Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

• yenn

Širobako pochopitelně není prvním anime o tvorbě anime, ale snad žádné se tomuto tématu nevěnovalo tak důkladně. Jeho zpracování však nepovažuji za optimální. Seriál nás hned v prvním dílu vrhne do víru produkce, která s sebou přináší smršť jen lehce načrtnutých postav. Byť prostor pro jejich rozpracování jistě seriál má, ocenil bych pozvolnější nástup. To, že samotný natáčený seriál se nejeví nijak zajímavě, samo o sobě nevadí. Když se však polovinu epizody probírá, kterak vyjádřit charakter jedné z tuctových postav, poutavé to příliš není. Mrzí mě, že anime s takto atraktivním námětem nemotivovalo ke zhlédnutí více než dvou epizod. 5/10(19.7.2015)

Nevídaná bomba !(17.9.2015)

Příběh není příliš složitý - slečny prostě pracují na anime a nejsou tam vážnější zápletky. Prostě žánr slice of life. Proč tedy 5 hvězd? Řekněme, že jsem předpojatý. A hodně. Přestože příběh, na který si obzvláště potrpím, není nijak náročný ani úžasný, ty každodenní příhody mi připomínají, jak jsme v semestru dělali počítačovou hru se spolužáky. Naprosto stejné problémy, co mají oni, jsme mělí i my, a proto mě to tak baví. Navíc se mi opravdu líbí grafické zpracování a Aoi Miyamori.(14.2.2015)

Tak tohle dámy a pánové, by měl být must-watch pro každého fanouška anime. Nejen že se skutečně dozvíte, jak se takové anime dělá, ale i Shirobako jako takové je zcela ukázkový příklad, jak se anime má dělat. Stylizace je nádherná, asi ta nejkrásnější co jsem kdy viděl. Charaktery jsou užásné a povahově rozmanité. Ucelený příběh tu sice není, ale to je vlastně dobře, protože takto se každá epizoda dokáže zabývat jinýmy problémy či charaktery. A ještě jedna věc, kterou já považuji za nejdůležitější. A to je ta, že při sledování jsem se zkrátka cítil naprosto šťastný a vždy jsem se hned po pár minutách dokázal dostat že špatné nálady. A toho si opravdu cením.(20.8.2017)