Postřelený muž v černém se plazí po zemi, když v tom najde indiána, který ho dovede do indiánského tábora, kde muže v černém pozná Maevina dcera. Indián jí řekne, že se ho bát nemusí, protože je tu on, aby jí ochránil. Indián Akecheta jí poví příběh, proč se ji rozhodl chránit a jak velkou cestu musel projít, aby prozřel. Mezitím Lee dostal Maeve na „ošetřovnu“ pro výtvory. Tam ji nechtějí přijmout, protože poškozených výtvorů je spousta. Když jim Lee prozradí Maevino tajemství, změní názor. (Varan)

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dejovo síce nie tak nabúchané ako niektoré predošlé diely, zato emocionálne možno aj najsilnejšie. Konečne utíchli strelné zbrane, od ktorých mi už išli prasknúť ušné bubienky a trochu aj nervy a nastúpili old school dýky a indiánske mudrovanie. Dúfam, že nejde iba o dejovú odbočku, ale vzhľadom na otáznikový záver má každá linka, vrátane tejto, svoje pevné miesto v zložitej mozaike Westworldu. ()

Nach

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Epizoda, která nemá žádný výrazný dopad na děj, ale přesto je plná emocí a tak husté atmosféry, že kdyby takové byly všechny epizody druhé řady, byly bychom u kvalit první série. To znamená, že se osmý díl druhé řady Westworldu povedl a já mu zvedám palec nahoru. A vy co seriál sledujete, dejte do komentářů vědět jak se vám tento díl líbil. :) 85% ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Death is a passage from this brutal world." .... Ok then, beru zpět - toto je nejlepší epizoda trůnící nad všemi zbylými co se týče kompozičního hlediska, alegorické narativnosti a nabízené škály emocí. Určitě se většina z vás ptá proč zrovna tato epizoda je právě tou nejlepší? Dle mého názoru jednoduše díky svému silnému osobitému srdceryvnému příběhu jenž je nosný sám o sobě a dokáže stát samostatně bez cizích pomocných prostředků - můžete ji vidět ihned několikrát i bez znalostí zátiší... Indián Akacheta (od nynějška můj nejmilovanější charakter napříč celou prérií Westworldu) v ní totiž vypráví o cestě za poznáním lásky, prozření nad snem, a hledání skutečné pravdy - pravdy, díky níž zjistí, že svět, v němž žije, je falešný. Jeho příběh je citlivý a z jeho niterného žalu musí zabolet u srdce snad každého diváka schopného cítit. Z řemeslné stránky nelze nic vytknout - jak podmanivé širokoúhlé záběry tak hudední podkres balzamující (d)uši jednoduše bez zabrán berou dech. Nelze tomu upřít i určitou pohlazující filozofickou melancholičnost podobnou s legendárním snímkem Tanec s vlky (můj velice milovaný kinematografický opus) - avšak podaný z odlišného úhlu pohledu. A obecně práce s lakotštinou a zachycením oné kultury byla perfektní, ba bezchybná... A vy již pomalu ale jistě víte a uvědomujete si, že i samotní androidi dokáží lépe a důrazně projevit empatii a 'lidskost', než samotní lidé. V poslední době se mi doopravdy nestalo, abych u některé ze seriálových epizod měl po celou dobu otevřenou chlebárnu dokořán jež zapříčinila ta nezměrná četnost úžasu.... Prosím tvůrce: více takových skvostných dějových odboček! Smekám a po zpětném dumání nad vnitřní krásou této jedinečné epizody ještě dodám tuto troufalou poznámku: za mne taktéž jedna z nejskvostnějších seriálových epizod, co jsem kdy měl tu čest spatřit. Jako milovník a zarytý nadšenec unikátní kultury severoamerických indiánů nemohu hodnotit jináč než 120% ... tohle mě prostě dostalo. Toto je doopravdy fantastický leč nezapomenutelný zážitek. Masterpiece. ()

Necrotongue

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Výrazně ubylo zběsilé střelby, a kdyby celá epizoda vyprávěla jen indiánský příběh, klidně bych hvězdičku přidal, tvůrcům se však, bohužel, podařilo pokazit Williamovu postavu, takže se i po několika zásazích téměř půlpalcovými projektily tvářil jako mnohý našinec po dlouhém večeru u pípy, a to už na mě bylo trochu moc. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Vďaka prerozprávaniu príbehu z pohľadu náčelnika "Stínu" sme sa dočkali jednej z najlepších častí, určite tej najlepšej v druhej sérii. Nad Wiliamom sa mračná zatiahli rovnako tak ako dnes nad dvomi filmovými znalcami a fanúšikmi počas dnešnej grilovačky, ale aj to prerušenie bolo na niečo dobré.Konečne sa dá dobre dýchať. Zapracovanie pôvodných obyvateľov bolo sporadické a trz na povrch vyplávali fakty o pôvode symbolu. ()

• V této epizodě zazní klavírní verze sklaby „Heart Shaped Box“ od kapely Nirvana. (Epistemolog)