poster

Back Beat (TV seriál)

Dokumentární / Hudební

Česko, 2015, 5 h 38 min (Minutáž: 26 min)

Režie:

Jiří Vondrák

Hrají:

Jiří Vondrák, Donovan, Eric Burdon, Ian Anderson, Phil May, Dick Taylor, Adolfo de la Parra, Larry Taylor, Trevor Bolder, Bernie Shaw, Mick Box, Leo Lyons, Colin Hodgkinson, Jim McCarty, John Mayall, Ron Bushy, Lee Dorman, Jimmy Page (a.z.), Robert Plant (a.z.), Eric Clapton (a.z.), Johnny Winter, Bob Hite (a.z.), Harvey Mandel, Ric Lee, Michaela Kapičková, Nela Bližňáková, Trevor Ward-Davies, Barry Whitwam, Geoff Foot, Simon Van Downham, Martin Barre (a.z.), Phil Lanzon, Russell Gilbrook, Mick Jagger (a.z.), Keith Richards (a.z.), Brian Jones (a.z.), Charlie Watts (a.z.), Bill Wyman (a.z.), Ben King, Andy Mitchell, David Smale, Jeff Beck (a.z.), John Paul Jones (a.z.), John Bonham (a.z.), Harvey Mandel (a.z.), Larry Taylor (a.z.), Dan McCafferty, Pete Agnew, Jimmy Murrison, Lee Agnew, Manny Charlton (a.z.), Darrell Sweet (a.z.), Teddy Osei, Dell Richardson, Joyce Kennedy, Dave Hill, Noddy Holder (a.z.), Don Powell, Terry Uttley, Vince Martell (a.z.), Mark Stein, Carmine Appice, Vince Martell, Pete Bremy
(další profese)
 • tuntavala
  ***

  Rock'n'roll je mrtev?(22.2.2019)

 • dave91
  ***

  Jednak toho prostoru jednotlivé kapely dostaly málo a na spoustu dalších se nedostalo vůbec.Preferoval bych víc materiálu z dob jejich největší slávy,kdy samotní aktéři byli plni síly a energie.Dnešní zbytky kdysi slavných kapel mají mnohdy jenom jednoho nebo dva aktivní členy.Komentář nebyl špatný.Mohlo se zabrousit víc do soukromí jednotlivých muzikantů.(16.5.2016)

 • Big Bear
  **

  Dokument o nesmrtelné muzice některých nesmrtelných skupin - působící značně amatérsky svým zpracováním. Čtený komentář je čten jakoby v rychlosti, čtoucí navíc kouká kamsi do obrazovky s textem mimo kameru což působí stejně divně jakoby telvizní hlasatelka nekoukala přímo na vás, ale kamsi za vás přes vaše rameno. Dokument provází klipy resp. jejich kratičké sekvence s dobovou hudbou. Celé by to šlo asi pojmout výrazně lépe. Co zaujme je celkem zajímavě zpracovaná úvodní animace s názvy slavných skupin. * *(17.3.2016)

 • bohemia_regent
  ****

  Jednotlivé díly: 1) Woodstock, 2) Eric Burdon And The Animals, 3) Mersey Beat, 4) Jethro Tull, 5) Uriah Heep, 6) The Pretty Things, 7) The Yardbirds, 8) John Mayall, 9) Nazareth, 10) Black Beat: Osibisa a Mother's Finest, 11) Slade, 12) Smokie, 13) Vanilla Fudge. Každý by si zasloužil minimálně dvojnásobnou stopáž - ale díky i za necelé půlhodinovky, ve kterých se ve stručnosti (jinak to totiž nejde) připomene celá kariéra skupiny, popř. jednotlivce, a to především prostřednictvím současných, z odstupu podaných vzpomínek hlavních účastníků. Do jisté míry je i možné díky krátkým ukázkám posoudit, jestli v současné podobě jejich hudby zůstalo aspoň trochu drajvu z dob největší slávy. A většinou to nevypadá (s přihlédnutím k tomu, že někdejší hvězdy nebo dokonce superhvězdy mají dnes status pracujících důchodců) úplně nejhůř. Na vzpomínajících je vidět, že rockovou muziku mají upřímně rádi a že by si přáli umřít v ideálním případě přímo na podiu. Největší sympaťáci? Pro mě osobně Uriah Heep a Slade. Ale i ze všech ostatních je cítit obrovská vstřícnost, ochota a pokora lidí, kteří opravdu něco dokázali - žádná namachrovanost typická pro mnohé rychlokvašky, na které si za pár let nikdo nevzpomene.(15.4.2016)

 • sator
  **

  Počin dobrý, zpracování hmm... https://www.ceskatelevize.cz/porady/10755336678-back-beat/dily/(8.2.2019)

 • - V epizodě je použito značné množství záběrů z filmu Woodstock (1970). (urzug)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace