poster

Nitti - Neústupný (TV film)

 • český

  Nitti Vykonavatel

 • anglický

  Frank Nitti: The Enforcer

Krimi / Drama

USA, 1988, 96 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

 • Lacike
  **

  Tak sa Frank Nitti konecne dockal svojho vlastneho filmu, ktory mapuje jeho zivot. Bohuzial vysledok za vela nestoji. Je to taky sterilny faktograficky zivotopis v ktorom strieda jedna epizodka druhu ale chyba tomu nejaka ucelena linia, ktora by niekam poriadne gradovala. Jednotlive epizodky tiez nie su prilis napinave a herci to svojimi vykonmi nezachranilli. Najväcsim sklamanim je Anthony LaPaglia ako Frank Nitti. Jeho vykon je tak nevyrazny, ze vo mne nedokazal vyvolat ziadne emocie. Obdiv, respekt, znechutenie, proste nic. Pritom Frank Nitti rozhodne nudnym clovekom nebol. Jediny kto tu herecky obstal je predstavitel Al Capona. Je smutne, ze aj v Nittiho vlastnom zivotopise ho znova zatienil Al Capone. Jedna z mala veci, ktora si zasluzi pochvalu je vyprava. Na TV pomery je pôsobiva. Ale napriek tomu tvorcovia nedokazali snimku dodat dobovu atmosferu. Jednou z pricin je nevyrazna hudba. Takze tento film je vhodny len pre hardcore fanusikov mafianskych filmov, aby si doplnili detaily zo zivotopisu jednej z vyraznych postav mafianskeho podsvetia, ale na druhej strane clanok na wikipedii ponuka ovela vyzivnejsie a aj napinavejsie informacie. 5/10.(1.2.2015)

 • Morholt
  **

  Formát vůbec neodpovídá televiznímu zpracování, ale tím veškerá pozitiva končí. Hlavně se nevydařil casting. Jakkoliv byl LaPaglia na první pohled rozumnou volbou, tak jeho výkon byl bezkrevný a Nitti v jeho podání nedokázala vyvolat jedinou emoci. A nepředvedli se ani herci ve vedlejších rolích. Nevyšel ani samotný koncept. Je to přesně jak píše Lacike - jedná se o krátké epizodky, bez nějakého uceleného rámce. To je dané i tím, že filmaři chtěli na daném prostoru obsáhnout až příliš detailů z Nittiho života. Škoda, protože Caponeho pravá ruka by si nějaké zajímavější zpracování určitě zasloužila. Tak snad příště. 30%(1.9.2017)

 • Stíba
  ****

  I přes některé faktické nepřesnosti (jako zabití Johnnyho Toria, který ve skutečnosti žil déle než všechny další hlavní postavy) je to velmi hodnotná výpověď o méně známém ale o to více významném gangsterovi, který se nejen výrazně zasloužil o vzestup Al Caponeho ale sám jej později nahradil na špičce celé organizace. Film má spíše komorní atmosféru, která mu sedí a za účasti výborně hrajícího LaPaglii má u mě své zasloužené místo mezi dalšími menšími povedenými gangsterkami.(20.7.2012)

 • Idealista
  ***

  Tuctový příběh o vzestupu a pádu jednoho ganstera. Na tv. film velkorysé spracování. Příběhově nijak výjmečné.(6.11.2009)

 • MickeyStuma
  ****

  Překvapivě povedená poněkud neznámá   gangsterka o skutečné postavě oné doby, který   byl takříc pravou rukou slavného Al Capona a   dokonce i jeho nástupcem. Do skutečné historie   se nemá cenu rýpat, film je film a tak se jisté   nepřesnosti dají přirozeně očekávat.   Příběh je však napsán velice dobře a umí   zaujmout. Divák se dočká všeho, co má   správná gangsterka mít, a tak nemůže být   nespokojen. I ta výprava je na TV dobrá. Tvůrci   si dokonce vypomohli i přímými dobovými   záběry a jsou vsazeny tak, že kupodivu   vyprávění nijak neruší a naopak působí jako   uspokojivý dějový dodatek. Snímek je sice už   postaršího data, ale na jeho kvalitě to nijak   neubírá. Škoda, že je televizemi opomíjen,   neboť není důvodů.(17.6.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace