Děda je lotr

Dirty Grandpa

Dedo je lotor

Dirty Grandpa

Komedie

USA, 2016, 102 min (SE: 109 min)

• gogo76

"Dúfam, že posledný krát vydýchneš pri lízaní mojej mušličky..." Ach jáááj...Ani vy sa nestačíte čudovať kam to až deNiro spadol? Mám z neho pocit, že by sa dal v pohode ukecať i na účinkovanie v Ordinácii v ružovej záhrade. Aby som len nekritizoval, asi 2-3 krát som sa dobre zasmial, ale to je asi tak všetko. Ostala len hromada trápnych kecov, nepodarených vtipov a príbeh, ktorý sa dá predvídať už po niekoľkých minútach. Neviem ani ako to hodnotiť. Pridať mu hviezdu za to , že sa mu vúbec podarilo rozosmiať ma? 50% je tak akurát, ale tri hviezdy sa mi zdajú dosť. A DeNiro?? Kurva spamätaj sa! 40%.(5.7.2017)

• Pepinec

Kompletní encyklopedie sprostejch slov, buchty a svalouši, imbecilní příběh a De Niro. Hollywood je kouzelnej v tom, že ve spojení "blbej nápad" dokáže obě slova škrtnout a nahradit je filmem. Já bych rád škrtnul šaty Zoey Němcové, Aubrey Náměstíové a Julianne kolení-šlachové a nahradil je sebou. Jdu na to, čau.(17.3.2017)

• Vyhy

To jako vážně? Roberte, k čemu si se to upsal. Dobře, beru to, že se snažili o komedii, ale vůbec se jim to nepovedlo. Nemělo to žádný smysl a ani děj. To jako vážně musím sto dva minut koukat na to, jak stařec na stará kolena paří a balí ženské? Ne, to vážně nepotřebuji. Původní myšlenka byla možná dobrá a kdyby se zpracovala trochu jinak - dobře, tak úplně jinak - mohla z toho být příjmená a hlavně zábavná komedie. Kde jsou ty časy, kdy nás De Niro bavil ve Lotrech a Fotrech.(20.10.2016)

Po Floridě s Robertem De Nirem a Zacem Efronem za sexuálním chtíčem, plážovými radovánkami a jarním povyražením. Mladému se pářit a pařit nechce, moc mu to nejde, koneckonců má před svatbou, vždycky to skončí trapasem, starý by pařil a pářil se velmi ochotně, respektive by ojel všechny dívky, co atakují věk potenciálních vnuček, ačkoli je to teprve včera, co pohřbil svoji manželku. Nicméně na té cestě je potká více karambolů než zásunů. Děda s vnukem by to rádi pořádně rozbalili, film by evidentně chtěl jet po humorné slině, ale scénář a režie jim to nedopřál. Když scénář z větší části sestával z improvizovaných scének, které nebyly zdaleka tak humorné, jak mohly být, po celkem slibné půlce filmu těžko mohl film režijně zaperlit. Zvláště když Dan Mazer zvolil jen průměrný režijní přístup. Divím se, že De Niro s Efronem do této řádně nepřipravené produkce vlezl. De Niro se hodil do formy, vyfasoval slovník sprostých slov a jal se ohlupovat plážové a diskotékové kravky. Ne, na 100.minut filmu to fakt nestačí. Chybí nosnější zápletka, jednotlivé scénky nepřekypují humorem, jsou celkem trapné, do poloviny filmu se výrazně fakuje, pak to ustane, explicitní erotika nikde, pouze jeden šulín u hlavy Zaca Efrona, vedlejší postavy jsou zbytečně otravné. Film v podstatě sestává z pásma scének. Jak už to v době jarních prázdnin v USA chodí, nebude divák ušetřen "študáckým" hrám na pódiu před skandujícím davem, samozřejmě nechybí vděčné scénky z policejní cely, to by bylo, kdyby se do toho nezapletly drogy a jejich účinky, gang bad niggaz nevyjímaje. A to je asi tak všechno. Ne, není. Ještě nás čeká závěrečné morální prozření. Zac Efron je za slušňáka, tudíž jde na to přes romantické vzplanutí s urputně hodnou holčinou, kterou na té cestě hříchu potká. Schválně si tipněte, zda ji vymění za materialisticky orientovanou snoubenku. Ovšem její kamarádka to byl dobrý nápad. Aubrey Plaza dostala do filmu naději, že se ve filmu snad i nějakého toho sexu dočkáme. Mnoho diváků bude intenzivně vnímat její zadek v závěrečné scéně filmu. Nevím, jestli některá zajímavá připomenutí filmové historie lze brát jako připomenutí. Tak třeba De Niro při cvičení na hrazdě a zmlácení bandy negrů, dá vzpomenout na svoji slavnou roli zločince z thrilleru Mys hrůzy. Scéna, v níž na promítací plátno po haknutí uniknou fotografie z bujarého večírku snoubence Efrona, je příbuzná s kolekcí fotografií z populární série Pařeb. Je skoro až škoda, že dění z večírku musíme sledovat jen prostřednictvím pořízených fotek. Shrnul bych to tak, že většina filmu je trapná, prostá humoru i zajímavých režijních okamžiků, ale zůstává díky až moc dobrému hereckému obsazení veskrze přijatelná a sympatická. Bylo zaděláno určitě na výraznější čóro-móro. 60%(27.4.2016)

Po dlouhé době téměř pětihvězdičková komedie. Dvojice Niro/Efron je naprosto úžasná, především De Niro na staré kolena hláškuje jak blázen a nejde mu o nic jiného než si to rozdat se sexy školačkou Aubrey Plaza !! :D Highlightem je definitivně scéna, kde si Zac Efron zakouří crack a co následuje potom je doslova k utrhnutí bránice. Solidně nahláškované, zvrhlé a se silným erotickým nádechem. Paráda víc podobných komedíí. 85%(23.4.2016)

• - Stinky (Danny Glover) se v pečovatelském domě kouká v televizi na seriál Alf (od r. 1986). (Stanley619)

• - Keď Nick (Adam Pally) ťukne do svojho bratranca Jasona (Zac Efron), aby ho objal na babičkinom pohrebe, je vidieť ako Nick v pravej ruke drží e-cigaretu a v ľavej pivovú fľašu. V druhom detailnejšom zábere, keď Nick prosí Jasona o objatie mu z pravej ruky zmizla e-cigareta. V ďalšom zábere, keď ho Nick objíma a vydychuje na neho dym je vidieť, ako ju v pravej ruke opäť drží. (Hudakfilms)

• - Po titulcích je možné zhlédnout ještě jednu scénu. (Will_X)