Maggie má plán

Maggie (Greta Gerwig) je mladá a nezávislá Newyorčanka, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane svobodnou matkou a k otěhotnění se rozhodne využít svou bývalou studentskou známost (Travis Fimmel). I díky této volbě má, jako vždy, pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem. Ale i přes tuto pečlivě naplánovanou „transakci" však narazí na nepředvídatelnost osudu. Maggie se totiž nečekaně zamiluje, a to do Johna (Ethan Hawke), profesora antropologie, jemuž se pro změnu zrovna rozpadá manželství s Georgettou (Julianne Moore), velmi úspěšnou a egocentrickou profesorkou na prestižní Columbia University, a také více než trochu drsnou manželkou. A tak Maggie rozjede další ze svých dokonalých plánů. Tentokráte na osvobození Johna z manželského chomoutu. O několik let později, když je Maggie za Johna už provdaná, si uvědomí, že její láska k němu už poněkud vyprchala. A tak, jak je zvyklá, přijde s dalším plánem, a to smířit Johna s jeho bývalou manželkou a vrátit jej zpátky tam, odkud si jej před časem vyzvedla. S trochou pomoci nejlepších přátel, Tonyho (Bill Hader) a Felicie (Maya Rudolph), Maggie uvede do pohybu nový skvělý plán, který zamíchá s jejich životy a to jak nečekaně, tak i hodně vtipně. Maggie nakonec zjistí, že osud by občas měl být ponechán svému osudu. (CinemArt)

Aljak

Neviem ako ostatným, ale mne to prišiel tento film o podivnom trojuholníku dosť absurdný. V podstate nechápem zmýšľanie ani jedného z tejto trojice. Ten kontrast egoizmu a empatie bol až k neuvereniu. Ono by to to v podstate pôsobilo ako tak reálne, keby vzťah Maggie a Johna narazil na nejaký závažnejší problém, resp. keby Maggie získala voči Johnovi averziu. Ale tak to zrejme nebolo... Napokon zrejme jedinou prednosťou filmu zostáva výborné herecké obsadenie. Už som to asi niekde asi písal (pri inom filme), ale Greta Gerwig je nová Kate Winslet. ()

Martin741

Reziserka Rebecca Miller zacinala vskutku dobre - filmom Angela 1995, potom este od nej bol kvalitny film Dukaz 2005. TRu uz je z nej len rutinerka, nie je to fajny romanticka komedia, je to nudne dlhe roztahane s vatovo planymi plkmi  20 % ()

nineweh

Julianne skvělá, ale jinak jsem od všech čekala víc. Na komedii je to hodně málo vtipné, spíš jsem se neustále ošívala z toho, jak dvě mrchy krutě manipulují jedním chlapem (a to jsem feministka). ()

vesper001

Strašný. Zvládla jsem to dokoukat jen kvůli naději, že se ze skříně vynoří Tyranosaurus Rex a posvačí Maggie poté, co ji pro odškodnění utýraného diváka prožene po celém New Yorku. Tak si to shrňme: Maggie je přiblblá, nanicovatá fiflena, co se jednoho dne probudí s čupr nápadem povít si domácího mazlíčka, aby si měla s čím hrát a taky aby ji tento z vděčnosti zajistil pohodlný vejminek. Na hřišti je samozřejmě víc hráčů a ona mezi nimi pobíhá jako bláznivá slepice a klove je do kotníků, aby je napasovala do svých čím dál pomatenějších „plánů“. O něžném výjevu samoopylování ve vaně se bude romantickým duším dlouho zdát, to mi věřte. ()

Fanita odpad!

Taký zlý film s takým skvelým hereckým obsadením. Zbytok asi nemá ani cenu komentovať. Mňa by len strašne zaujímali ako uhovorili hercov ako Ethan Hawke a Julianne Moore podielať sa na niečom tak strašne nemastnom neslanom? Majú to tak, že raz do roka natočia nejaký film v rámci hereckej charity? Sklamaná som. ()

Johnny.ARN

Desné. Nebavia ma tieto silno zo života rodinné drámy pokurované medziľudskými vzťahmi a ženami, čo nevedia, čo vlastne chcú. Potom to presne tak dopadá, že sa dojebú dve rodiny a vyhrá to aj tak Ragnar, lebo má skvelú bradu a feťácky pohľad. A stále som čakal, že to bude len výplod a sen jej chorej mysle a nakonci sa všetko vráti kvázi pred ten sen. Zjavne som to ale zle odhadol. 1 z 5 ()

hroubek

Když jsem na tento film viděl trailer, tak jsem si říkal, že by to mohla být fajn oddechová komedie, která bude mít něco do sebe a nebude hloupá. A prakticky platí to, co jsem napsal v předchozí větě, jen s tím rozdílem, že to zas tak fajn není. Prostě jsem čekal něco více, a ve výsledku jsem dostal průměrnou komedii s fajn herci. Někdy to stačí a někdy prostě chcete více, a já zrovna chtěl a čekal více. Rebecca Miller ví jak se točí a i příběh má celkem zajímavý, jen ho nedokáže tak dobře prodat. Problém je, že všechny ženské postavy jsou celkem nesympatické a většina mužů jsou podpantofláci a nejvíce v pohodě je Travis Fimmel. Herci hrají dobře, ale nikdo nepředvede nic výrazného, prostě standart. A totéž platí i o vtipných situací a komediálních momentech. Vykouzlí úsměv na tváři, přesto to není úsměv, který by nám vydržel dlouho potom co skončí film. A trochu mě mrzí, že film takhle skončil, už jen kvůli sympatickému obsazení Hawkea, Moore, Hadera nebo Maya Rudolph. Maggie má plán je obyčejná komedie, u které se sice nesmějete celý film, přesto nemůžete říci, že by to byla vyložená ztráta času, zas na druhou stranu, lepších komedií je taky dost. ()

jefff

Trochu zmatečně natočený film, který má záblesky určité poetiky a skvělého Hawkea, ale jinak to žádná sláva není. Škoda chaotické režie a divného scénáře, který vlastně neví co říct a hlavně neví jak. A Gerwing je opravdu zvláštní herečka. ()

DavidS.

Maggie má plán, ale také pletené vestičky, s nimž nevěřím, že by mohla být jakýmkoliv mostem mezi uměním a obchodem...A jelikož civilní romance s přesným, ale v dané pozici již přeci jen okoukaným Hawkem, by mohla být pro newyorské intelektuálky prahnoucí po dítěti málo, přidávají se antropologické polemiky...A hlavní hrdina nosí v hlavě, jak jinak, román... ()

Pannutella

Příjemná trošku podivná atmosféra celého filmu, ze začátku něco mezi Amélií a Annie Hallovou, později spíš ukázka mateřské lásky. Hlavní mužský hrdina je trochu slizoun, za to Maggie je sympatická. Film na jedenkrát, víc ho není potřeba - přesto z kina odcházím s příjemným pocitem. = 3 hvězdičky ()

filipvrbik

Hrozná nuda, není to až tak špatné, ale někdo měl víc zapracovat na scénáři a taky na réžii.. Postavy a jejich vývoj jsou sice zajímavé a dobře zahrané, ale fakt to nudí a dobrých vtipů, jak na komedii, pomálu.. No a konec jsem čekal, takže jediné, co se fakt povedlo, bylo průhledné...40% ()

Matros

Kdyby mi řekli, že to točil Woody Allen, tak nemám problém uvěřit. Lehce vtipná konverzačka se super hereckým obsazením. ()

dee.n

Hlavní hrdinka opravdu nesympatická žena, jejíž motivace nechápu a nedokáži se s ní ztotožnit. Zápletka úplně stupidní a neveselá. Jakožto dítě z rozvráceného manželství se odmítám smát příběhu stylu - on má manželku, najde si jinou, tu si vezme a když ji pak omrzí, chce ho vrátit zpět bývalé manželce. Haha. Hodnocení zvyšuje roztomilá malá Lilly a Julianne Moore, kterou opravdu můžu. Ale vidět to znovu opravdu nechci. ()

Greg25

Svojí zápletkou velmi zvláštní až bizarně absurdní snímek se zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějšími vztahy, které jsou řešeny ještě divněji než byste čekali. Skvělé herecké civilní výkony (naprosto skvělý Bill Hader ve vedlejší roli). Film, který se bere značně s odstupem a nic vám nenutí, akorát si občas říkáte, jestli by se to vlastně mohlo stát. A vlastně mohlo, vztahy jsou bizarní vlastně vždycky. S takovým klidem ale velmi vzácné. 60% ()

BOURQUE

Príbeh sám v sebe obsahuje potenciál. Ale to nie je využitý! Réžia je povrchná. Myslím si, že ani herecké potenciály E. Hawka a J. Moorovej neboli využité v plnom rozsahu. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

Faila

Po chvíli sledování jsem zjistila, že nemá cenu brát to moc vážně. Asi od poloviny mi bylo jasné, že nemá cenu to vůbec nějak brát. Díky hereckým výkonům to bylo takové milé, ale vinou příběhu strašně pitomé. ()