Otvorený účet (TV film)

Krimi

Československo, 1982, 66 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

STV 2 = 2.12.2014, pôvodná televízna inscenácia - Slovenská kriminálna inscenácia o podvode v okresnej pobočke sporiteľne, ktorú držia nad vodou najmä profesionálne výkony vtedajšej hereckej špičky. Úplnou kuriozitou tejto inscenácia je ale použitie novonaaranžovanej "THEME" z klasického "imperialistického" seriálu CHARLIE´S ANGELS v záverečných titulkoch. To ma naozaj dostalo. (2.12.2014)(2.12.2014)

Počáteční „šnečí“ tempo této televizní inscenace mi sice zprvu lezlo trošku na nervy, ale nakonec se z toho vyklubal docela snesitelný příběh, jehož doménou byli především slušné herecké výkony většiny účinkujících. Je mi jasné, že se zde neoplývalo výraznějším rozpočtem, ovšem chtělo to trošku více „šťávy“, která by to ještě více vyšperkovala. Přece jenom se tu stavělo hlavně na dialozích a různých dedukcích, což může některé diváky poněkud nudit. Žádná velká sláva to tedy není, ale průměrná záležitost určitě.(9.11.2018)

Opäť jedna z vydarených vecí Československej televízie - Bratislava. Nedá mi však nepochváliť a vyzdvihnúť výborný námet, poviedka Petra Bičkoša, ktorá bola veľmi dobre spracovaná do televíznej podoby. Čo sa týka obsadenia hercov, také herecké esá akými boli Elo Romančík, František Zvarík, rozhodne tento televízny kúsok veľmi posilnia a obohatia. U mňa to dokonale zapôsobilo a všetko spolu ako celok hodnotím na plných 5 hviezd.(17.12.2018)

Vkladná knižka na doručiteľa, tento zázrak minulej doby, je tu kameňom úrazu celého prípadu. Film nás vracia do praveku, kedy sa bankové transakcie robili ručne tetuškami v kancelárii, prevody sa pečiatkovali a posielali poštou. A pri tom si vtedajší kyberzločinci chceli niečo uliať, tetušky si to všimli aj nevšimli a iniciatívny kontrolór tomu prišiel na koreň. Je to taký priemerný film, exotický práve tým pohľadom do celkom iného bankového sveta, ktorý si už skoro nikto nepamätá. –––– V mene zákona, pôjdete so mnou!(23.10.2020)