Slečna Marplová - Série 6 (2013) (série)

Nekonečná noc (S06E03)

(epizoda)

Protivy se prý přitahují. Kdy to vlastně všechno začalo? Tenkrát, když jsme s Robbiem vzpomínali na jeho bratra a mluvili o našich plánech do budoucnosti? Nebo tenkrát, když jsem poprvé uviděl Ellie, neskutečnou, jako sen? Tak se ptá Mike Rogers, vypravěč příběhu, jehož osudová náhoda svede dohromady se slečnou Marplovou, pobývající na návštěvě u své nedávno ovdovělé přítelkyně. Mladík, který vystřídal celou řadu zaměstnání a povrchních vztahů, má velký sen: postavit na místě zvaném Cikánské pole fantastický dům a v něm potom žít. Jediný problém je, že nemá žádné peníze. Potom potká bohatou dědičku Ellie, následuje svatba a všechno náhle vypadá tak krásně. Cikánské pole je ale prý prokleté a neštěstí na sebe nedá dlouho čekat. (Česká televize)

Adiemus

Tady jsem trochu na rozpacích: na jedné straně kvalitní zpracování a slušné herecké výkony, na druhé straně příběh, který se mi ani trochu nelíbil, ke všemu zápletka jako by vypadla ze Smrti na Nilu. Co s tím? Inu, zlatá střední cesta. ()

maoc

Prozatím poslední Miss dýchá modernou. Thrillerový postup, temnota, mrazivá dekonstrukce vztahů a pohnutek lidí a krásné záběry i herci. Jen ta Marple je tam jaksi navíc...ale co už. Oceňuji, podobně jako u pozdního Poirota, snahu tvůrců o jiný přístup. V dalších dílech, pokud kdy přibudou, bych ale uvítal návrat ke kořenům. ()

dogrose odpad!

Jsem velmi zklamaná už tím, že do toho přimíchali slečnu Marplovou. Původní předloha není klasická detektivka, ale spíš mysteriózní román vyprávěný v ich-formě, což má rozhodující vliv na to, že čtenář do poslední chvíle neví, na kterou stranu se přidat. Bohužel tatáž forma použitá v televizním filmu mi přijde naprosto nevhodná, protože naopak od první chvíle divák tuší, jak jsou karty rozdány. Julia McKenzie se svým útrpným křečovitým úsměvem zde pouze statuje, což není tentokrát vůbec její vina - nemá co hrát. Nejsem vůbec ortodoxním příznivcem doslovného přepisu detektivek, ale Nekonečná noc si dle mého zaslouží kvalitní zpracování. Celý film mi přijde dost rutinní, některé scény trapné jak v nedobrém romantickém filmu, jako by tvůrci chtěli za každou cenu dohnat Poirota. Ne, tentokrát nemám slitování. ()

Liya

Velice pěkně zfilmovaná kniha, která mě osobně přišla jako jedna z Agathiných nejméně poutavých, ale filmařům se z daného námětu podařilo vytěžit asi maximum - hlavní podíl na vyznění filmu má asi výborně vybrané prostředí (krásně tajemné a do správné míry ponuré). Herec v hlavní roli vybrán velice dobře - charismatický, výrazný typ, role mu výborně sedla. Celkově tento film poněkud vybočuje z řady ostatních slečen Marplových (ona vlastně v původní knižní předloze ani nefiguruje), ale v dobrém slova smyslu. Líbilo se mi to. ()