nebudeš mluvit taky. Pokud ten kluk je ale skutečně takový, tak je to hodně zajímavá volba a klučina to zvládnul dobře. No a hromadná bitka na konci je slušný popcorn ale obešel bych se bez toho. Je opět do očí bijící, že když scenáristi chtějí tak v podzemí není ani noha a když se to hodí je tam celá armáda nakažených. ()

husandaaa

Tohle byl masakr. Tento díl nám zas servíruje prvky z videohry po svém, a já to žeru. Máme tu odstřelovače, Bloatera, finále s Henrym a Samem.. A i přesto je to udělané svou trochu vlastní a originálnější cestou. Já si teď můžu stěžovat jen to, že musíme na další díl čekat o něco déle :,) 10/10 ()

PaTeXx

Krasojízda v plné parádě. Byl jsem trošku skeptický ze Samovy neschopnosti mluvit a především jsem se bál, jak by tím mohla být poznamenána finální scéna, ke které se od začátku schylovalo. Craig Mazin už před začátkem potvrdil, že chce udělat věci “jinak”, tak, aby i fanoušci herní série byly nějak překvapeni. Závěrečná scéna byla jiná, to si můžeme říct, ale v žádném případě ne horší. Posledních 20 minut bylo absolutně fantastických. Z hordy podzemních nakažených šel vyloženě strach. A Bloater? Ještě strašidelnější než ve hře. Od této epizody jsem měl velká očekávání a každé bylo na milimetr naplněno. ()

chrustie

Chyběla mi, pro mě nejsilnější scéna ze hry, a to v podzemní vodarně, kdy Joel najde v jedné z místností hromadu dětských těl, zakrytých plachtou, z pod které trčely jen dětské nožky a bačkůrky. Mnohem silnější moment, než celý konec tohoto dílu seriálu. Celkově se ale jedná o slušné zpracování herní předlohy (i přes nějaké víceméně drobné rozdíly). Ellie z chráněné dílny, na mě stále nemá kýžený efekt a nemůžu si na ten její výraz zvyknout, stejně jako tu její přisprostlost. Za mě má příběh mnohem lépe zpracovaný hra, stejně jako postavy (včetně castingu). Moje nadšení po prvních dvou dílech pomalu vyprchává, asi jsem čekal něco trochu jiného. ()

muti

Konečne vidíme o čom je celý ten humbuk okolo série. Sledujeme osud dvojice Henry a Sam, ktorí sa predieraju Kansas city po revolúcii a páde fedry. Záporáčka je tiež super, vidíme jej motiváciu, zanietenie aj zaslepenost. Hru som nehral ale tie herné pasáže a scény zo seriálu úplne sálajú. Konečne topka ()