Slavná rocková hvězda Marianne (Tilda Swinton) tráví poklidnou dovolenou na slunečném ostrově v Itálii se svým partnerem Paulem (Matthias Schoenaerts). Idyla je narušena nečekaným příjezdem jejího starého přítele Harryho (Ralph Fiennes) a jeho okouzlující dcery Penelope (Dakota Johnson). Radost z příjemného setkání se pomalu mění v atmosféru plnou skrytých vášní, nedůvěry, podezírání a žárlivosti... (Bioscop)

kaylin

Zdlouhavý a přiznám se, že pro mě celkem nudný film, kde se sice nedalo tak úplně čekat, jak se to vyvine, ale na druhou stranu mě nebavila cesta, kterou se snímek k tomuto cíli vydal. Herecké výkony jsou dobré a Dakotu jsem možná podcenil, ale film mě stejně nepřesvědčil, že tohle je něco velkého. ()

Maq

Myslím, že řemeslně je to zvládnuté skvěle, ode všech zúčastněných. Co se na filmu všeobecně nelíbí, to je jeho chlad, bezvýznamnost. Jenže vtip je v tom, že právě takovým to mělo být! Jenom pózy a nedospělé hry lidí prolezlých hedonismem a falší (pop-music). Co skutečného mohou takoví lidičkové prožít? I ta smrt je v jejich podání jaksi pitomá a zbytečná. Leč symptomatická! Kolik jen hvězd pop-music zemřelo takhle blbě? No nic, tak podepíšeme fanouškovi cédéčko a máme tu epizodu za sebou. --- Soukromě si představuji, jak by se na takovém "šokujícím úmrtí génia" vyřádil bulvár. A Tilda by se slzou v oku přidala k dobrému, jak ta strašná událost navždy ovlivnila její (neexistující) uměleckou tvorbu. --- Pořád ta hra, hra na život, jen ne život sám. ()

Petrasuvicka

Až se bude točit film o Davidu Bowiem, Tildu můžou klidně obsadit. Už tady předvedla, jak jsou si podobní... Nebýt v tom Matthias, nevydržím to do konce. Dvouhodinové utrpení s nehezkou Tildou, trapným Ralphem a Dakotou, jejíž dějová linka byla ve filmu nějak úplně mimo a bez pointy. ()

Aljak

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Mal som čo robiť, aby som vydržal oči a mozog udržať v bdelom stave (a nebolo to veru žiadnou únavou alebo vyčerpaním). Ale táto partia 4 ľudí a ich všemožné dialógy o všetkom a o ničom, to ma rozhodne vôbec nebavilo. V druhej polke filmu konečne nejaká dráma, ale aj táto nádejná dejová vetva bola akosi rýchlo zažehnaná. Škoda, vyzeralo to podľa popisu celkom nádejne, a obzvlášť to zaradenie do "mysteriózneho" žánru mi imponovalo. Dokonca oficiálne je film žánrovo zaradený ako "erotic psychological drama" - to znelo veru lákavo, ale napokon žiadna sláva! P.S. Atmosféra Pantellerie bolo asi to najlepšie z celého filmu. ()

Martin741

Dost o nicom - nuda suverenne prevazuje, film ani nepresvdecil, ze tam o nieco ide. Skor len o tie vatovo plane plky a kopu nudy. Fakt, nema to cim zaujat, pravom skoncilo zabudnute . 25 % ()

M.i.k.e

S Guadagninem mám celkem komplikovaný vztah, takže sem krotil očekávání, nicméně faktem je, že Oslněni sluncem mě z jeho filmů bavilo nejvíce. Je tu každopádně spoustu ale díky kterým zatím nepůjdu v hodnocení výše. Přestřelená stopáž je u Guadagnina celkem běžná, ovšem tady docela slušně brání tomu aby vztahy nabraly na intenzitě a podprahový napnelismus na síle. Často se tak tempo drolí tím že někdo někam jen kouká a to je škoda. Úplně šťastné mi nepřišlo ani obsazení. To je sice dobré na jména, ale Tildu Swinton (ač jí mám rád) sem tady nedokázal vnímat jako rockovou femme fatale, stejně jako sem měl Dakotě Johnson celkem problém věřit že hraje puberťačku (i když u ní se to dá lehce omluvit tím že se vydává za starší). Kdo mi naopak sednul byl Ralph Fiennes, který tu byl obsazen proti typu co hraje běžně a evidentně si tu roli dost užíval...65% ()

Streeper

Velmi zvláštní film, dlouho jsem nevěděla, co si o něm mám myslet, nebo jaký mám na něj názor, proto jsem šla do hodnocení zlaté střední cesty. Nakonec u toho i zůstanu. Tilda Swinton byla skvělá, i když za celý film toho moc neřekla, ale na celém filmu se mi líbila nejvíce. Není úplně ztělesněním krásy, ale to jí dělá zajímavou a svým způsobem i hezkou. Ralph Fiennes mi ze začátku přišel trochu otravný, ale během filmu mi přirostl k srdci, proto mě trochu mrzelo, jak to s ním dopadlo a taky se nám tam chlapec docela dost ukázal, takže klobouk dolů. Dakota se jako snad v každém svém filmu snažila být sexy a svůdná, ale na mě to nefungovalo, promiň Dakoto, tyhle role už neber. Příběhově je to trošku pomalejší, hlavně první půlka, ale ta druhá tomu dá emoce. ()

angel74

Tak jsem asi viděla jiný film než většina ostatních, na rozdíl od nich jsem si ho totiž užila na maximum. Rozhodně nemůžu říct jako někteří, že by hvězdné herecké trio Tilda Swinton, Matthias Schoenaerts a Ralph Fiennes nenaplnilo moje očekávání. Dokonce i Dakotu Johnson jsem vzala na milost, ač ji osobně moc nemusím. Asi jsem taky byla hodně ovlivněná vtahující hudbou, ten soundtrack je prostě geniální. Všeobecně mám v oblibě nenápadně se rozvíjející vztahovky, čehož se mi tady dostalo měrou vrchovatou. Moji pozornost pak upoutala emocionálně vygradovaná poslední třetina příběhu jdoucí do ostrého kontrastu s lenivou náladou sluncem zalité krajiny. Zaujal mě i samotný konec, nad nímž visí nejeden otazník. To všechno jsou hodně dobré ingredience pro namíchání podmanivého audiovizuálního koktejlu, který jsem si vychutnala plnými doušky. (80%) ()

andrii

...buďte i vy. Tohle léto nebude ctnostné. Okraje bazénu jsou příliš rozpálené. Nepodávejte mi sluneční brýle, to už je zcela zbytečné. Paprsky charismatu přítomných rekreantů p/r/opálily, zatemnily mé oči dostatečně. Dovolenkářské kvarteto se třpytí, vztahy cloní, nitky třepí. Nezastavitelný mluvka, do bazénu jen tak skákající, tančící a bavící se Ralph Fiennes, který to rád na stojáka, svit sluneční, v němž střídá role, vybroušeně. Její jméno stále dobrý zvuk má, ale mimo provoz je její hlas. Tilda Swinton přežívá, v šepotu zatím kotví. Dakota odstiňuje, není v šedi, jako nenápadně naslouchající, dcerka se hledající, na polibky svého hrdiny čekající, tiše svádí, uculuje se a provokuje svými přednostmi, na útesu v rouše Evině, na druhý břeh nevinně, láká jako Siréna Argonauta. Dej mi své tělo, létem vonné, co ukrytou touhou plane. Po cestě vysypané bílým pískem spolu půjdeme. Nevyzrazená objetí letního románku v polostínu. Nezávazné lásky, jež spláchla podezírající, mokrá vlna těl. Někdo musí být utopen. Matthias, Matthias, pohnutý samotář, mimo hlučící dav, přitažlivě neodhadnutelný, neodhalený pachatel. Kéž by jeho vůz na mě čekal…hned za rohem. :-) ()

dr.fish

Půl hodiny jsem na to koukal a najednou si povídám...ten film je tak zábavnej, jako by ho točil nějakej Ital. A skutečně!!! Oni prostě ti Taloši nic jiného neumí, než takové to povalování, sexíček, večírek (ale intelektuální), a spoustu spoustu řečí. Zápletka je buď, jestli se spolu všichni vyspí, anebo ne. Skutek utek a tak je tomu i zde. Dvě hvězdy za film a jednu za neudolatelného Fiennese, který zvládne i tak blbou roli jako hrál tady. 50% ()

Triple H

Pekná kamera, prostredie a chytľavá letná atmosféra. Fiennes si to užíva a Tilda Swinton v závere aj dobre zahrá. Inak je to ale strašne uondaná pseudoartovka, ktorá sa ťahá ako sopel a nudí. Ono nie je ktovieako zábavné sledovať partičku pracháčov ako sa mátožia po nejakom malebnom sicílskom prdelákove a striedavo sa nudia, dumajú, tliachajú o hovne, významne mlčia, alebo občas v jemných náznakoch riešia nejaké tie vzťahové pletky. Dve hodiny to vážne mať nemuselo. Vzhľadom na plážovú uváľanosť čo mu predchádzala mi záver prišiel zbytočne vážný a film ním nič nezískal. Atmošku by režisér vedel - dať mu niečo svižnejšie, môže to byť fajn vec. A kameramana by som bleskem zobral do nejakého poriadneho projektu. ()

octopuska

Tak nějak jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec to jsou 3. Herci jsou tam skvělí a mí oblíbení, ale kombinace Swinton a Schoenaerts mi přišla poněkud nešťastná. Zas Fiennes a Johnson celkem povedená. Ta politika tomu na konci, taky nepřidala, zřejmě záměr odlišit se od klasického Bazénu. Lokace krásné a Ralphovi taneční variace na Rolling Stones nezapomenutelné. Film měl určitě náběh na velkej potenciál, ale nebyl bohužel hlavně v koncovce proměněn. Škoda. ()

ecceHOMMO

Potešili akurát dobré herecké výkony. Bohužiaľ dejová línia sa neustále točí v kruhu, respektívne štvoruholníku a nevie nájsť cestu von. A ani záver nenaplnil moje očakávania a dramatizácia bola až príliš nedramatická. ()

hanagi

Znám francouzský Bazén s Delonem, takže o originalitě příběhu si nedělám žádné iluze, ale i tak mě tenhle film hodně bavil. Oproti předloze poněkud přerozdělil důležitost jednotlivých postav a působil tak na mě úplně novou, možná i zajímavější energii. ()

zigíš

tu se tajní, tam se lže -nepřekvapivě- a nešokantně příběh plyne a nijak zvlášť by mne tahle vztahovka nevtahovala, nebýt brilantní režie, kde Gaudagnino vytěží prostředí až na dřeň (!) vytvoří TAK vtahující atmosféru, že by se dala krájet (a i pak by mne fascinovala) inu, tady by byl každý herec, jen do počtu ()

Danikaa

Štvorlístok v hlavných úlohách a pekná krajina. Nič viac ma nezaujalo natoľko, aby som si tento film niekedy znova pozrela. ()

DavidS.

Bezpohlavní diva chce relaxovat, Voldemort pařit a všichni jsou z té přemíry vitamínu D pernamentně nadržení... ()

adam9

FEBIOFEST 2016: Ralph Fiennes je herec, který se ničeho nebojí. Pořádně se o to opřel a držel jinak zcela obyčejný prosluněný film nad vodou. ()