Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  **

  „MIKAEL A JÁ JSME SE VYMĚNILI. BYL JSEM ŠVÉDSKÝ MUŽ UVĚZNĚNÝ VE FINSKÉM TĚLE. ZACHRÁNIL MI ŽIVOT. BEZ NĚJ BYCH BYL UŽ MRTVÝ. NEBO FIN…“ /// Fin (národnost vole!) Mikko věří, že je Švéd (ten ze severu bratře Slováku!). No tak to je prdel! (že ne? Počkej… tys nikdy nechtěl bejt třeba Rusák?) Vona má bejt hlavně asi legrace, že ten člověk je magor!(?) (a vůbec není důležitý – pro mě, že Fin chce bejt Švéd.) Tak si to tam vodkoktává a moc mejch sympatií nepobral, páč ta absurdita jde mimo mě (počkaj ty kokot, veď kto bych chcel byť Švédom?). Nakonec (překvapivě!) toho finskýho ubožáka se švédskou duší zachrání láska (ta pravá, samozřejmě!) a udělá z Fina zase Fina. (Nebo spíš z idoita normála). Je to na mě asi moc intelektuální… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu bejt (jako) Sven Svenson. 2.) Miluju fóry na národní transvestismus. 3.) Thx za titule „evulienka3“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(1.5.2016)

 • Morholt
  ***

  Taková netradiční komedie o výměně identit, na kterou se sice kouká docela hezky, ale přijde mi, že pokud člověk není Fin nebo Švéd, nemůže jí tak docela pochopit. Nehledě na to, že skandinávský humor ve mě občas budí rozpaky. Nicméně je tu fajn obsazení, sem tam slušný fórek a z filmu sálá pohoda, takže nakonec spokojenost. Ale i tak jsem čekal trochu víc. 65%(28.6.2016)

 • emma53
  ****

  Já na střihnutý filmy moc nejsem, ale tohle bylo střihnutý na moje gusto tak akorát. Oceňuji dobrej nápad, takových moc není, co si budeme říkat a já bych to tam nahoře na té mapě taky vymazala, lidi jako lidi, takhle to nutí Mikka vyšilovat né kvůli identitě svého pohlaví, jestli je mužem a nebo ženou jak to poslední dobou čím dál častěji vidíme ve filmech, ale kvůli své národnosti. K tomu všemu mu vpluje do jeho cesty za zemí vysněnou krásná švédka a Mikko je totálně v háji. Chvíli mu to dalo, než to dal všechno nějak do kupy, aby to pasovalo a v tom byli báječní všichni tvůrci, kteří to nakonec poskládali k mé spokojenosti. Jonas Karlsson je zřejmě svojský typ herce a nebo to bezvadně zahrál, já nevím. V každém případě jsem se musela chvíli zaklimatizovávat v jeho přítomnosti než jsem ho brala se vším všudy. Jako psychologa bych ho ale navštěvovala pouze v přítomnosti minimálně dalších tří fundovaných ...logů a ....atrů.(16.4.2016)

 • LexBarker
  ****

  Švédská duše zabloudila do finského těla a vznikl velmi zvláštní film s Forest Gumpovským hlavním hrdinou. Všichni voláme po originálních námětech a teď jsme konečně zase jeden dostali. Neotřelý nápad, zajímavý hlavní hrdina na kterého si musíte chvíli zvykat a máme tu povedený severský kus, který by mohl, v tom dobrém slova smyslu, obohatit naše filmové sbírky.(3.6.2017)

 • rikitiki
  ****

  Po dlouhé době komedie s originálním nápadem. Fin, který odmítá ponuré Finsko a chce žít v prosluněném (!) a vstřícném Švédsku, má, jak říká, švédskou duši uvězněnou ve finském těle. Jenomže on to není jen způsob, jak legračně srovnávat charakteristiky typických Švédů a Finů. Tenhle motiv je i smutný. Mikko má dost pádný a silně psychologický motiv, proč chce být Švéd. Prázdniny ve Švédsku pro něj kdysi dávno byly poslední chvílí hezkého dětství, ještě nezatíženého tragédií, která se už ale dala tušit. Mikko se chce prostě vrátit do doby, kdy bylo všechno tak, jak by si přál, aby i zůstalo. ____ Jen kvůli tomu se snad dá omluvit přehrávání Jonase Karlssona (kterého mám jinak fakt ráda), když se konečně dostane do vysněné země a začne se tedy chovat jako fakt echt Švéd. Dá se to brát, že pořád trochu zůstal tím dítětem. Zároveň ale působí jako dement, což bylo pro mě nepříjemné na sledování a taky těžko k uvěření, že by si tím získal přátele nebo dokonce lásku. Že je komedie přitažená za vlasy a mnohé její zákruty jsou nadnesené a nereálné mi už vadilo méně, než právě Karssonovo přespříliš exaltované herectví. _____ I tak se ale u komedie divák slušně pobaví a může jen závidět, jak hezké vztahy (aspoň dle tohoto filmu) spolu vlastně Finové a Švédi mají a jak jemně a v podstatě dobrosrdečně si ze sebe dělají srandu. Myslím, že Češi by něco v podobně příjemném duchu mohli natočit jen o Slovácích. S jinými sousedy naší země si to moc neumím představit.(3.3.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace