Centrální inteligence

Centrálna inteligencia

• Nizozemsko

Central Intelligence

Akční / Krimi / Komedie

USA, 2016, 107 min (SE: 116 min)

• viperDavid

Skála Dwayne byl luxusní, příběh na hovno. Ze začátku se mi to hrozně libilo, vypatlaná bloncka, super vtipy, parádní proměna tlousťouška :) "Posledních 20 let jsem denně cvičil 6 hodin, ale to dělá každý ne ?" prostě luxus. Pak se to ale nějak posralo v obyčejnou střílečku. Skoro škoda, ale co. Ještě že jsem taky taková vazba :D(11.10.2016)

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10(16.5.2017)

Každá správná akční ikona potřebuje svojí komediální chvilku a the Rock si jí momentálně vybírá poměrně pravidelně a spojení s Kevinem Hartem, momentálně asi největší černošskou hvězdou, je jeden velký kalkul. Nicméně chemie mezi nimi funguje, gagy vycházejí půl napůl vtipné, napůl horší a určitě je spolu nevidíme naposled. Ta akční linka mu pořád sedí více, na druhou stranu tyhle odlehčené akční komedie vidím raději než vážněji podané krimi typu Empire State, kde se snaží něco hrát, nacož Dwayne Johson úplně nemá, ale taky to úplně není třeba...7/10(1.7.2016)

Trailery na mňa pôsobili strašne nezáživne, ale výsledok ma vcelku pozitívne prekvapil. Určite to nie je taká nálož vtipov, ako bola režisérova predchádzajúca bomba Vybíjaná: Choď do toho na plné gule, no vzhľadom na nulové očakávania a hrozný scenár (od začiatku je jasné, kto za tým stojí a že Hart vo finále použije salto) je to nečakane chytľavé. Iste, nie je to kanonáda vtipov, budete sa skôr usmievať, než smiať. Ale veľa tomu dáva ústredná dvojka The Rock/Kevin Hart, pričom poteší, že The Rock hrá citlivého a akoby až jemne natvrdnutého muža a Hart nie-príliš-nesympatického úradníka, ktorý nie je spokojný so svojím životom (čo je vcelku dosť v rozpore s typom postáv, aké obvykle zvyknú hrávať). Čakáte nepretržitú buddy chémiu dvoch odlišných chlapov a namiesto toho prichádzajú scény, v ktorých si jeden vylieva srdce, druhý ho so záujmom počúva... a vy tiež! Inak súhlasím s Rockom, že jednorožce sú fakt drsné. A konečne som po dlhom čase znova videl ľadvinku.(27.11.2016)

No..., až na pár vtipných okamžiků to zas tak moc zábavné, jak se zřejmě tvůrci domnívali, není. Nebo jsme tu ve středu Starého kontinentu pěkní suchaři a tento emerický humor nedokážeme řádně ocenit. Takové zabití času u televize. Dá se na to dívat, ale to je tak všechno. Vidět a zapomenout. Za mne 55% (1x DVD cz)(11.3.2017)

• - Po filme Twister (1996) sa jedná o prvú spoluprácu štúdií Warner Bros. a Universal Pictures po 20-tich rokoch. (figliar)

• - Dwayne Johnson je presne o jednu stopu (30,48 cm) vyšší ako Kevin Hart a váži asi o 100 libier (45 kg) viac. (Da_reba)

• - Dwayne Johnson ve filmu ztvárnil postavu Boba Stona (Bob Kámen). Jeho wrestlingová přezdívka je The Rock (kámen). (kellne)