Centrální inteligence

Centrálna inteligencia

• Nizozemsko

Central Intelligence

Akční / Krimi / Komedie

USA, 2016, 107 min (SE: 116 min)

• Derek

od rezisera VYBIJANEJ a MILLEROVCOV NA TRIPU som ocakaval o dost vacsiu kanonadu vtipov. kevin hart a jeho pistanie a pitvorenie sa je opat otravne (i ked cakal som ze to bude o dost horsie a castejsie), ale THE ROCK opat ukazuje svoj komedialny talent, i ked i ten je premrhany vo filme ktory mal potencial, ale ten zostal nevyuzity...(16.7.2016)

• Cappuccino

Neuveriteľné plytké a často krát i trápne. Aj keď od akčno-komediálneho žánru nikdy neočakávam žiadnu genialitu, toto bola naozaj sprostosť. Rocka mám rád a Hart je v mojich očiach znesiteľný, takže v danej dvojici problém naozaj nevidím a úprimne verím, že akčná komédia v ich podaní mala potenciál byť vtipnou, ale ten primitívne podpriemerný scenár zakopal všetko jednoducho pod zem. Na jedno pozretie, s mozgom frčiacim na minimálnych obrátkach, bola Central Intelligence znesiteľná, ale keby viem, čo ma očakáva, tak sa jej vopred vyhnem. Z "bromance" žánru ma určite viac pobavilo 21/22 Jump Street.(27.11.2016)

Reziser Rawson Marshall-Thurber /Vybijena, Millerovi na Tripu/ natocil slusnu komediu, u ktorej sa US humor dokazal vynimocne priblizit Europe. Dwayne Johnson a ukecany uradnik Kevin Hart film slusne tahaju, humor je verbalny aj neverbalny. Smiat som sa vyslovene nesmial, ale usmieval som sa az prilis casto. Johnson v roli tvrdaka, ale dobraka, film si evidentne uziva, rezisersky zrucne natocene, tempo ma nenudilo /dobre, v strede tak trochu jo/, dialogy len take priemerne ... asi ako cely film : 69 %(7.7.2018)

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10(16.5.2017)

• Streeper

Komedie s Kevinem Hartem v hlavní roli mě prostě nikdy moc neosloví a přitom mám toho prcka tolik ráda, vždycky mě dokáže upřímně rozesmát, ale filmy, ve kterých hraje mi vtipné nepřijdou. Dwayne Johnson mi nepřišel zrovna jako ten pravý do takové role, akční drsňáky ať si klidně hraje, protože ty mu jdou, ale komediální role nejsou pro něj a je velká škoda, že si to ještě neuvědomil.(10.11.2016)

• - Bob Stone (Dwayne Johnson) nosí na sebe počas celého filmu tričko americkej hip-hopovej skupiny Public Enemy. (Real Tom Hardy)

• - Dwayne Johnson je presne o jednu stopu (30,48 cm) vyšší ako Kevin Hart a váži asi o 100 libier (45 kg) viac. (Da_reba)

• - Po filme Twister (1996) sa jedná o prvú spoluprácu štúdií Warner Bros. a Universal Pictures po 20-tich rokoch. (figliar)