Číslo 5 žije

Na vojenském cvičení zasáhne nového válečného robota předváděného firmou Nova Robotics blesk, který způsobí zkrat a vzápětí se shodou okolností a náhod dostane ven z přísně střeženého objektu. Šéf bezpečnosti, kapitán Schroeder, okamžitě zahájí pátrání, neboť robot číslo pět nereaguje na signály a chová se velmi podivně. Nepozorovaně se dostane do vozu, jehož majitelkou je sympatická Stephany Specková. Když ho dívka objeví, považuje ho za mimozemšťana a pozve do svého domu. Ráno však zjistí, že jde o robota firmy Nova Robotics a oznámí to řediteli firmy. Robot však nechce být chycen a rozebrán, a tak nasedne do dívčina auta a snaží se ujet... (oficiální text distributora)

Ragnar

Míň než pět hvězd? Neexistuje! Je to Johnny Pětka. Ne jednička, ne dvojka, ale Pětka. :) Jeden ze srdcových filmů. Stroj, stvořený a skvěle vybavený k ukončování existence jiných tvorů chce jen žít v klidu, což se jeho bývalým majitelům moc nezamlouvá. Jasně, námět, kdy si nelidská bytost uvědomí, že zemřít nebo nechat zemřít není správné, se opakuje poměrně často ať už jako nosná linie filmu nebo nějaká vedlejší zmínka. Nicméně tenhle chlapík mne vzal za srdce nejvíc. Film plný vtipných i roztomilých hlášek jak Johnnyho samého, tak jeho přátel i protivníků, krásný děj i výprava a hlavně dojemná oddanost robota-zabijáka svým lidským přátelům a "adoptivním rodičům" dělá tenhle film jedním z nejkrásnějších, jaké jsem kdy viděl. ()

BenNat

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů v dětství. Dodnes u něj občasně potlačím slzu nostalgie, když se na mě pětka na plátně usměje (nevím, jak to dělá), zároveň se ale vždy pobavím nad výkřikem technologie z osmdesátého šestého. ()

MarLid

Je jedno, jestli mi je 7, 15 nebo 25 let. I v šedesáti ho budu zbožňovat. Film má nápad, chytí za srdce, je napínavý a má neotřelé vtipy. A to aniž by to ubíralo na hereckých výkonech nebo efektech. Můžu doporučit! ()

tompolicky

Také já, jako mnozí přede mnou jsem si tento skvost pustil po letech se svými dětmi. Kdyby polovina dnešních rodinných film byla natočena s podobnou grácií, originálním nápadem a jakousi zvláštní pěknou atmosférou, byla by to pro nejednoho diváka radost. Opravdu jeden z nejvydařenějších rodinných snímků, který si právem zaslouží nejvyšší hodnocení. ()

Krastom

Číslo 5 žije je bez pochyb legendární film. Pustil jsem si ho teď s odstupem času na Blu-ray, ale už mi to nic neříká. Přeci jen už je třicet let starý a za tu dobu značně vyčpěl. Z nostalgie dávám 40% hodnocení, ale pokračování raději vzdávám. ()

SNCIS

"Rozmontovat, mrtvý! Číslo 5 je živý." Pohodová rodinná sci-fi komedie s dobrým scénářem a povedenými triky. Vytknout lze jen slabé herecké obsazení. "Vy jste cholka, že?" - "Ano. Pokud vím, tak ano." Ovšem hlavní hvězda Č5 je vytvořen tak, že ve mně vyvolával pocity, že má skutečně emoce a je opravdu živý. "Číslo pět je hloupé jméno, chtěl bych být Kevin nebo Dave! Johnny Pátý, Johnny Pětník!" Ať je vám 7, 30 nebo 90, v tomhle filmu je něco pro všechny. - 80%. ()

mapar

Pátá hvězdička je sice za nostalgii, ale kdo už by ji měl dostat když ne tohle? Etalon 80kového rodinného filmu. Výborné postavy, které okamžitě zaujmou. Některé dialogy si pamatuji i po letech ("Kobry Howarde", "Vy ste cholka še?"). Emoční masomlejnek na závěr. Kdo neviděl, napravit, kdo viděl, vzpomínat. ()

velrybar.sk

co na to řict po X letech co jsem to neviděl ???krasna potrhla, konzervička, na pasech a z humorem 5 hvězdiček .. i po těch letech apsence ..k čertu prostě nostalgicka zaležitost kdy slzy od smichu jsou pořad ...na mistě ....doporučuji i po desetiletich zkouknout .. ()

MatyRock

Klasika, kterou jsem viděl až teď. Fajnová rodiná oddechovka, která časem trochu stárne. Každopádně milovníci starých filmů si musejí přijít na své a já jsem zase ocenil zpracování, které je velice povedené na rok 1986. 3* ()

Richard768

Tento film som kedysi videl v kine. Neodolal som zvedavosti znova si ho pozreť v TV. Obával som sa, že to bude poriadna trapošina. Ale ono nie, malo to niečo do seba. V pamäti mi utkvela hláška: "Som vyčerpaný ako prázdny hydrant." A keby niečo, mám doma dosť neprečítaných kníh... ()

GrooteLulu

..jako dítě si neumím představit svět bez Čísla 5.. jako dospělý, bez pěti piv... i s úspěšným pokračováním... Steve Guttenberg byl na základce hvězda, pak až přišla Kelly s Brendou a C.J... "Vzpoura strojů" je jen slabej odvar.. ()

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Hororové pohromy ve 3D

Hororové pohromy ve 3D

27.09.2009

Spy Kids 4. Že to není horor? Neříkejte, že neječíte děsem. Robert Rodriguez už píše scénář, v březnu začne natáčet. Jak jinak, i tohle pokračování bude ve 3D. Stejně tak se třetí rozměr plánuje pro… (více)

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

De Nirovi se daří dobře... nebo ne?

10.04.2008

Včera jsme tu měli americký remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní roli. Dnes tady pro změnu máme... ehm, remake staršího italského filmu s Marcellem Mastroiannim v hlavní… (více)