Na střední škole býval Bob (Dwayne Johnson) častým terčem šikany, na výroční sraz spolužáků se ale vrací jako elitní agent CIA. Když s tvrzením, že pracuje na přísně tajném případu, žádá o pomoc bývalého "krále kampusu" Calvina (Kevin Hart), ten rozhodně nečeká, co se strhne poté. Ve světě přestřelek a špionáže, kam Bob Calvina zatáhl, totiž smrt číhá na každém kroku. (Bontonfilm)

tron

Trailery na mňa pôsobili strašne nezáživne, ale výsledok ma vcelku pozitívne prekvapil. Určite to nie je taká nálož vtipov, ako bola režisérova predchádzajúca bomba Vybíjaná: Choď do toho na plné gule, no vzhľadom na nulové očakávania a hrozný scenár (od začiatku je jasné, kto za tým stojí a že Hart vo finále použije salto) je to nečakane chytľavé. Iste, nie je to kanonáda vtipov, budete sa skôr usmievať, než smiať. Ale veľa tomu dáva ústredná dvojka The Rock/Kevin Hart, pričom poteší, že The Rock hrá citlivého a akoby až jemne natvrdnutého muža a Hart nie-príliš-nesympatického úradníka, ktorý nie je spokojný so svojím životom (čo je vcelku dosť v rozpore s typom postáv, aké obvykle zvyknú hrávať). Čakáte nepretržitú buddy chémiu dvoch odlišných chlapov a namiesto toho prichádzajú scény, v ktorých si jeden vylieva srdce, druhý ho so záujmom počúva... a vy tiež! Inak súhlasím s Rockom, že jednorožce sú fakt drsné. A konečne som po dlhom čase znova videl ľadvinku. ()

Malarkey

Mám buddy akčňáky rád. Tady dokonce i dvojka Kevin Hart a Dwayne Johnson fakt funguje. Jenže problém tohoto žánru je, že je tu pár top filmů, které vládnou žánrem a všechno ostatní je jaksi navíc. Tady ta akce je místy docela špatná, kamera rozklepaná, do toho nepřátelé jsou tady jak z titulu nejhezčí hračka na hraní. Navíc je to tady daleko více absurdní, než vážné. Dokonce bych řekl, že v té záplavě filmových hlášek to tady je až dětsky absurdní, a to úplně nevím, jestli v podobném filmu chci. ()

Enšpígl

Kevin Hart mě svým hereckým projevem připomíná největšího hereckýho kreténa a černýho fašouna Chris Rocka, takže vstřebat jeho postavu byl obtížný úkol. Dwayne už teda hrál nebo spíš existoval v lepších postavách a zápeltka je originální asi jako kdybych vymyslel pomerančovej džus. Občas nějaká scéna budiž, i když ty nejlepší byly v titulkách. ()

T2

Rozpočet $50miliónovTržby USA $127,440,871Tržby Celosvetovo $216,500,576 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ jedna z tých skôr znesiteľných amerických komédii, len škoda že to nemá lepšie vystavaný dej, ten je dosť do prázdna, bez nejakej poriadnej gradácie /55%/ ()

Fr

,,BUĎ SEBOU...“ /// V akčních scénách se nemáme bát o Rocka a toho druhýho (soráč Harte, tvoje filmy jsou mi u řiti), ale máme se bavit. Vobčas to klapne. Pak má bavit čekání na padoucha, páč kanditátů je víc. No a do třetice se máme smát nesourodosti tý dvojice. Tady mám výhrady… stejně jako k celkovýmu výsledku, protože tuhle postpubertální příběhovou cestu k odbourání psychickýho bloku ze středoškolský šikany, si herci užili víc než obecenstvo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celá třída zná můj vocas. 2.) Jsem neustále šikanovanej. Můžu to změnit? 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

• Dwayne Johnson ve filmu ztvárnil postavu Boba Stona (Bob Kámen). Jeho wrestlingová přezdívka je The Rock (kámen). (kellne)
  • Aaron Paul (Phil) si neodpustil v závěru filmu říct: "Bitch!", nadávku, kterou často používal jako Jesse Pinkman v seriálu Perníkový táta (od r. 2008), a která je pro něj už typická. (Wolftalon)