Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Armin82

Na tohle mám parádní vzpomínky! Velice zajímavý nápad,jak robot začně myslet jako člověk.Ne mrtvý,ne rozšroubovaný,číslo 5 chce žít,veselá rodinná sci-fi záležitost--->80% ()

Nocturno culto

Jedno z mých nejoblíbenějších sci-fi z dětství aneb Los Locos vám nakopou prdel ....teď už bych to asi tak neměl ale tenkrát se mi to opravdu moc líbilo .. ()

danny_21

Úsměvná vzpomínka na dětská léta a návštěva kina na jednoho milého robůtka na cestě za lidstvím - po letech vidělo se synem, je to miloučce naivní, přesto místy v některých situacích i humorné - objektivně za 70 % ()

gemi

V dětství můj milovaný film. Takové většinou není radno sjíždět i v dospělosti. Dnes jsme si to se synkem dali jako vánoční film a zírám, jak je to blbé. Zápletka vůbec nedává smysl. Firmě zdrhne robot (potud dobré), ale místo aby se jej snažila chytit a dopravit zpět do fabriky, snaží se jej z jakéhosi nepochopitelného důvodu zničit. Firemní žoldáci mají jediný cíl - děj se co děj rozšmelcovat, rozstřílet a rozbombardovat tu mašinu za 11 milionů dolarů, bez ohledu na cokoliv (vč. přání vedení firmy). WTF?! Pro dítě moc fajn film, pro racionálně uvažujícího dospělého diváka děs běs. ()

Likan7

Ve všem průměrná rodinná komedie, která není vtipná. Robůtek je možná pro někoho roztomilý, ale mě to bylo většinou úplně jedno. Je trochu legrační sledovat tehdejší Terminátory, smrtonosné roboty. Umíte si představit je nasadit v terénu? :-) ()

Belmondicek

"Víš co mají v noci řidiči většinou rádi? Světla!" Stále příjemná a zábavná nostalgická vzpomínka na kus mého dětství, která ani po těch letech neztratila nic ze svého kouzla! Mladý vědec Newton Crosby vyvine pro americkou armádu řadu bojových robotů. Při slavnostní přehlídce se však strhne bouřka a blesk způsobí, že jeden z robotů, ten s číslem pět se vymkne kontrole a prchá... Oblíbený režisér John Badham namíchal skvělý koktejl plný humoru a nápadité akce, která má stále co nabídnout (současní břídilové, co točí filmy se mají co učit). Prim hraje roztomilý robůtek Johnny Pětka, vedle něhož se neztratila ani Ally Sheedy (asi v poslední památné roli, než se po ní zavřela voda), stoprocentní sympoš Steve Guttenberg ( tehdy velmi populární) a neodolatelný Fisher Stevens a jeho několik úderných hlášek ( umocněno dokonalým hlasovým projevem Jiřího Bartošky). K tomu počítám také bezchybný barrandovský dabing s dokonale padnoucí Ilonou Svobodovou a Jiřím Štěpničkou. "Nashledanou vy bláznivko, úžasně se mi líbilo strhávat vás!" ()

Tiiso

My co jsme byli v té době náctiletí nás tato milá rodinná komedie s dramatickou zápletkou, naprosto uchvátila. Dodnes si pamatuji slovo informace. Tvůrci prostě uměli zahrát na ty správné struny děvčat a chlapců. ()

Rodin

Limonáda s fruktózou místo cukru. Vtip občas trochu mrzne, ovšem slušná akce, až nečekaná na tak dětskou zábavu, film poněkud (spolu s dobrým střihem) povyšuje poměrně slušně nad průměr. ()

Megynka

Když jsem byla malá ... jooo, když jsem byla malá, tento film jsem milovala :) Víc snad není potřeba říkat... ()

Stanix

Zamáčkl jsem nostalgickou slzu strojního oleje a vysmrkal se do vymotané pásky z VHS kazety. Nic jiného to ze mě nevytáhlo. ()

RAFT

Tož už je to pěkná řádka let ,co sem film viděl jako malý .Takže, sem neváhal a film sem si pustil po letech .Takový příjemný dětský film .Na rok 86 je film náramě a dosti ,dobře zpracovanej a natočený film.Dabing tohoto filmu dejme tomu že ,dosti dobrý ,i když, je pravda, že na ty nejnovější filmy není vůbec na dabingy spoleh .Číslo 5 ve filmu ,prostě válí .Herci ,taktéž ušli.Takže s filmem ,sem se na těch 95 minut vrátil do dětských let.A kdyby náhodou dělali remake ,tak prosím určitě nedělejte.Jenom by to posraly .Tento smímek s malinkým vrácení do dětských let .80% ()

papadoce

Pre mňa, rovnako ako pre mnohých ďalších, krásna spomienka na detstvo. Pred 30 rokmi čistá 5, ale hodnotím dnes. Dnes to trikovo bolo docela podarené, ale už málo zábavné. ()

xenopus

Osmdesátková komedie s herci dobře známými z Policejních akademií. Když mi bylo sedm, tak jsem na konci rozstříleného chudáka Číslo pět obrečel, protože mi přišel hrozně lidskej. Ve třiceti už mě to nedojalo vůbec a pobavilo jen málo... Za připomenutí mého dětství hvězdička navíc ale předně jsem rád, že jsem vyrostl a že se doba změnila, protože na tohle se, upřímně, moc koukat nedá... ()

Scraffy

Kúzelná rozprávka plná zábavných myšlienok. Pamätám si na to z detstva a aj teraz po dlhej dobe, keď sa na to pozriem je to super. Tu moc nie je čo riešiť. ()

joelly01

Nyni uz to nebylo tak bozi jako kdyz jsem byla dite, ale porad jeste docela roztomile a ja jsem se pri sledovani usmivala. Take Oregon se mi prevelice libi! Klenot velmi nadsen, on ma tyhle filmy desne rad. Vsak ted jsem mu poridila desnou silu techhle americkych detskych komedii z 80 let na ktere se nyni budeme divat kazdou nedeli kdyz bude hnusne. Tak. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)