• dopitak

Britský šedesátkový film v brněnském dabingu, a já dávám jednu*? No protože je to úplně o ničem, první povídka za moc nestojí, všechno pomalé, na-ta-ho-va-né, a to je nakonec ještě z těch povídek ta nejlepší. Akční konec s Omarem už jsem naprosto vypouštěl. Plejáda hvězd tentokrát svítila marně.(1.6.2015)

Bola doba keď boli populárne poviedkové filmy. Prvý príbeh je poctivo natočený príbeh nevery vo vyšších kruhoch. Výborný výkon R.Harrisona. Druhý príbeh je podla mňa jedna z najlepších poviedok o láske. Mladučký A.Delon ako fotograf zvedie americkú snúbenku mafiána ( výborný G.C.Scott ) mladučkú S.Mc Laine. Tento pár je krásny a sexi. Nezabúdam ani na famózne talianske pobrežie. V treťom príbehu hrá nezabudnuteľná I.Bergman a O.Sharif.... 85%.(1.9.2006)

Několik povídek různé kvality(10.3.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $500,000(11.4.2010)

Tři povídky, které jsou každá obsahově trochu jiná ale všechny spojuje krásný žlutý rolls - royce. Nejvíc se mi líbila povídka kde hlavní protagonisté fotograf Stefano ( Alain Dellon), krásný mladý muž který zamotá při dovolené hlavu Mae (Shirley MacLaine). Která se však má stát ženou gangstra Paolo Maltese ( George C. Scott).(24.1.2011)

• - Navzdory hvězdnému obsazení a velkorysé produkci se Žlutý Rolls-royce dočkal neúspěchu jak u kritiků, tak i diváků a finančně prodělal. Ingrid Bergman (Gerda Millett) ovšem za měsíc práce na tomto filmu dostala 275 000 dolarů. (Zdroj: Kniha Charlotte Chandler: Ingrid - biografie Ingrid Bergman). (Pavlínka9)

• - Pro Alaina Delona (Stefano) šlo o první anglicky mluvený film. Alain Delon v retrospektivních rozhovorech označil Shirley MacLaine (Mae Jenkins) za filmovou partnerku, která mu nejvíce vyhovovala, a na kterou vzpomíná velice pozitivně. (theSaint)

• - Píseň "Forget Domani" vyhrála v roce 1966 Zlatý glóbus pro nejlepší originální song. (Terva)