Krajina smrti

Šestnáctiletý Hongi je jediným přeživším masakru svého kmene a musí se vydat přes obávanou Krajinu smrti, aby se pomstil na těch, kteří vyvraždili jeho rodinu a blízké. Hongi se musí stát bojovníkem a utkat se i s nadpřirozenými silami, které zde přebývají. Nikdy dříve neviděné setkání žánrového akčního filmu a pohledu na ztracenou maorskou civilizaci – snímek je natočen v maorském jazyce a vynalézavě kombinuje prvky skutečné maorské historie a mytologie s klasickým příběhem o boji jednotlivce proti drtivé přesile. Dech beroucí sekvence brutálních bojů muže proti muži se odehrávají v panenských přírodních scenériích Nového Zélandu. (Febiofest)

Pitryx

Nu, proč ne. Pokud si mlhavě vybavuji Apokalypto, tak bych řekl že na podobné úrovni. Zde je jen velká a nepřehlédnutelná chyba hluchých míst, kdy se diskutuje na různá témata. Bohužel těchto scén je tu více než dost, takže za ně hodnocení moc a moc dolů. Souboje muže proti muži mají velmi dobré aranžmá a herci jsou naprosto dokonalí, jejich ksichty a jazyky opravdu stojí za to. A nakonec, podle mne to mohlo být kratší. ()

XXXXXXXX

Vždycky jsem si říkal, co že to ti maorové dělají, když zrovna netančí haka-haka. Po zkouknutí krajiny smrti, mám jasno. Každej lapne dvojici plácaček na mouchy a hrají si na Placáka. neboli na to, kdo koho dřív plácne plácačkou za ucho, až se z toho plácnutému jedinci strachy zastaví srdíčko. Šampioném v této disciplíně, je bezesporu mužská variace na něco takového, kterému, ne moc zdařile, zato však s elánem vraždit, který by mu nejeden haka tanečník mohl závidět, sekunduje maorská verze Justina Bíbra. Celkový dojem, z dobře odvedené práce, se ale někde po setkání s trojicí stopujících amazonek, zcela vytrácí, a divákovi zbývá v ústech jen nepříjemná pachuť. Výsledný efekt je asi stejný, jako když se na noc přežerete cukrové vaty a v okamžiku dokončení konzumace je vám úžasně, což je po hodině až dvou, vystřídáno pocitem pálící žáhy a Vy se jen přistihnete, , kterak sami sobě zběsile nadáváte, jak jste mohli být tak debilní, a tu vatu před spaním sežrat. Stejně tak je tomu i u tohoto filmu. ()

Gregor_Samsa

Velmi autentické a syrové, velmi reálně působící. Tak to asi mohlo fungovat, v těch dobách daleko v minulosti, kdy boj a soupeření bylo součástí života stejně, jako východ či západ slunce. 80%, Febiofest 2015. ()

Saxos

Po dlouhé době konečně nějaká změna. Několik akčních maorských vzájemně se požírajících chlapáků s vyplazeným jazykem si od začátku až do konce rozbíjejí palice dřevěným pádlem nebo plácačkou na mouchy. Klady: atmosféra, dobový příběh, hudba, citlivé zapojení mystiky /prostě houbičky jsou houbičky/, tetování. Hlavní klad: opravdu neuslyšíte angličtinu - hurá. Zápor: opět na tu dobu až moc vyvoněné ()

rigby

Brutální scény mě moc neberou a nic dalšího jsem v tom nenašel. Snad jen trochu Havranpírka mixovaného s Vinnetouem. Možná méně krve by pro mne znamenalo větší zážitek. ()

hony23

Jeden maorský kmen vyvraždí druhý, přežije jen syn náčelníka, ktetý se vydává za pomstou. Zápletka tedy banální, fighty pouze průměrné a časté žvanění o cti bojovníků a promlouvání s předky nesnesitelné. ()

veverysiak odpad!

Relatívne dlho som rozmýšľal, kedy naposledy som sledoval takúto chujovinu, ani neviem, či sa tam dalo ešte niečo dosrať viac, som uchvátený akademikmi, ktorí udelili viac ako jednu hviezdu, ľudstvo si naozaj nezaslúži prežiť. ()

Horus8

Bojové filmy nemusím, ale před tímto snímkem smekám, fakt skvostné dílo..." i smrt si musíš zasloužit " nádhera........ Bugrtt sice zmínil ping-pongové pálky, což mne rozesmálo...jsem pacifista, ale ty prkýnka byla jistě účelová a logicky férově konfrontační, než současné střelné zbraně. ()

jardas

Parádní příběh a moc hezké bojové scény. Když si člověk uvědomí, na jak krátkou vzdálenost bojovali, musí jim vzdat hold za tu obrovskou odvahu. To není jako v současnosti a bojem na střední a na dlouhé vzdálenosti, kde prakticky ani nevidíte emoce odrážející se ve tváři a v očích protivníka, když bojuje a umírá....Tihle borci s přehledem strčí všechny současné instruktory sebeobrany do kapsy.... A haka najednou dostává další rozměr... ()

RoyBatty444

Berie sa to moc vážne a tomu nasvedčujú aj strnulé dialógy s frázami a heslami. Niektoré myšlienky sú zaujímavé ale zameranie na vojnové téma je silne jednosmerné. ()

Sawdam

Když film splní vaše očekávání. Nejde o smysluplnost, o dokonalou zápletku nebo něco podobného. Je to jednoduchý příběh s krásným pozadím v podobě nádherné přírody a nakonec i s výchovným ponaučením. ()

Googooplexer

Lopatky a motyčky nie sú len pre dochodcov do zahrádky ale aj pre ľudožrútov z kouřové hory. A keďže pri tej makarene vyplazovali jazyky a tvárili sa, že ma idú zežrať, zaslúži si tento unikát vystúpiť z bahna podpriemernosti do šedého priemeru. ()

maestrum

Děj odsýpá, maorská civilizace je chytlavá, ovšem 15-ti letej teenager spolu s téměř nezničitelným bojovníkem, který udělá skoro všechnu špinavou práci, mi k srdci zrovna nepřirostli tak, abych jim bezvýhradně fandil. Přerod nezkušeného děcka po jednom tréninku od "mistra" do více než srovnatelného bojovníka hlavnímu nabušenému padouchovi je úsměvný. Ženy si přijdou také na své, množství mladých a svalnatých mužštin je ve filmu více než dost. ()

danny79

Mezi akci je spoustu prazdnych mist, kde se film tahne a nudi a dialogy jsou tak stupidni, ze je u sledovani lepsi vypnout zvuk a necist titulky. Akce je sice syrova, ale prumerna choreografie a rychly strih celkovy dojem hodne ochuzuje. ()