Děda je lotr

Dedo je lotor

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2016, 102 min (SE: 109 min)

• Stanislaus

Děda je lotr láká diváky skrze český distibuční název odkazující na dřívější De Nirovy komedie s Benem Stillerem, avšak v tomto případě bohužel nešlo o kvalitativně tak dobrý kousek jako ve výše zmíněných případech. Nevadí mi sprostší mluva či špetka fekálního humoru, nicméně zde mi to přišlo místy přes čáru nebo naprosto neúčelně využité. Párkrát jsem se zasmál, to nepopírám, ale spíše jsem si říkal, že De Niro takové filmy nepotřebuje, a že bychom si my, diváci, mohli takový kousek odpustit. Zkrátka komedie, která patří spíše k těm podprůměrným, což je škoda, nicméně se to dalo čekat.(17.1.2017)

Totálne našlápnutá, prisprostá R-ková komédia s takými drzými hláškami, že oproti nej vyzerajú aj podobní Efronovi Susedia iba ako neškodná zábavka. Samozrejme pre puritánov, ktorí od filmu s názvom DIRTY Grandpa očakávajú ďalší oscarový výkon De Nira absolútne nevhodné, pre všetkých ostatných ktorí aspoň trochu uvažujú a vedia, že sa jedná o R-kovú komédiu, tak to „R-ko“ a plno hrubozrnných nadávok, sexistických narážok dostanú v maximálnej možnej miere. A čo ja na tom najlepšie, väčšina z nich funguje bez toho, aby bola akokoľvek trápna ako to v prípade týchto komédií zväčša býva. Zac Efron a Robert De Niro tvoria skvelú komediálnu dvojku, Efronovi (aj keď ho nemám v obľube) evidentne nerobí problém si strieľať aj zo samého seba a samotný De Niro si rolu nadržaného starca užíva plnými dúškami a je to na ňom vidieť. Samozrejme, všetkým ktorým vadí už iba predstava, že De Niro tu zrovnáva svoj penis s penisom svojho „vnuka“ Efrona ruky, respektíve oči a uši od tohto filmu ďaleko preč. Všetci ktorí pochopili, že toto nie je žiadna sofistikovaná zábava, ale schválne prestrelené a drzé „R-ko“ sa nebudú mať veľmi na čo sťažovať. Samozrejme, postavy sú ploché, ale preboha sťažovať sa na to v podobnom žánri? Veď to je zámerné zveličenie stereotypov do extrémov, aby som si z toho mohol robiť srandu! Ten jemný apel na tradičné hodnoty a to ako si v závere nájde postava svoju „pravú lásku“ si film síce mohol odpustiť, no nakoľko to to nijako nekazí, ani nebrzdí zábavu, tak to výrazne neotravuje. Vo výsledku tak film má pár zádrhelov, ale inak neskutočne nahláškovaná komédia s totálne odviazaným De Nirom a za tento rok zatiaľ jedna z najlepších amerických komédií, ktoré šli do kín. Takéto správne drzé kúsky, ktoré ani raz po celú stopáž nepadnú do trápnosti sú na odviazanie a zresetovanie hlavy ako stvorené a preto mi vôbec nerobí to hodnotenie hnať takto vysoko. CELKOVO: 4* (8/10)(6.5.2016)

Zac Efron podruhé v krátkém rozmezí ve sprosté a laciné komedii pro mládež, kde ukazuje své tělo nahoře bez a své bobry v podpaždí - to asi značí fakt chlapa. Tato komedie ale byla o něco lepší než ta předešlá ("Sousedi"), protože se jednalo o takovou menší road movie s pro puberťáky přitažlivým dějem a ve které hrál věčný klasik Robert De Niro. A která, a to musím zdůraznit, nebyla tak lacině sprostá jako ta předešlá. Nakonec jako v poslední době většina teenagerovských amerických komedií je.(7.4.2017)

• gogo76

"Dúfam, že posledný krát vydýchneš pri lízaní mojej mušličky..." Ach jáááj...Ani vy sa nestačíte čudovať kam to až deNiro spadol? Mám z neho pocit, že by sa dal v pohode ukecať i na účinkovanie v Ordinácii v ružovej záhrade. Aby som len nekritizoval, asi 2-3 krát som sa dobre zasmial, ale to je asi tak všetko. Ostala len hromada trápnych kecov, nepodarených vtipov a príbeh, ktorý sa dá predvídať už po niekoľkých minútach. Neviem ani ako to hodnotiť. Pridať mu hviezdu za to , že sa mu vúbec podarilo rozosmiať ma? 50% je tak akurát, ale tri hviezdy sa mi zdajú dosť. A DeNiro?? Kurva spamätaj sa! 40%.(5.7.2017)

• Vyhy

To jako vážně? Roberte, k čemu si se to upsal. Dobře, beru to, že se snažili o komedii, ale vůbec se jim to nepovedlo. Nemělo to žádný smysl a ani děj. To jako vážně musím sto dva minut koukat na to, jak stařec na stará kolena paří a balí ženské? Ne, to vážně nepotřebuji. Původní myšlenka byla možná dobrá a kdyby se zpracovala trochu jinak - dobře, tak úplně jinak - mohla z toho být příjmená a hlavně zábavná komedie. Kde jsou ty časy, kdy nás De Niro bavil ve Lotrech a Fotrech.(20.10.2016)

• - Keď Nick (Adam Pally) ťukne do svojho bratranca Jasona (Zac Efron), aby ho objal na babičkinom pohrebe, je vidieť ako Nick v pravej ruke drží e-cigaretu a v ľavej pivovú fľašu. V druhom detailnejšom zábere, keď Nick prosí Jasona o objatie mu z pravej ruky zmizla e-cigareta. V ďalšom zábere, keď ho Nick objíma a vydychuje na neho dym je vidieť, ako ju v pravej ruke opäť drží. (Hudakfilms)

• - Jeff Bridges a Michael Douglas byli osloveni kvůli roli Dicka Kellyho, před Robertem De Nirem, který byl nakonec obsazen. (BloodMax)

• - Scenár k filmu sa v roku 2011 ocitol na tzv. Blackliste, teda zozname najlepších ešte nesfilmovaných scenárov. (m.a.t.o.)