Centrální inteligence

Central Intelligence

Centrálna inteligencia

Komedie

USA, 2016, 114 min

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10(16.5.2017)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $127,440,871Tržby Celosvetovo $216,500,576 Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ jedna z tých skôr znesiteľných amerických komédii, len škoda že to nemá lepšie vystavaný dej, ten je dosť do prázdna, bez nejakej poriadnej gradácie /55%/(11.10.2016)

• Cappuccino

Neuveriteľné plytké a často krát i trápne. Aj keď od akčno-komediálneho žánru nikdy neočakávam žiadnu genialitu, toto bola naozaj sprostosť. Rocka mám rád a Hart je v mojich očiach znesiteľný, takže v danej dvojici problém naozaj nevidím a úprimne verím, že akčná komédia v ich podaní mala potenciál byť vtipnou, ale ten primitívne podpriemerný scenár zakopal všetko jednoducho pod zem. Na jedno pozretie, s mozgom frčiacim na minimálnych obrátkach, bola Central Intelligence znesiteľná, ale keby viem, čo ma očakáva, tak sa jej vopred vyhnem. Z "bromance" žánru ma určite viac pobavilo 21/22 Jump Street.(27.11.2016)

Obrovsky nevyvážené. Chvilkama zábava, chvikama nuda. Jako na houpačce. Pravděpodobně nejvíce smutné na tom byl Dwayne... Já chápu že se snaží předvést že umí hrát (a to nemyslím ironicky), nicméně v podobných filmech mu na herectví kašlu. Chci vidět brutální mlátičku, která se vypořádá se vším a s každým. Bohužel jeho výstupy jsou opravdu otravné, až se s podivem, že by takový člověk mohl být "elitní agent CIA" (citace z popisu obsahu výše - o hodně výše). Prostě film mi nesedl, ale ne tak moc abych ho hned nenáviděl... horší průměr tedy.(20.6.2016)

• Derek

od rezisera VYBIJANEJ a MILLEROVCOV NA TRIPU som ocakaval o dost vacsiu kanonadu vtipov. kevin hart a jeho pistanie a pitvorenie sa je opat otravne (i ked cakal som ze to bude o dost horsie a castejsie), ale THE ROCK opat ukazuje svoj komedialny talent, i ked i ten je premrhany vo filme ktory mal potencial, ale ten zostal nevyuzity...(16.7.2016)