Stíny Manhattanu

• USA Manhattan Night (více)

Bulvár neřesti, bulvár zločinu. Oscarový Adrien Brody na stopě záhadné vraždy jako lovec senzací... Film natočený na motivy knihy "Manhattan Nocturne" od Colina Harrisona uvádí pohnutý příběh sloupkaře bulvárních novin. Porter Wren (Adrien Brody) prodává vraždy a tragédie, a cokoli, co se vydává za pravdu. Doma je oddaným manželem Lise (Jennifer Bealsová) a otcem dvou malých dětí. Alespoň do doby, než Portera vyhledá na koktejlovém večírku svůdná cizinka Caroline Crowleyová (Yvonne Strahovskiová), kde ho rovnou požádá o pomoc. Záhadná Caroline ukáže Porterovi policejní zprávu a fotografie zločinu, na nichž je zachycen její mrtvý manžel Simon Crowley (Campbell Scott), slavný kontroverzní filmař. Jeho tělo, nalezené nevysvětlitelným způsobem v troskách domu, nechává detektivy už měsíce bezradné. Porterova touha po pravdě, a po nádherné Caroline, novináře nutí, aby zahájil vlastní vyšetřování. V moderní verzi klasického filmu noir sledujeme Portera, jak je vtažen do velmi ošklivého případu sexuální posedlosti a vydírání, který ohrožuje jeho práci, jeho manželství, a nakonec, i jeho vlastní život. (Česká televize)

stephano

Nechápu nízká hodnocení, film sem si pustil v době, kdy měl tady 56%. Dostal jsem zajímavý příběh, prostředí, sympatický herce a jak již bylo zmíněno, noir detektivní atmosféru. Závěr byl taky zvládnutý na jedničku, neřekl bych ani tak předvídatelný, jako spíš vhodný ke směru celého filmu. Někdy jsou ty ultra šajalamanovy twisty na škodu, navíc zde se postavy chovají opravdu smysluplně. ()

Solverino

Vůbec není špatné, doporučuji sledovat večer, v klidu, potmě, se skleničkou dobrého pití. Docela velmi slušný nadstandard. ()

XXXXXXXX

Jedním slovem zklamání. Chvílemi mi to dost připomínalo ty sračkoidní thrillery, co na přelomu tisíciletí kolem půlnoci běžely na tv Noha, a později se přesunuly na Barrandov. ()

Mire

Fajn filmík, príjemná atmosféra a k tomu austrálsko-poľská sexica, u ktorej som síce tušil ako to bude s tou vraždou jej manžela, ale takéto roly jej pristanú. Predovšetkým som rád že sa Yvonnka konečne objavila v zmysluplnom filme, tak ako som jej to želal v komentári u Ja, Frankenstein :) ()

Mamlas

Nezajímavý a zdlouhavý příběh o pisálkovi vzhledu bezdomovce, který má cosi vyšetřovat, ale spíše jen chodí, kecá a souloží s nějakou ujetou ženskou. (15%) ()

mikessc

Moderný a velmi dobre natočený noir ,bavilo ma to, a celý film ma držal a bol som velmi zvedavý ako to dopadne. Po pozretí filmu som velmi spokojný ()

TonyHawk94

Veľmi zaujímavý noir thriller, ktorý vďaka vynikajúcemu Adrien Brody-mu upútal hneď od začiatku. Yvonne vo svojej roli zvodnej a tajuplnej záhady skvelá. Hluché momenty filmu som veľmi nenašiel, navyše, bavil od začiatku až po koniec, takže hodnotím na maximum :). ()

Elessar.

Trochu taká slabôtka, ale dalo sa to pozerať. Problém je, že veľmi si to nepamätám, alebo ak áno tak veľmi matne, čo však neznamená, že to nie je zlé. Len neviem, čo si mám o tom myslieť. Taká novinárska pátračka, len si nepamätám, čo sa tam už presne dialo, mala by som si to pozrieť znova nech si osviežim pamäť. ()

veverysiak

Síce s nevôľou, ale pripúšťam, že naša Zem musí zniesť na svojich pleciach aj jedincov, ktorí od dobroty nevedia, čo so sebou, snažia sa silou-mocou nájsť podobne labilných jedincov, aby na nich skúšali svoje choré výmysly a potom sa ukájali na tom, akí sú perfektní vodcovia a vedúce osobnosti, pre mňa je tento kúsok o ničom, nedokážem abstrahovať od zobrazenia chorej uletenosti, štýl art pour art mi nikdy nesedel, takže 20% ()

Ironhead

To se taaak strašně snažilo být cool noir krimi "ze staré školy", jenže to mělo taaak strašně hloupý a nezajímavý scénář. Škoda, protože herci i technická stránka filmu byly fajn. Jen ten příběh bohužel nestál vůbec za nic. ()

brasek

Nezaujímavý príbeh. Proste na tomto svete sú ľudia, ktorí nevedia čo so sebou a potom to možno takto nejako mohlo dopadnúť. ()

Heywood

On hraje hloupého, ona vychcanou a miliardář je jako vždy svině. Už jen chyběl černošský náčelník policie a šikmooký starosta města, který je gay. Filmy tohoto typu nakonec vyznějí hloupě, protože se v nich aktéři chovají hloupě. Proč by miliardář mydlil svého vyšetřovatele a střílel mu na rodinu? Aby pracoval rychleji? A ten blb nalítne po letech praxe na krávovinu číslo 1? Chudý šeredný věří, že po něm holka s první ligy touží? To snad ne.. 40% protože tvůrci si řekli, že jsme všichni pitomci. Takže nejsme. ()

WugWugs

Asi skôr na 3, ale chýbajú mi filmy s podobnou atmosférou, a tomuto chýba Polanski, hneď mám chuť pustiť si Ghost Writera. ()

charles3

Zajímavý neonoir neznámého režiséra podle předlohy neznámého autora, natočený neznámými produkčními společnostmi. Něco jako chandlerovka přenesená do současnosti. Potěšila herecká účast Brodyho, Bealsové (někdejší hrdinky Flashdance), Scotta, Berkoffa (někdejšího hlavního záporáka z prvního Policajta v Beverly Hills) a mně dosud neznámé Strahovski, která by mohla být zdatnou následnicí Sharon Stoneové. Samotný děj byl přiměřeně záhadný, po celou dobu měl spád a nenašel jsem v něm zbytečné či hluché místo. Poctivé čtyři hvězdy. ()