Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

raelz

Jen by mě zajímalo, jaké by bylo celkové hodnocení, kdyby se film jmenoval Krátký obvod nebo podobně. ()

Miki68

Já vím, že ten film je spíš pro děti, ale stejně se u něho bavím, pokaždé když zahlídnu v TV jeho četnou reprízu. A - mimochodem - všimli jste si podoby s Wall-E? ()

Biopler

Videné veľmi veľmi dávno. Aj si presne pamätám o čom to bolo. Milé, pekne spracované, ako 10-ročný by som tomu dal 5* bez váhania, vtedy sa mi to hovadsky páčilo, no som starší a mám viac rozumu a zvolíme iné hodnotenie :) ()

Lucas87

Film z dětství, který si rád pustím vždy jednou za čas, jeden z aspektů, který mě přinutil se zajímat o techniku. ()

Jakubik

Opravdu povedená rodiná sci-fi podívaná. Film u kterého jsem vyrůstal. Bylo mi tak 5 let když jsem tenhle film poprvé viděl v televizi... ()

Kingjiri

Řadim se taky do tábora bývalých nadšených dětských diváků. S odstupem času a přibývajícim věkem už samozřejmě neni Číslo 5 taková bžunda jako kdysi, ale pořád má co nabídnout. Ať už je to dostatek akce, stále koukatelný vizuální efekty nebo několik dobrejch hlášek. Větší prostor bych však (klidně na úkor Stephanie) přenechal dvojici Newton-Ben, jejichž dialogy vždycky spolehlivě pobavily. Objektivně tři hvězdy, čtvrtou hodně slabou přidávám za várku nostalgie, která na mě při projekci po mnoha letech logicky dolehla. ()

Hpatrik

Obrovská nostalgická pecka mého dětství, z dnešního pohledu už sice malinko naivní, ale pořád je to velká zábava, český dabing lepší než originál, a spousta hlášek typu "... vraťte se k leštění svých nukleárních hlavic". ()

GIK

Jedinečný film. Netrvá 95 minut. Je delší. Některé scény jsou totiž dvojité. Tzn., že by bylo spravedlivé je započítat dvakrát. Např. scéna, kdy odvážejí robota v dodávce na základnu a ten se vzadu sám opravuje. Už to je zajímavé. Plus do toho zní neuvěřitelně vtipné vyprávění řidiče z jeho dovolené v Evropě. „A v Anglii jsme se vybourali…“ Dvojitá scéna. A takových je tam třeba víc. Takže minimálně 100 minut to fakt má. Perfektní hudba. Skvělý český dabing. V češtině má robot mnohem lepší hlas než v angličtině. Má to spád, vtip, nezapomenutelné hlášky. Zednářská symbolika: globus, mimozemšťani, nukleární hlavice – jeden nesmysl větší než druhej. ()

Razzor_82

"Luční koník rozmontován" Zábavné a dojemné přátelství mezi roztomilým robůtkem a člověkem. Číslo 5 má neskutečně opravdové city a lidskost. Vtipné hlášky mají příjemný humor. Komedie, která nadchne děti i dospělé.  8/10 ()

duffi

V dobách svého mládí jsem byl tímto snímkem unešen a měl ho velmi rád, proto těch 5 hvězdičrk, které si určitě zaslouží. ()

Sosak

Klasika 80. let o infantilním a roztomilém armádním robotovi, který poněkud zešílí a opustí základnu. Ani jako dítě mě to zas tolik nebralo a film, bych tak trochu řekl, i mírně citově vydírá a snaží se vás zviklat a oblíbit si toho robota. Neúspěšně. ()

Gardenboy

Rozkošné rodinné scifi na ktorom si čas riadne nabrúsil zuby ... dnešná mládež sa z toho už iba smeje a film sa posúva stále mladším a mladším deťom, ktorým jeho infantilnosť ešte v dnešnej dobe nevadí ... ja som ale na podobných filmoch vyrastal a vziať si to rozhodne nenechám :) ()

zberatel

Co sa stane ked robot zacne sam rozmyslat ??? Ak je to cislo 5 mozete si byt isti ze sa prinom nudit vobec nebudete.Ak ho niekto ma,nech mi ho pozicia,je snim sranda a vie aj varit :o))) ()

waska

Skvělá rodinná komedie především díky roztomilému robotovi. Opravdu jsem se bavil při jeho eskapádách. No a dá se zapomenout na ten jeho od srdce vycházející smích? ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)