Dva muži, jedna žena a zločin... Francouzský film Mužská záležitost je soubojem dvou silných mužů, dvou životních principů a především hereckým koncertem dvou velkých hvězd francouzského filmu, ke kterým se diváci neustále s obdivem vracejí. Obávaný komisař Servolle (Claude Brasseur) se přátelí se slavným architektem Faquetem (Jean-Louis Trintignant). Servolle si váží svého přítele, se kterým sdílí vášeň pro cyklistiku. Právě pracuje na případu sériového vraha, jehož obětí, podle všech indicií, se stala i Faquetova žena. O to větší důvod vraha dopadnout. (Česká televize)

slunicko2

Kontemplativní psychologický snímek. Poctivý neuspěchaný film z doby, kdy muži byli muži a chlapské přátelství vážilo víc než měšec zlata. ()

topi

Úvodní vraždy byly suprově natočený, poté začalo hledání vraha a postupné odhalování stop k jeho dopadení. Zápletka zajímavá, chvíli mi trvalo než jsem se v ději zorientoval, ale díky představitelům hlavních rolí, Brasseura a Trintignanta, suverénně namluvených Mrkvičkou a Cupákem jsem se do vyprávění pěkně zažral. Film je hodně i o přátelství a z toho námět čerpá asi nejvíc. ()

dyfur

Herci nie sú žiadny krasavci,žiadne pekné ženy v popredí,žiadny sex,žiadna akcia stredajúca akciu,tempo skôr pomalšie a napriek tomu je to super.Postupne film naberá na obratkach a chystá sa špurt ako v cyklistike.Je to skôr film psychologický čo ja moc nemusím a i tak mňa dostal.K tomu gerniálny český dabing zo starej školy -Mrvička vs Cupák .Parádička rokov 8O-tych. ()

Martin741

Reziser Nicolas Ribowski natocil jeden z najlepsich francuzskych filmov. Akcia ziadna, tempo je prvu polku filmu neskutocne pomale a Trintignant a Claude Brasseur nie su sympataci, ale potom v druhej polke filmu sa tempo rozbehne a odzneju nadherne dialogy a k tomu plus doslova perfektna rezia. Dal by som 5 hviezd, ale prva polka si to proste nezasluzi. 86 % ()

octopuska

Tohle je jednoznačně za pět, kriminálka jedna báseň se skvělými herci. A když slyším božský hlas Edouška Cupáka, to je pošušňáníčko pro ouška. ()

andrii

Když dobře šlapající tandem náhle dostane smyk na zakrvácené kaluži, sjede do rigolu podezřívání a emocí. Je těžké jej uřídit. A ještě těžší ubrzdit, dokud jeden z nich nevypustí duši. ()

JohnSmith

Výborná krimi bez akce, která vůbec nechybí, jelikož Brasseur s Trintignantem jsou výborní a stačí jim pouze mluvení. ()

Autogram

Cyklistická komunita drží spolu, šliapanie do pedálov, ako aj iné športy, spája osobnosti všetkého druhu a zamestnania. Tak spojí aj obchodníka a inšpektora, a spojí ich ešte jedna vražda, ktorá je štvrtá v sérii podobne spáchaných. Námet trochu od Agathy Christie, no prevedenie nie je bohvieaké. Má to byť thriller, ktorý ale nenapína, hlavne úvod je zmäteno podaný a nejasnosti si treba domýšľať. Mužská záležitosť je dilema, či uprednostniť priateľstvo alebo spravodlivosť. Slabšie tri hviezdy. ()

klúčik

Tak toto je film, ktorý ma vždy dostane !! Naplánovať vraždu počas svojej oddychovej činnosti s kamarátmi, tak aby to vypadalo, že som tam bol, keď som bol inde..... Výborný J-L Trintignant a C. Brasseur. Krásna kriminálka.....95%. ()

prezdivaka

Člověk by se po letech neměl znovu dívat na filmy z mládí. Teď po 30 letech zřetelně vidím trhliny v logice, berličky a často podivné zvraty v ose vyprávění. Ani se mi nechte to tady vypočítávat. Prostě u detektivky nepřijatelné. Herci skvělí ale scénář a režie průměrná. ()

Disease

Jakožto introvertovi a antisportovci pro mě bylo nepochopitelné, že po roce společného ježdění na kolech vzniklo přátelství, kde by si měli chlapi o sobě povědět první poslední. ()

Vesecký

Vcelku dobrá detektivka, v níž obchodník s realitami využije brutálních vražd tří žen, aby se stejným způsobem zbavil své manželky. Alibi mu má dát jeho účast na cyklistických závodech party nadšenců, mezi nimiž je i policejní inspektor, jehož si obchodník zaváže nabídkou výhodné půjčky na koupi nemovitosti. Mám tyhle staré francouzské herce rád. Jen ten konec mi neseděl. Obchodníkovi se vražda jednoznačně neprokázala a inspektor se mu pomstí tím, že mu při závodech způsobí vážnější poranění. Tomu jsem jaksi neporozuměl. ()

Chudobka

Při třetím zhlédnutí tohoto filmu jsem stejně nadšená jako poprvé před lety. Herecký koncert mých oblíbenců, skvělý dabing (Mrkvička, Cupák), výborný scénář. To obrovské pracovní nasazení komisaře, aby pomohl svému příteli! A to obrovské zklamání, když pochopí, že ho "přítel" využil. ()

tranquill

Myslím, že jeden z nejlepších francouzských thrillerů s poměrně originálním tématem a především skvělou atmosférou vítězství a zmaru. ()