Reklama

Reklama

Komedie o Švédovi uvězněném v těle Fina. Mikko nenávidí všechno Finské – odjakživa chtěl být Švédem. Na okružní plavbě lodí narazí na švédského psychologa, který už má Švédska po krk a rozhodnou se pro vzájemnou výměnu identit. Mikko Virtanen věří, že je Švéd uvězněný v těle Fina. Protože cítí odpor ke všemu finskému, Švédsko je pro něj nebem na Zemi. Po setkání se sebevražedným švédským psychologem Mikaelem Andersonem se chopí příležitosti převzít jeho identitu. Tento snímek je komedie o kulturních rozdílech v severských zemích, jejich nacionalismu a v neposlední řadě také o předsudcích o našich sousedech. Zároveň je jasným důkazem toho, jak marné je snažit se utéct sám před sebou. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Martrix 

všechny recenze uživatele

Tak takové "komedie" u nás umíme taky. Zaručené taháky s mizerným scénářem, předvídatelné, stojící jen na jednom dobrém nápadu a hercích. Obsah/námět zní jako severský bizáreček s obrovským potenciálem pobavit. Jenže ve výsledku to na pořádné fóry nemá koule a sledujeme melodramatický příběh o pomateným Finovi, který se plácá ve vztazích. Mikko je ale tak pomatený a divný, že vám nedává smysl, jak se mu vlastně podařilo dožít dospělosti,natož čím vlastně okouzlil dvě krásný ženský. Jeho divnost mi nebyla vůbec sympatická a nebyla ani zábavná, nebo dojemná. Stejně tak tvůrci vytěžili velmi málo z rozdílů mezi Finskem a Švédskem; je mi jasné, že pár narážek mohli pobrat jen zasvěcení, ale pořád to bylo slabé. Do televize na úterní večer, jako alternativa ke sledování kvalifikace na MS v curlingu dobrý, jinak bída. PS: Josephine Bornebusch v brunete verzi byla k sežrání a 70% mého hodnocení jde za ní a 20% za lákavým názvem-skvělý marketingový tah. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„MIKAEL A JÁ JSME SE VYMĚNILI. BYL JSEM ŠVÉDSKÝ MUŽ UVĚZNĚNÝ VE FINSKÉM TĚLE. ZACHRÁNIL MI ŽIVOT. BEZ NĚJ BYCH BYL UŽ MRTVÝ. NEBO FIN…“ /// Fin (národnost vole!) Mikko věří, že je Švéd (ten ze severu bratře Slováku!). No tak to je prdel! (že ne? Počkej… tys nikdy nechtěl bejt třeba Rusák?) Vona má bejt hlavně asi legrace, že ten člověk je magor!(?) (a vůbec není důležitý – pro mě, že Fin chce bejt Švéd.) Tak si to tam vodkoktává a moc mejch sympatií nepobral, páč ta absurdita jde mimo mě (počkaj ty kokot, veď kto bych chcel byť Švédom?). Nakonec (překvapivě!) toho finskýho ubožáka se švédskou duší zachrání láska (ta pravá, samozřejmě!) a udělá z Fina zase Fina. (Nebo spíš z idoita normála). Je to na mě asi moc intelektuální… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chcu bejt (jako) Sven Svenson. 2.) Miluju fóry na národní transvestismus. 3.) Thx za titule „evulienka3“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Reklama

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Po dlouhé době komedie s originálním nápadem. Fin, který odmítá ponuré Finsko a chce žít v prosluněném (!) a vstřícném Švédsku, má, jak říká, švédskou duši uvězněnou ve finském těle. Jenomže on to není jen způsob, jak legračně srovnávat charakteristiky typických Švédů a Finů. Tenhle motiv je i smutný. Mikko má dost pádný a silně psychologický motiv, proč chce být Švéd. Prázdniny ve Švédsku pro něj kdysi dávno byly poslední chvílí hezkého dětství, ještě nezatíženého tragédií, která se už ale dala tušit. Mikko se chce prostě vrátit do doby, kdy bylo všechno tak, jak by si přál, aby i zůstalo. ____ Jen kvůli tomu se snad dá omluvit přehrávání Jonase Karlssona (kterého mám jinak fakt ráda), když se konečně dostane do vysněné země a začne se tedy chovat jako fakt echt Švéd. Dá se to brát, že pořád trochu zůstal tím dítětem. Zároveň ale působí jako dement, což bylo pro mě nepříjemné na sledování a taky těžko k uvěření, že by si tím získal přátele nebo dokonce lásku. Že je komedie přitažená za vlasy a mnohé její zákruty jsou nadnesené a nereálné mi už vadilo méně, než právě Karssonovo přespříliš exaltované herectví. _____ I tak se ale u komedie divák slušně pobaví a může jen závidět, jak hezké vztahy (aspoň dle tohoto filmu) spolu vlastně Finové a Švédi mají a jak jemně a v podstatě dobrosrdečně si ze sebe dělají srandu. Myslím, že Češi by něco v podobně příjemném duchu mohli natočit jen o Slovácích. S jinými sousedy naší země si to moc neumím představit. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Švédská crazy komedie..hm...něco jako Eskymák na Sahaře. 1) Zajímavý námět poněkud kazí dialogy. 2) Moc jsem to porovnání nepobral, což je dáno mou neznalostí a tak jsem subtilnímu vylíčení finských a švédských povah často nerozuměl. 3) 43letý Jonas Karlsson (Mikko, hlavní role) je fajn. 4) Čekám, kdy se tématu chopí i čeští tvůrci bláznivých komedií a zplodí snímek o Čechovi, uvězněném v těle Němce. Že by výzva pro pana Zdeňka Trošku? ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Já na střihnutý filmy moc nejsem, ale tohle bylo střihnutý na moje gusto tak akorát. Oceňuji dobrej nápad, takových moc není, co si budeme říkat a já bych to tam nahoře na té mapě taky vymazala, lidi jako lidi, takhle to nutí Mikka vyšilovat né kvůli identitě svého pohlaví, jestli je mužem a nebo ženou jak to poslední dobou čím dál častěji vidíme ve filmech, ale kvůli své národnosti. K tomu všemu mu vpluje do jeho cesty za zemí vysněnou krásná švédka a Mikko je totálně v háji. Chvíli mu to dalo, než to dal všechno nějak do kupy, aby to pasovalo a v tom byli báječní všichni tvůrci, kteří to nakonec poskládali k mé spokojenosti. Jonas Karlsson je zřejmě svojský typ herce a nebo to bezvadně zahrál, já nevím. V každém případě jsem se musela chvíli zaklimatizovávat v jeho přítomnosti než jsem ho brala se vším všudy. Jako psychologa bych ho ale navštěvovala pouze v přítomnosti minimálně dalších tří fundovaných ...logů a ....atrů. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama