• Lacike

verbal to vystizne zhrnul. Je to kvalitne natocene jak po technickej stranke tak aj dramatickej, ale negromilske filmy mi lezu krkom rovnako ako propaganda Ku klux klanu. A znova som si neuzil ani vojnove sceny, pretoze po taktickej stranke boli vsetky bitky z tej doby nudne. Dve armady stoja oproti sebe a strielaju, kym vsetci nepadnu. Nudaaa.(29.9.2016)

Silný příběh o muži, který dokázal změnit mnoho životů, zasazený do doby, kdy se toho dělo opravdu hodně, ale většinou nic hezkého. Poctivý kus filmařiny, délkou sice závratný, ale obsahem kvalitní. Ačkoli tentokrát ne oscarový, tak přesto jako vždy skvělý Matthew, kterému vizáž i venkovský přízvuk sedne. Výsledný dojem z filmu umocňuje skvěle padnoucí hudba a syrové válečné scény. Film, který skrze skutečné události popisuje, jaká to byla mizerná a podělaná doba. Tím mi lehce připomněl pár let starý třídílný klenot Hatfields & McCoys.(6.9.2016)

Když máme velmi dobré herce (strhaný a starostlivý McConaughey znovu táhne), úchvatné exteriéry (jižanské bažiny) a docela slušně natočenou akci, potřebujeme i pořádný příběh. Ten sice nabídne pár záblesků, ale vesměs jde o předlouhou story, která chce obsáhnout leccos z americké občanské války, která se mezi státy Unie a státy Konfederace táhla mezi lety 1861–1865. Navíc s tím, že se ve velkém otíráme i o téma otroctví, takže tady máme etnicky zabarvený příběh, jenže našlapujeme okolo něj opatrně a toho skutečně kontroverzního se dotkneme jen sporadicky. Všechno už jsme jednoduše viděli mnohokrát – hodní černoši, ještě hodnější se zlatým srdcem, nad nimi nejsprávnější dezertér – navíc se tvůrci rozhodli pro opravdu zdlouhavé vyprávění. Herci skutečně fajn, Matthew McConaughey znovu jasně dokazuje, že cukrkandlování s Penélope Cruz nebo Kate Hudson už měl na plátně tak akorát dost, a cestu (charakterního herectví), kterou se před pár lety vydal, rozhodně nehodlá opustit. Což je super zpráva.(1.12.2017)

Jižanský film "Boj za svobodu" je velmi vlažné dílo, které se spíše tváří jako hraný dokument, který se divákovi snaží odvyprávět příběh farmáře Newta Knighta a přiblížit tehdejší dobu stran dějin, než o propracované drama, které odkazuje spíše na pocity.. Ačkoliv se Matthew McConaughey před časem herecky vyloupl, přesto nedokázal svou roli uhrát tak, jak by bylo pro větší záživnost filmu potřeba.. Tvůrci pravděpodobně hodně těží z hrdosti a vlastenectví amerického lidu a pro evropského diváka to nemá ten správný úder..(14.5.2017)

,,PROČ VŽDYCKY MUSÍŠ BOJOVAT ZA NĚKOHO JINÝHO?...“ /// Na úvod trocha války a pak vyprávění vo tom, co se dělo a jak se žilo lidem za občanský války (na Jihu), jaký to bylo bejt černej a jaký dezertér… Prostě vyprávění vo tý době s přesahem „svobody“ barevnejch v dobách příštích. Americkej Robin Hood (Jánošík, Patriot), kterej svůj boj dokázal přežít (hovno spoiler – historie!). Takže jsme svědky historický partyzánštiny a zrození legendy, která určitě potěší nejedno marxistický srdce. Já beru tu výpovědní hodnotu a Matthewa Mc... Určitě vhodnej doplněk k 12 let v řetězech. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Zjistím, co se děje v bažinách, když se tam místo Jožina ukrejvaj černoši. 3.) Thx za titule „vssugest12 a DragonDustCZ“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(15.6.2017)

• - Film byl natočen v Covingtonu v Louisianě. (BloodMax)

• - Vo filme si mal zahrať aj herec Brendan Gleeson, no kvôli nabitému programu sa úlohy zriekol. (MikaelSVK)

• - Do rolí komparzistů se přihlásilo přes 7 tisíc uchazečů. (Stoka)