Bob Stone (Johnson) byl na střední oplácané „cosi" a sloužil jen jako terč brutální šikany. Calvin (Kevin Hart) stál na úplně opačném konci středoškolského potravního řetězce, ale to jsou teď v jeho případě už jen loňské sněhy, protože se užírá špatně placenou prací v účetní firmě a zoufale sleduje, jak mu život utíká mezi prsty. Léta o sobě neslyšeli, ale nyní se „potkali" na internetu a následně také fyzicky, v hospodě, kde chtějí zavzpomínat na staré dobré časy. Bob Calvina ohromí nejen svou vypracovanou muskulaturou, ale také informací, že jako elitní agent CIA pracuje na těch největších světových případech. Stále ohromený Calvin u sebe nechá Boba přespat, z čehož se vyklube kardinální chyba, protože hned ráno Calvina doma překvapí trestná výprava Bobových kolegů. Ti jdou svému parťákovi po krku, podle nich je až po uši namočený v přípravách na teroristický útok. Zdá se, že Bob Calvinovi tak trochu kecal. Naštěstí si to budou moci vyříkat, protože Bob vezme na úprku před spravedlností Calvina s sebou a s jeho pomocí bude chtít očistit své jméno a jako návdavkem zachránit svět. To by neměl být pro bývalého třídního šprta žádný problém. (CinemArt)

Trailer 6

pepo

Je to také nič proti ničomu. Fajn postavy so slušnou vzájomnou chémiou v nezaujímavom filme, ktorý by celkom slušne mohol fungovať v 90. rokoch, no teraz je to dosť mimo. Niektoré fóry sú super, no dosť často prevláda hlušina. Ale dúfam, že to vráti do povedomia jednu nemenovanú pecku s Patrickom Swayzem 6/10 ()

kingik

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10 ()

Cappuccino

Neuveriteľné plytké a často krát i trápne. Aj keď od akčno-komediálneho žánru nikdy neočakávam žiadnu genialitu, toto bola naozaj sprostosť. Rocka mám rád a Hart je v mojich očiach znesiteľný, takže v danej dvojici problém naozaj nevidím a úprimne verím, že akčná komédia v ich podaní mala potenciál byť vtipnou, ale ten primitívne podpriemerný scenár zakopal všetko jednoducho pod zem. Na jedno pozretie, s mozgom frčiacim na minimálnych obrátkach, bola Central Intelligence znesiteľná, ale keby viem, čo ma očakáva, tak sa jej vopred vyhnem. Z "bromance" žánru ma určite viac pobavilo 21/22 Jump Street. ()

Frajer42

Těžce přehrávající Dwayne Johnson v dosti atypické roli na jedné straně a věčně pištící Kevin Hart na straně druhé. Těžko odhadovat, který z nich vás začne srát dřív. Postupem času vás však zaručeně začnou obtěžovat oba. Pochválit se dá pouze to, že se párkrát během filmu povede nějaká hláška či jinak legrační situace. Převažuje ovšem v nepěkném poměru trapnost. Nemám rád akci, kdy po sobě všichni střílejí slepými náboji. Pokud jste snad naivně čekali, že někdo umře, tak máte stejnou smůlu jako já. Je to dost trapné. Potom nechápu, proč tam bylo té akce narváno tolik. Děj je strašně nezajímavý a snad i poměrně nudný. Trošku potěší snad jen závěr. Věřím, že během natáčení musela být hrozná legrace. Točit některé scénky musela být hrozná fuška i pro zdejší profíky. Škoda, že se trošku atmosféry nepodařilo přenést i na plátno. Přes dvě si jít netroufnu. ()

ConanVJ

Tak mě opět The Rock nezklamal. Celkem svižný filmek, ve kterém jsou povedené vtipné scény, klasický špionský příběh, docela dost akčních pasáží a sem tam i nějaká ta vtipná hláška. Hart je místy až dost otravný, ale dá se to přežít. The Rock celý film táhne, ale pro lidi, kteří ho nemusí, to bude jen další průměrná akční komedie. Já se u filmu bavil a dávám 85% :) ()

• Calvin (Kevin Hart) postřelí jednoho z agentů do ucha, ale v dalším záběru není po postřelení ani stopy. (moznazitra)
  • Pred záverečnými titulkami v nepodarených záberoch vysvetľuje Calvin (Kevin Hart), Bobovi (Dwayne Johnson), že mu neprekáža vymyslené meno (Bob Stone), tak isto ako napr. Mr. T, Sting a The Rock. Pod prezývkou The Rock vystupoval Dwayne Johnson vo svojej wrestlingovej kariére, rovnako na počiatku tej hereckej. (belinko)

Související novinky

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (více)

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem

03.05.2015

Kalifornský režisér Rawson Marshall Thurber se po Vybíjené s Benem Stillerem trochu ztratil. Loňští Millerovi na tripu jej ale vrátili do hollywoodského hledáčku a momentálně už točí svoji další… (více)