Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

riza-do

Milovaný film mého dětství, který jsem mohl sledovat stále dokola. Milý, dojemný a celkově rozkošný příběh oživlého robota si mě jako dítě získal. Ač s odstupem času uznám jeho filmovou průměrnost, v mém srdci bude mít místo ()

GianniP

Tenhle film byl jeden z mých nejoblíbenějších v raném dětství, takže z nostalgie 4 hvězdy. Vidět to dneska už by mě to určitě moc nedostalo, ale pořád si vzpomínám jak sem tehdy pořád dokola opakoval "informace, informace..." ()

tereza.s

Ani ntušíte kolikrát jsem se na to vydržela dívat když jsem byla malá. Vždycky, když jsem byla nemocná, lehla jsem si na gauč, obklopená teploměrem, čajem, kapesníky a videokazetami, které vévodila ta kde bylo číslo 5 žije. A neomrzelo mě to. Taneční scéna jako z Horečky sobotní noci? Kéž by to uměl můj mixer. ()

Akvarista

Film mýho dětství, ale už jsem ho pár let neviděl ... Musím zprovoznit VHS přehrávač a kouknout na to... blbý je, že už to prostě nebude ono, nikdy. 90% ()

vaclaw

Musím se přiznat, že jako malej jsem tenhle film neskonale miloval a viděl ho snad stokrát a ačkoliv z dnešního pohledu bych našel několik much, tak pořád se jedná o kvalitní rodinnou komedii. ()

Pitryx

Snímek není vizuálně bůhvíco, ale mimořádně výborný překlad a český dabing z něj dělá snímek plný legračních hlášek. Jen kvůli nim jsem byl v kině na film vícekrát. Vizuální posudek je tak na jednu hvězdu, dialogy tak na čtyři a půl. Dávám tedy tři a půl, to snad stačí. Prostě člověk nemusí sledovat film, ale jen poslouchat. Hlavně pana Bartošku, protože ten to tam řeší skoro vše. 201307239058/9411s.u. ()

marek29

Znovu shlédnuto po nejméně 10 letech a musím říct, že film neztratil nic ze svého půvabu a šarmu 90. let. Jistě mám sledování tohoto kultovního snímku spojené s bezstarostnou dobou dětství, ale o to raději jsem opět zapnul "Johnyho pětku" :-p 5 z 5 za komedii jak má být a film od kterého by se mnohé srance z dnešní doby mohly učit - poklona před Mahonym, Stephany i anglicky napůl mluvícím Benem :D ()

Tominni

Milý film o robotovi, který po zásahu bleskem obživne - číslo pět být živé. Roztomilý film, který stojí za zhlédnutí, ale přeci jen k dokonalosti mu něco málo chybí. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,7/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 58%, Audience Score - 67% | Fdb.cz - 77,4% | Velmi zábavná komedie pro celou rodinu a nakonec i romantická a trošku dojemná. V 80. až 90. letech to byla pecka, ani se nedivíme. Nám se hrozně líbil číslo 5, protože byl roztomilý a srandovní - nejlepší z filmu je jak vždycky říká "oooooo informace" ;-). Nezaručujeme kvalitu, ale někdy je občas se zastavit a just relaxovat - no a na to je tady robůtek s číslem 5 jako stvořený. A když už jsme tady zmiňovali to číslo "5", tak se hodí i rovný počet hvězd :D 85% ()

joelly01

Nyni uz to nebylo tak bozi jako kdyz jsem byla dite, ale porad jeste docela roztomile a ja jsem se pri sledovani usmivala. Take Oregon se mi prevelice libi! Klenot velmi nadsen, on ma tyhle filmy desne rad. Vsak ted jsem mu poridila desnou silu techhle americkych detskych komedii z 80 let na ktere se nyni budeme divat kazdou nedeli kdyz bude hnusne. Tak. ()

R.O.man

Ako malý školák si pamätám ako sme sa na túto rodinnú komédiu tešili... Svojho času velký trhák... Nedá sa zabudnúť...a pozrieť si to opäť keď je príležitosť. Fetch TV - Movie Box - 18.09.2021 ()

maoc

Krásné vzpomínky, které je lepší si už v dospělosti dalšími koukáními moc nekazit, hlavně kvůli místy podivnému scénáři. Naopak slovní vtipy se povedly, herci jsou skvělí a výborné jsou též scény a stavby (roboti a jejich rozpohybování). Přidávám hvězdičku za nádherné živou měkkou půvabnou Steffanie. Hláška k zapamatování: Plechovko! Tvoje máma byla sněžná fréza! ()

Blazkowicz

Moc roztomilý robůtek a zároveň moc dobrý rodinný film. Už jsem to pár let dozadu viděl, takže už to nebylo ono, ale psaná recenze musela být. 4-* ()

Nathaniell

Hodně zajímavé. Když se to vezme kolem a kolem, byl John Badham režisérem různých vážných filmů a jen sotva by někoho napadlo, že zrovna on dostane na starost Číslo pět žije. To se ovšem stalo a jemu se povedlo natočit úžasný rodinný film o naprosto úžasném robotovi, vytvořený tak krásně, že u něj dodnes člověk nedrhne očima u žádných scén. 1986. Klobouk dolů. Co vyčíst? Nic mě nenapadá. Co pochválit? všechno: Scény, herecké obsazení, humor, soundtrack i to, jak se příběh odvíjí. Sice už mi nějakou dobu není těch devět let, ve kterých jsem tohoto úžasného robota miloval. Jedna věc se ale nezměnila: Pořád jsem schopen si ten film pouštět stále dokola, i když ho znám zpaměti. 5* Hmm. Jde do oblíbených. Měl tam být už dávno. 5* ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)