Centrální inteligence

Central Intelligence

Centrálna inteligencia

Komedie

USA, 2016, 114 min

Průměrná akční komedie, která občas dokáže rozesmát bránice. Lehká zápletka, která se dá lehce uhádnout. Jinak se od ostatních ničím nelíší, pokud tedy nejste fanoušci D.J. jako já, ale i ten svoji "divnou" postavou to nezachraňuje tak, aby se jednalo o kvalitnější snímek. Až na pár momentů neurazilo.(8.8.2016)

Každá správná akční ikona potřebuje svojí komediální chvilku a the Rock si jí momentálně vybírá poměrně pravidelně a spojení s Kevinem Hartem, momentálně asi největší černošskou hvězdou, je jeden velký kalkul. Nicméně chemie mezi nimi funguje, gagy vycházejí půl napůl vtipné, napůl horší a určitě je spolu nevidíme naposled. Ta akční linka mu pořád sedí více, na druhou stranu tyhle odlehčené akční komedie vidím raději než vážněji podané krimi typu Empire State, kde se snaží něco hrát, nacož Dwayne Johson úplně nemá, ale taky to úplně není třeba...7/10(1.7.2016)

Centrální inteligence (jak jsem si přečetl na lístku) mě velmi mile překvapila. Nejen kvůli výkonu the Rocka, o němž jsem věděl, že bude skvělý, ale hlavně kvůli jeho parťákovi, kterého jsem snad dosud v žádném filmu neviděl (jo, jsem tak trochu filmový analfabet) a který to zahrál mistrovsky. D. Johnson již dnes patří s jeho nezaměnitelnou mimikou k velkým figurám Hollywoodu a můžu s čistým svědomím tvrdit, že se mu tenhle film povedl na jedničku, minimálně půlku času jsem se smál, za což sem u nových komedií více než vděčný, takže dávám 10/10.(2.7.2016)

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10(16.5.2017)

Teda na to jaký režisér tohle točil, tak výsledek tedy nic moc. Dwayne Johnson je pořád veliký sympaťák, ale Kevin Hart to vyvažuje tím, že je otravnější než obvykle. Příliš akční, málo humoru a chybí tomu kvalitnější camea známých herců. Dvojce hlavních hrdinů mě zrovna moc k srdci nepřirostla. 50%(4.10.2016)

• - Po filme Twister (1996) sa jedná o prvú spoluprácu štúdií Warner Bros. a Universal Pictures po 20-tich rokoch. (figliar)

• - Bob Stone (Dwayne Johnson) nosí na sebe počas celého filmu tričko americkej hip-hopovej skupiny Public Enemy. (Real Tom Hardy)

• - Calvin (Kevin Hart) postřelí jednoho z agentů do ucha, ale v dalším záběru není po postřelení ani stopy. (moznazitra)