Nikdy nejsme sami

• angličtina We Are Never Alone (více)

Do obce roztažené podél státní silnice se nastěhuje paranoidní pracovník vězeňské správy a jeho rodina. Spřátelí se se svým novým sousedem, nezaměstnaným hypochondrem, kterého živí jeho žena pracující v místní prodejně. Unavená životem a starostí o dva syny, všimne si vyhazovače z nočního klubu. Ten ale miluje striptérku. Ta však čeká na otce svého dítěte, který sedí v nedaleké base, kde pracuje náš bachař. Drama o současné době a lidech, kteří jsou obětmi i strůjci jejích běsů. (Falcon)

Brylin

Trochu povrchně film shrnu jako typickou festivalovou depku. Průnik asi sedmi soukromých pekel plných strachu a negace kdesi v severočeském pohraničí. Závěr sice prosvětluje pár paprsků naděje, ale jinak je film koktejlem absolutního zmaru. Řemeslně je snímek zvládnutý bez chyby, zdobí ho skvělé herecké výkony (Roden!, Dudová), jen na osobní rovině mi toto nereálně realistické drama nic neříká. Nevím, proč vzniklo. Silnější dvě hvězdy. ()

José77

tak tohoto filmu mi je luto. pozeralo sa na to dobre, zrezirovane super, kamera vynikajuca, herci tiez. cely film ale u mna taha neskutocne dole nerealny pribeh a totalne sialene napisane postavy. chapem, ze taky bol zamer, ale radsej by som videl klasicku dramu z realneho zivota, ala severske filmy. skoda, film mal urcite vacsi potencial. ()

RickyFitts

Ale jo. Nekonzistentní, trochu celý šílený, střídání barvy a čb fakt nedává smysl, ale atmosféra a herci až na Rodena dobří. Víc takovejch filmů (ale pokud možno, alespoň trochu lepších). ()

Mallinali

Kdo by to byl řekl, že návštěvnost téhle nezáživné artové mimózní depky v kinech byla celých 2 312 lidí. To aby člověk chodil do kina s nunčakama, aby se tam sám nebál. Tak snad film vydělal aspoň na ty chlebíčky při premiéře. Na druhou stranu, herecké výkony v čele s Miroslavem Hanušem jsou libové a je fakt, že kde jinde uvidíte jak Godla pigluje Vlasákovou. Pro fajnšmekry povinnost. ()

Untentrauer

Roden, pan herec a mistr svého řemesla si přečetl scénář a řekl si:"Ano to se mi líbí, v tom budu hrát!" Nějak si to neumím představit. Nechápu proč si vybral zrovna tohle. Dle mého velice odborného názoru se do této role ani trošku nehodí. Hvězdička za rozpitvané hovno na hajzlu. ()

Rockerman

Nebýt toho nevěrohodného konce dal bych za pět! Máme tu několik zoufalých existencí. Paranoidní bachař, který se bojí, že ho někdo zabije, bláznivý hypochondr a jeho žena, kterou už nebaví život a také cikánský pasák, který miluje děvku. Navrch tu jsou jejich děti, které se svými činy začínají podobat rodičům. Mimořádně depresivní věc natočená v našich končinách nevídaně. Zvláštní způsob vyprávění, divné střihy a prakticky jen náznak děje. Dále je tu výběr a výkony herců. Opět neuvěřitelný Karel Roden. Lenka Vlasáková, kterou dávno považuji za výbornou herečku. Miroslav Hanuš hraje zase toho svého záporáka a opět na výbornou. Pozadu však nezůstává ani Zdeněk Godla. Podle mne jsem viděl originální film, jakých není u nás moc. Možná, že někomu bude vadit artovější pojetí filmu, ale myslím, že vše je dostatečně srozumitelné. ()

Heavyman

Šílená depka, kde herci z Ulice, cikáni, děti a Karel Roden podavají skvělé herecké výkony i když je vlastně vynechána nějaká smysluplná zápletka se závěrem, vlastně vše se zde odvíjí nečekaně stejně jako v životě. ()

anitae

"Prosim tě, vzpamatuj se. Lidi, kteří se bojí umřít se bojí i žit!" V jednom týdnu jsem viděla Rodena v Masarykovi a tady, celkem zážitek. Hypochondr Roden, s divnými slunečními brýlemi, ženou Vlasákovou, bachař Hanuš jako typický Čech?, pasák a Dudová jako šlápota. Ale za týden si na film nejspíš už ani nevzpomenu. ()

tranquill

"Já kdybych začal psát, to by padaly hlavy!" Nikdy nebyli sami, stále je doprovázelo množství démonů... tohle sociální drama je nesmírně depresivní. Herecké výkony jsou výborné, ale ta režie mi moc nesedla. ()

Ozzy2 odpad!

Nedokoukáno.Pro koho se tohle do prdele točí?Proč do takový sračky vleze Roden?protože je to přehypovaná nula, na jeho místě bych se propadl hanbou něco takového vytvořit.Vlasáková, ta má 4 děti, ta se musí otáčet, tam to chápu...něco tak otřesnýho jsem dlouho neviděl. ()

spacylemon

Až na dřeň... je to sice na všech frontách přestřelený a postavy bez výjimky groteskní karikatury, ale mě to baví a občas skoro vystřelí mozek z hlavy (slepou patronou) (nakonec, vždyť mám rád Vorla, Triera i Seidla)... Hanušova postava je ale výborná jen do chvíle, kdy se definitivně ukáže, že mu šplouchá na maják; jako sorry, ale tohle už neberu - že názory "slušného Čecha" může mít jen člověk nepříčetný, obrušuje dopad té postavy; navíc zavání propagandou a na tu já mám citlivý nos (ať už je z jakékoliv strany)... ()

matysek2425

Hodně dobrá psycho-sociální analýza. Postavy i děj vyhnané ad absurdum, opřeno o silný námět a scénář a postaveno na vynikajících hereckých výkonech. Otevřený konec?...ne každému bude vyhovovat, já v něm viděl naději. (hypochondr Roden byl opravdu geniální) ()

markotter

Všichni (včetně dětí) jsou úchylové :-). Dělají věci, které by normální lidi nedělali a celkově působí film hodně depresivně. Jsou to taková novější Poupata. Na rozdíl od nich je to ale víc střípkovité a nedrží to moc pohromadě. Takže celkově spíš pobavení nad některými scénami, správná deprese z atmosféry asi severních Čech, ale myslím, že se to mohlo udělat trochu líp. ()

mira.l odpad!

No ty woe, co tohle zase bylo?? Jeden větší magor než druhej. Byl tam někdo normální?? Ne, nebyl. Mělo to nějaký děj?? Ne, vlastně nemělo. Byl to nepříliš souvislý řetězec jakýchsi situací, tu barevně, tu černobíle. Celé to bylo o hovně, asi jako to šťourání páně Rodenovo v exkrementu. ()

topi80 odpad!

Tak tomu říkám dokonalé načasování. Film byl evidentně natočen jako křečovitá snaha vyřídit si účty s těmi, kteří nesdílejí radost z ovoce, jež nám přináší všeobjímající láska k budování multikulturní společnosti. Jenže než se takový film stihne natočit, společenská situace a dění kolem nás dojde do takového stádia, že filmaři stojí před rozhodnutím, zda vůbec něco takového pustit do kin, protože proti tomuto bylo takové nasazení seriálu Gottwald na konci 80. let jen úsměvnou epizodkou. Tvůrci se snažili vytvořit karikaturu jakéhosi čecháčkovského burana, ale facka, která přilétla zpátky při pohledu na dění u našich západních multikulturně obohacených přátel, přináší takový kabát z ostudy, že v něm budou muset všichni zúčastnění chodit zahalení až do konce svých kariér, aby nemuseli čelit škodolibým úšklebkům. A legrace je, že s časem to bude gradovat. ()

Mahowny

První kontakt s dílem Petra Václava a je z toho láska na první pohled. Moc nechápu kritiku na čsfd, asi nejsem dost velkým znalcem kinematografie. Film má skvělý scénář, kde situace dotažené do absurdna mají svoje opodstatnění a Václav v nich nastavuje zrcadlo dnešní společnosti. Za zmínku stojí i perfektní herecké výkony - což dokazuje ocenění Hanuše a nominace Rodena. Střídání černobílého a barevného filmu mi vůbec nevadilo, i když bych ocenil komentář s vysvětlením. Mohu jedině doporučit, rozhodně brzo shlédnu i další Václavovu tvorbu. ()

El.Negros

Rozhodně zajímavější počin, než strasti bohaté staré babky a jejích dvou idiotských synů (Ledová bába), který letos dostal churavějícího českého Lva. Dva otcové od rodin jsou naprosto mraziví, ale bohužel dost reální zástupci společnosti. Jeden Hypochondr, který neumí nic jiného, než se litovat. Druhej paranoidní vymatlanec a samozvaný bachař i ve volném čase, který si udělal vězení i z vlastního domu. Děti to samozřejmě odnesou jako první, až na jednoho, kterému se podaří utéct jako jediné východisko z naprostého šílenství. Dějová linka s Vlasákovou je taková neslaná, nemastná a málo uvěřitelná, asi jako ovčáčkův pokus o úsměv. Je am příliš mnoho zásahů z božího stroje. Bral bych ji mnohem více temnější, a reálnější. Ale je to art no, Burešovci a Prasohlavci to určo přejdou s nezájmem, ačkoliv by se na to měli kouknout a zkusit zapojit alespoň jeden neuron. ()

Amonasr

V porovnání s obsahem filmu vyznívá název ironicky, protože všechny zobrazené postavy jsou svým způsobem osamělé. Jsou samy v poměrně depresivním a bezútěšném prostředí. Každý je nějak vyšinutý, frustrovaný, nespokojený se sebou samým a hlavně s okolním světem. Tak nějak nejspíš vypadá okraj společnosti. Většina z nás se s ním naštěstí běžně nesetkává, ale každý z nás se v něm shodou nešťastných okolností možná může někdy ocitnout. Snad tedy jakési varování, abychom tam někdy opravdu nesklouzli? ()

Caa

Výborně obsazeno i zahráno, jen mi tam chybí více o dřívějším životě postav. Co se odehrálo mezi Romanou a majitelem bordelu? A co mezi prodavačkou a jejím otcem? Odmítá ji proto, že si vzala muže, kterého neschvaloval, nebo v tom je víc? Proč dozorce opovrhuje svým synem, jen proto, že "vysál svou matku jako upír"? ()

SAINTS

Tento film smeruje od nikial nikam.Scenar je jeho najäčšou slabinov.Naopak herecke vykony su jeho silnou strankov.Film je važnou dramou ale nechyba v nej ani humor,hlavne postava K.Rodena ktory hra hypochondera je tragykomicka.Filmu chyba ucelena dejova linia a aj koniec filmu je až priliš otvoreny.Vo filme sledujeme skôr epizody zo života tychto zvlašnych ludi.Filmu sa velmi nepodarilo vystihnut problemi a stav českej spoločnosti.Nohy mu podraža aj vela krat nelogicke konanie postav.Snaha bola ale film ako keby zastal na pol ceste.6/10 ()

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

Road-movie Martina Jelínka v Kině Pilotů

27.05.2016

Road-Movie, film vypovídající o současné generaci mladých lidí, jejich dezorientaci, absenci vlastního názoru a nespokojenosti s vlastním životem, se bude promítat exkluzivně v Kině Pilotů od 26… (více)

23. Dny evropského filmu

23. Dny evropského filmu

02.04.2016

Dny evropského filmu jsou jediným festivalem v České republice zaměřeným výhradně na evropské filmy. Hlavní přehlídka proběhne v Praze ve dnech 7. - 14. 4. (kina Lucerna, Světozor a Royal) a v Brně… (více)