V tomto snímku se úspěšnému investičnímu bankéři Davisu Mitchellovi (Jake Gyllenhaal) nedaří překonat ztrátu své ženy, která zemřela při tragické autonehodě. Přestože na něj jeho tchán Phil (Chris Cooper) naléhá, aby se konečně vzpamatoval, Davis se nepřestává hroutit. To, co původně začalo jako stížnost zaslaná společnosti na výrobu prodejních automatů, se záhy promění v sérii dopisů obsahujících znepokojivá osobní doznání. Davisova korespondence zaujme zástupkyni oddělení služeb pro zákazníky Karen Marenovou (Naomi Watts), která je sužována vlastními emocionálními a finančními problémy, a oba cizí lidé navážou překvapivý vztah. S pomocí Karen a jejího syna (Judah Lewis) se Davis pokusí dát zase dohromady a začne tím, že srovná svůj předchozí život se zemí. (Cinemax)

GOREGASM

Jean-Marc Vallée mě už dvakrát nadchl a i do třetice začal velice dobře. Počáteční emocionální dril naznačuje, že půjde o velmi těžký snímek, nicméně se z něj vyklube sice ne úplně odlehčená selanka, ale tak trochu prapodivný pohled na prapodivný způsob vypořádání se se smrtí manželky, kterou jste nemilovali. Jak už jsem řekl, začátek je velmi sugestivní a ztěžka vás rozdýchá, zbytek drží hlavně jako vždy výborný Jake Gyllenhaal a kvalitní Valléého filmařina, přesto film ztrácí postupně grády a alespoň v mé hlavě vyšuměl velmi brzy do ztracena. 65% ()

kobliha

Uff z Naomi Watts je už dobrá rajda. Ale ten čas letí, aby som sa pomaly začal obzerať po zubnej protéze. Nič zmysluplnejšie sa mi k tejto podivnosti nedá napísať.. ()

brumbrum

Zaciatok dost slubny, chvilami milo-vtipne, slusny potencial. Ale ako to uz v JU-ES-EJ filmoch typu romanticka-komedia po roku 2000 byva: pri tvorbe psychopat a dej sa z dramaticko-romantickeho ladenia pomaly sunie do absurdna, takze na scenu vstupuje sfetovana neverna mamicka, 12-rocny syno-dcero-cojaviemco buzerantik, co pri spekulovani o svojej identite v siedmej na zakladnej huta, jak hulit spoluziakovi pindura. Do toho vyjde najavo, ze zosnula romanticka, mila/vludna/milujuca a este inaksie suprova manzelka, si skocila pred rokom na potrat s nemanzelskym dietatkom. Dej doplnuje satanisticky metal, pri ktorom sa kladivami roztlka nabytok i steny. Vsehochut, od romantiky a dojimavych pozastaveni, az po neveru, drogy, buzikov, trashmetal, rozbijanie hub az po spital a demolovanie pribytkov. Bombonik pod ciarou si uz malokto uvedomi, ved ide dalsi rozvod, kde tatko i tak nebol tatko, tak co vlastne riesit vsakano. Suma sumarum: smrt manzelky, depresie, drogy, nevera, bitky, demolacia, metal, rozvod, potrat, homosne decko. Za tych par dobrych scen a kolotoc na konci, udelujem po zrelej uvahe 1*, i ked velice prizmurenu. Sracka za styri-minus bych to nazval. ()

burton

Zvláštní film o jedné životní demolici. Většinou je to tak, že se demoluje starý dům proto, aby na jeho místě vyrostl nový. Snad krásnější. Nebo starý dům prostě chátrá, až spadne a rozsype se na prach. Nebo třeba ten dům nebyl starý, jen špatně postavený. Tady probíhá současně najednou demolice i stavba. Pro mě supr film, donutil mě pěkně se dívat, přemýšlet, dumat, neštrikovat. Podívejte se. ()

Hapretor

Jake Gylenhól mi není jako herec sympatický - však jako herec je velmi dobrý - a tady mi nevadil a zaujal. na zabití času a rozbití nudy ok. ()

Ben Nevis

Film o lidech, kteří řeší problémy jinak, než udává společenská konvence. Ale to neznamená, že jsou sympatičtější. ()

FanKalEl

Ďalší film z Gyllenhaalom ktorý ma len utvrdzuje v názore, že ak on raz vystúpi v hocijakom filme, nič sa už nemôže posrať..aký paradox, však? (75%) ()

Stíba

První polovina mě vůbec nechytila, kdy zejména postava Davise mi přišla příliš umělá stejně jako monology v podobě dopisů. Stránka se postupně začala obracet i díky většímu prostoru pro Karen a o něco živějšímu podání ale přes to přese všechno ve mě ve finále zůstal jen velmi neúplný a rozpačitý dojem tažený zejména dvojící mých oblíbenýh herců. ()

Charlie84

Někde mezi třema a čtyřma, zaokrouhluju nahoru, i když to už ke konci trochu ztrácí dech. Včetně myšlenky demontáže všeho a za všech okolností, škoda lehkého nedotažení k něčemu víc. Ne že byste se v hloubce Demolition utopili, ale jednorázový večer nezkazí. ()

bararich8

Zajímavý kousek, který neosloví každého, ale má vcelku hloubku a něco tam je. Navíc má jako jeden z mála grandiózní zakončení, 3,5* ()

Critic

Celkem povedený film, který si určitě nezaslouží místní hodnocení. Ale přeci jen si bere poněkud velké sousto, když se snaží zachytit až příliš do detailu, jak se člověk cítí když neví, zda žije ten život který by si přál. Viz třeba opakovaně se objevující vzpomínka na animovaného žabáka... ()

guri

Fakt ma odivuje, v akych hovadinach sa Jake Gyllenhaal niekedy objavi. Toto bolo naozaj "filmove" utrpenie. ()

misbos odpad!

Ti to tady rozeberu jako, voe - aneb - Starosti mladeho muze, co nikdy nic nedokazal. Nekdo chtel natocit hrejivou verzi American Psycho.. coz je nonsense. ps. sorrac za hacky a carky. ()

Tatua

Nerozumim o cem ten film byl ci co chtel vlastne rict. Jediny moje zasmani u tyhle ,,komedie"(wtf?) bylo lehky uchechtnuti, kdyz se mu v nemocnici v automatu zasekly bonbony, jinac jsem v podstate koukal na takovou melancholickou sebedestruktivni nudu. Vselijaky chovani Gyllenhaala bylo nelogicky, nerealny a celkem i nezabavny. Na jednu stranu dospelej a asi i inteligentni clovek a po smrti svy (ne)milovany zeny se zacne chovat jak retardovany decko. ()

balcazar

Skvelý námet, Gyllenhaalova one man show a dobré obrazy. Posledný aspekt, ako aj potenciál v zaujímavých postavách, boli nedotiahnuté, čo filmu dosť ubralo. Škoda. Zarobené bolo, len nevykyslo tak, ako by som si žiadal a ako ma film v prípade poriadne spracovaného deja mohol na konci rozplakať... ()

Zemřel režisér Jean-Marc Vallée

02.05.2018

Janis Joplin se dočká filmu

Janis Joplin se dočká filmu

23.11.2014

Kanaďan Jean-Marc Vallée není žádný režisérský nováček, ale do hvězdných výšin nakopnul svou kariéru až svou první americkou produkcí - biografickým filmem Klub poslední naděje, díky kterému dosáhl… (více)