Křížová palba

• Velká Británie Free Fire (více)

Je rok 1978, jsme v americkém Bostonu a všechno ovládá maskulinita a boj o nadvládu. V opuštěném skladišti se se setkávají dva irští gangsteři (Cillian Murphy a Michael Smiley)  s dvojicí překupníků zbraní (Armie Hammer a Sharlto Copley). Mezi nimi leží tři bedny zbraní a dva žoky peněz. Potom začnou létat první kulty a obchodní jednání se promění v zoufalý boj o přežití. Režisér Ben Wheatley se při přípravě filmu řídil zejména svojí láskou k drsným kriminálkám ze staré školy a jeho cílem bylo vytvořit film, který bude podobně drsný, sevřený a stylový. (Morien)

Mamlas odpad!

Co tohle mělo být? Pár pitomců, celou dobu v nějakém skladu, kecají nesmysly a pak po sobě střílí. Celou dobu, furt v tom skladu, zmatek a bláboly, nic víc. K tomu ještě neposedná chvějící se kamera. Otřesná kravina. Nedodíváno. Scénář 0%, příběh 0%, režie 0%, kamera 0%, ... ()

pafka

Zvuk - to je to nejlepsi z celeho filmu. U toho se zvukari vyradili. Ovsem diskuze na zacatku vas po peti minutach zacne nudit a pak s malymi prestavkami se to uz nezmeni. Nic velkeho ani maleho zajimaveho se z toho nevyklube a vy se neustale divite, kolik lidi ma v sobe kulky a stale muzou a stale muzou. Kdyby nemohli, asi by film zahy skoncil. Je to proste malo na to, aby to bylo aspon na padesat. ()

DonBraso

Tak tady prostě někdo chtěl natočit švihnutou akci na jednom plácku a myšlenkou se vlastně povedla,protože byla když né nic,tak aspoň svá.Snímek utáhnout herci levou zadní,snaží se tu vermomocí tupě hláškovat,ale do kultu to rozhodně není.Ono nějak snímek pošilhává něco jako Gauneři,ale chybí tomu dialog.Ten tu víceméně šumí a zpívá jen,že je všechno špatně,tak tu budeme střílet na pěti metrech po sobě.Tohle baví,ale pořád to má tu auru blbosti na kterou si snímek sám ze sebe nedokáže udělat legraci.Takže tím pádem je něco špatně.Ono,že překupník to veme tak trochu jinak a rozuzlení vidíte v křehkém opojení je fajn,ale žádná sláva to stejně není,protože koukáte pořád na ty nekonečně přestřelky na pětníku,který už pijou spíše divákovy krev.Nemá to hloubku,chybí tomu tah na branku a vesměs tohle všechno mohlo být i klidně na hodinu a né zbytečně půl hodiny si leštit colty. ()

baclajean

Po 45 minútach som si vravel, čo ešte chce režisér vtesnať do druhej polovice filmu, ktorá vyzerala byť na nanajvýš ďalších 5 minút. A ono sa mu tam toho podarilo vtesnať ešte fakt dosť... ()

kellne

Nejvetší blbost co jsem zatím tenhle rok viděl. Banda idiotů na sebe střílí celou dobu. No a o tom je vlastně celý film, občas zazní vtipná hláška, ale jinak je to jen střílení a střílení....nuda. ()

hufnagel

Prv akože nik nemá žiadne zbrane,potom hodinu po sebe pália hlavne vedľa a zo zásobou streliva ako v zbrojnom sklade.Divné. ()

wick

Režisér chce být cool..a la Tarantino, ale moc mu nejde, hodně naivní a amatérské herecké výkony. ()

Kushina

Skvělé, jak se může jednoduše obyčejný obchod pokazit a dopadnou katastrofálně jak jsme mohli vidět přímo ve filmu. Upřímně to bylo tak katastrofální, až jsem se místy těm smrtím a střelným ranám smál. Aneb ať žije morbidní humor a akce plná kulek a zbraní. Chválím námět. 55% ()

Raziel811

Na tento snímek jsem se těšil už od prvního traileru a výsledek je výborný. Dobová akční pecka s velmi dobrým obsazením a zajímavým vizuálem. Samozřejmě Copley si to dává nejvíc, ale mile překvapil i Hammer a svůj standard odvedl i Murphy. ()

vinducha

Jo kdyby tam začli lítat první kulty , jak se tu píše v obsahu , asi by to bylo zcela o něčem jiném . Takhle to je docela hodně zábavná střílečka v 1 skladišti . Kdy člověk vlastně neví , jak to celé může asi tak dopadnout. ()

MisaP3

Ale jo, mě se to fakt líbilo. Ač se film odehrává na pár metrech čtverečních a děje se v něm od začátku do konce víceméně pořád to samé, tak utekl velmi rychle. Je to plné drobných herců, padá pár dobrých hlášek... co vic chtít na večer, kdy se člověk potřebuje kouknout na NĚCO, ale zároveň nechce nad ničím přemýšlet ()

McGuffin

Co je to Křížová palba, Free Fire, připomenou Amy Jump a též režírující Ben Wheatley velmi rychle a s postavami příběhu a menšími přestávkami ji v opuštěném, k přestřelce jako stvořeném skladišti provozují až do konce a jejich smrti. Nejprve publikum oklamou malichernou spouštějící příčinou, aby ji vzápětí nahradili odhalením, že k přestřelce mělo dojít i bez ní. Kdosi měl totiž v plánu zmocnit se kufru peněz, který proti plánu leží uprostřed palby. A také se k němu doplazí, jak prozradí pointa, ale to se mezitím ke svému konci doplazili i všichni ostatní. Málo platné, plán i proti plánu vyšel. https://www.macguffin.cz/ ()

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

Tomb Raider s Aliciou Vikander dostane dvojku

04.09.2019

Dobrých zpráv není nikdy dost, a tuhle navíc čekal málokdo. Filmový reboot herní série Tomb Raider s Aliciou Vikander (Krycí jméno U.N.C.L.E.), který v kinech vydělal jen 274 milionů celosvětově –… (více)