Šingeki no kjodžin: kuinaki sentaku

• Japonsko Shingeki no kyojin: Kuinaki sentaku (více)
Animovaný / Akční / Drama / Fantasy
Japonsko, 2014, 24 + 30 min

První část: V podzemním okrese, kde se občané jenom zřídka kdy dostanou na sluneční svit, Levi společně s Farlanem používá k různým krádežím manévrovací zařízení. Jednoho dne se setkají s dívkou jménem Isabel, která je pronásledována za to, že se snaží dostat z podzemí kvůli tomu, aby dostala zraněného ptáka zpátky na povrch. Rozhodnou se ji přijmout k sobě. Po nějaké době tajemný muž z povrchu použije rukojmích, aby zajistil, že Levi, Farlan a Isabel přijmou práci, která je odměněna povolením žít na povrchu. Poté jsou pronásledováni vojenskou policií, ale tu předběhne průzkumná legie, která je chytí a přinutí výměnou za jejich očištění od zločinů připojit se k průzkumné legii.

Druhá část: Levi, Farlan a Isabel začali svůj život u průzkumné legie pod dozoren Flagena, který není zrovna potěšen, že se do legie přidali zločinci. Erwin právě vytvořil novou formaci pro průzkumnou legii, která by pomohla vojákům za hradbami vyhnout se titánům za účelem snížení ztrát na životech a poznamenal, že by chtěl využít schopností těch tří. Levi připomíná žádost od tajemného muže, aby ukradli Erwinovi dokumenty a následně ho zabili. Poté, co nebyli schopni najít onen dokument v Erwinově kanceláři, začali plánovat Erwinovo přepadení během výpravy. Strhne se ale silný déšť a Leviho oddíl včetně Farlana a Isabel je zabit titány. Následně se ukáže, že dokument byl falešný, a Erwin řekne Levimu, ať nelituje a pokračuje dál jako člen průzkumné legie. (MurakamiAiko)

ComicGuy

Zaužívané bočné OVA, ktoré sa do, čo najmenej priestoru snaží napchať až nemožne veľké množstvo informácii. V tomto prípade to vyznie ako celkom paradox, keď si uvedomíte, že príbeh pojednáva o asi najviac poker face postave, ktorá v celom univerze Attack On Tittan existuje. Nič to, ale nemení na tom, že vás príbeh bude zaujímať, i keď vám asi hneď v prvom rade dopne, čo za vyvrcholenie na vás mini-príbeh pripravuje. Je treba pochváliť tvorcov, že znova ukázali čím je spôsob narratoringu toho anime pre širšiu skupinu ľudí taký zaujímavý. Jeho podaním tragédie... ()

Jeoffrey

Nevím, ale tenhle prequel se mi asi líbil snad i o něco víc než původní SnK. Nejspíš to bylo absenci u mě osobně nepříliš oblíbené hlavní trojice a tak dostali prostor charaktery, které i když k nim mám drobné výhrady, tak je mám v podstatě docela rád. Co se vedlejších charakterů týká, tak tím, že člověk zná původní příběh prostě jenom čeká, kdy a jak umřou a nějaký vztah a ani hlubší zájem si i díky krátkosti příběhu prostě nevybuduje. Hudba byla opět velice povedená a já si občas říkal, že je zajímavé že i Němčina, kterou snesu v hudbě maximálně u Rammsteinů, může znít na poslech vlastně docela pohodově... Příběh nebyl nikterak hluboký a světový, ale náboj rozhodně měl, takže opět spokojenost. Animace mi přišla o něco lepší než v původním SnK. Když to shrnu tahle jednohubka se mi vlastně docela líbila a tak pod hodnocení, jaké jsem dal původnímu SnK určitě nepůjdu, ale na 5* to u mě stejně zase není... 8/10 ()

Monoxid

Celej ten fakt, že je tu OVA popisující další kus příběhu (kterak Levi Erwina potkal), je sice fajn, ale vyloženě nadšená nejsem. Máme tu spoustu kůl záběrů se 3DMG, aby vyniklo, jak je Levi 'aniki' (srsly? xD) cool, pro fanoušky zbrusu nový záběr na otevření okna s šátkem přes obličej, no a taky několik naprosto zapomenutelných postav, u kterých mě zajímá jen to, jaak zemřou, když se v hlavním příběhu nevyskytují... Tak uvidíme, co v dubnu ukáže druhá půlka. ()

loveless

Dvoudílný příběh o tom, jak se Levi dostal k Průzkumné legii. Levi je jedna z mých oblíbených postav, takže jsem na jeho minulost byla zvědavá, každopádně to nebylo úplně podle mých představ a většina ostatních postav mě vlastně vůbec nezajímala, protože jsem je nedokázala identifikovat z hlavního příběhu, což značí jediné. Každopádně to nebylo špatné a ta zpívaná němčina tady byla snesitelná. ()

fallanga

Skvělý prequel k původnímu seriálu. Není potřeba to moc komentovat. Začátek Leviho (nebo jak se to v češtině skloňuje) je akční a také emotivní. V druhé polovině i slza ukápla. Ne, že by smrt určitých postav byla nějaká překvapivá, ale sledovat, jak se Levi, který byl za každých okolností klidný, zhroutí bylo opravdu dojemné. ()