Reklama

Reklama

Když vrah objeví postup, který funguje, bude vraždit dál. Slečna Marplová tráví dovolenou na karibském ostrově Saint Honoré v hotelu Golden Palms, spravovaném manželským párem Molly a Timem Kendallovými. Pobyt jí zaplatil synovec Raymond v přesvědčení, že horké klima prospěje jejímu revmatismu. U večeře se Jane setkává s hovorným, leč poněkud nudným majorem Palgravem, jehož historky ji příliš nezaujmou. Zpozorní až v okamžiku, kdy se major pochlubí, že vlastní fotografii domnělého dvojnásobného vraha, který za své zločiny nebyl nikdy potrestán. Dříve, než ji však stačí zvídavé dámě pořádně ukázat, něco nebo někoho zahlédne a změní téma hovoru. Druhého dne je major nalezen mrtev a žádnou takovou fotografii u sebe nemá. Při rozplétání příčin podezřelého úmrtí se mimo jiné dozvíme, kde Ian Fleming našel jméno pro svého proslulého agenta 007. (Česká televize)

(více)

Recenze (25)

vesper001 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Každý máme nějaký ten zlozvyk. Někdo zabíjí mouchy, a to nejen doma, ale třeba i v hotelu. A kdyby jen to, najdou se i tací, kteří, když jim kolem hlavy začne bzučet moucha, nejdou po ní, ale po plácačce. Třeba ochránci přírody nebo slečna Marplová. A takhle divný je i tenhle příběh. Kniha je lepší a úplně nejlepší je, když nejsou mouchy. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Anglická spisovateľka Agatha Christie napísala množstvo kvalitných kriminálnych a detektívnych príbehov. Stvorila dve svetoznáme literárne postavy. Jedným je belgický gentleman Hercule Poirot a druhou je stará slečna Jane Marpleová. Práve ona musí v tejto filmovej adaptácii vyriešiť "Karibské tajomstvo". Kniha "The Caribbean Mystery" bola napísaná v 1964. O štyridsať deväť rokov neskôr natočil režisér Charlie Palmer jej televíznu verziu. Titulnú postavu stvárnila herečka Julia McKenzie. *** ()

Reklama

necisty 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jojo jak tu čtu i jinde, tohle považuji za nejlepší díl s Julií. Vůbec to nejde srovnávat s nejstaršími Poiroty, kde to stálo hlavně na hereckém umu. Tady už si nemůžou tvůrci dovolit šlápnout vedle ani s technickým zpracováním a to je na té maximální úrovni. Líbilo se mi zobrazování vzpomínek Márplové a Jamesem Bondem mě úplně rozsekali. Jediné co mě trošku zklamalo, že byla lehce jednoduchá zápletka. ... Drogy, skleněné oko, voodoo, alkohol, prášky na srdce, otec, fotografie. ()

misterz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedno výborné detektívne karibské dobrodružstvo, ktoré okrem zamotanej krimi pointy dýcha aj príjemnou exotickou atmosférou. V tomto prípade nebola na zahodenie ani kamera, skrátka slušný duševný aj vizuálny pokrm. Vraha som neuhádol, aj keď podľa vysvetlenia na záver tu boli indície po celý čas. Slušný nadpriemer. 80/100 ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejoblíbenější mou postavou z knížky byl pan Rafiel, popisován jako stoletý stařeček s pavoučíma končetinama a zde zvolený herec vypadal v porovnání s tím popisem jako zdatný wrestler. Nicméně tenhle díl je asi nejvíc atraktivní exotickým prostředím Karibiku a jako tolik jiných začíná tím, že "někdo někoho pozná, neřekne nikomu koho a do rána natáhne brka." Některý herecký výkony (Molly obzvlášť) mi i na Marplovou přišly poněkud moc hysterický, ale budiž. Tentokrát se ovšem zpracování knížce nevyrovnalo ani zpola a není na něm nic moc zajímavýho, což až na Nekonečnou noc platí pro tuhle nejnovější várku Miss Marple tak nějak celkově. Nejlepší díly tak pro mě zůstávají ty s Geraldine McEwan (vzpomeňme úžasnou Vraždu na faře například, ta hudba, herci, atmosféra, příběh atd., je aspoň o třídu lepší, než tohle). ()

Galerie (48)

Reklama

Reklama