Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Čtyři muži – každý jiného postavení. Úředník Joe (Richard Basehart), letec Eddie (John Ireland), boxer Mike (Stanley Baker) a zaháleč Rave (Laurence Harvey). Ještě před několika týdny o sobě nevěděli. Teď jedou autem, mají zbraně a očividně jdou spáchat nějaký vážný zločin. Kam jdou? A proč? (ilclassico)

Recenze (4)

liquido26 

všechny recenze uživatele

Někdy se prostě zadaří a člověk narazí na opravdový zapomenutý poklad. Tím je i britský noir The Good Die Young. Snímek vypráví o čtyřech válečných veteránech různých profesí a společenských postavení, které svede osud jednoho dne dohromady. Všichni mají společnou jednu věc. Jsou na mizině. Naplánují heist a kam to vede si určitě všichni mohou domyslet. Celé přepadení však hraje v tomto filmu víceméně okrajovou roli. Tím hlavním, co drží pozornost jsou ne úplně veselé životní příběhy hlavních hrdinů. Všichni čtyři jsou skvěle vykreslení a se třemi z nich můžeme až do působivého konce sympatizovat a ty peníze jim i přát. ()

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Charakterová studie z poválečné Anglie byla pro mě víc než jen zajímavá. V této době měli muži zřejmě ještě nějaký charakter, který bylo možno popsat. A nadto: aby mohli mohli tři muži zemřít mladí, je vždy potřeba ještě čtvrtého, špatného, který zemře ještě mladší. Hmotná, a často i psychická mizérie, do které se (všichni čtyři) dostali, je podmíněns nejen jejich přímým soužitím se ženami, ale i nepřímo na osobách (matka, bratr, amant...), na kterých byly závislé jejich ženy. Jen "gentleman" Rave na žádné boční vazby nedbal. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Štyria muži, ktorí sa nikdy nemali stretnúť, lebo ich stretnutie rozohralo nevídanú hru, na ktorú nikto nemal. Kvalitne natočený thriller s dôrazom na jednotlivé osudy, záver je už len čerešničkou na torte. Šieste hodnotenie a tretí komentár. ()

Topco 

všechny recenze uživatele

V prvej polovici vidíme mozaiku štyroch postáv, ktoré spojí zločin. Zločin ako jediné východisko. Záverečná 20-minútovka úteku v mestských exteriéroch je pôsobivá. Hmla, dym, zadné svetlo, osamotené zákutia nočného mesta. Takto to máme radi. (Spoiler: záver na letisku môže pripomenúť neskorší The Killing. Koniec spoileru.). 4,5* ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama