Centrální inteligence

Centrálna inteligencia

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Komedie

USA, 2016, 107 min (SE: 116 min)

Já čekal víc :-) Ale i přesto je Centrální inteligence pohodovej snímek co mě bavil, avšak ruku na srdce - Lví podíl na tom má The Rock. Jeho postava byla tak dokonale cáklá, že to přímo řvalo po více bláznivých scénkách a těch je bohužel ve filmu celkem málo, na to, že tvůrcem je rejža pro mě legendární Vybíjené. Hart se k Rockovi hodí a myslím, že se dobře doplňují. Film tak brzdí jen scénář, kterej se , kdo ví proč, drží zpátky. Škoda, ale stále dobrá zábava.(8.11.2016)

Do života účetního Calvina Joynera vstoupí někdejší školní outsider. Od jejich posledního setkání uplynulo dvacet let, spousta věcí se za tu dobu změnila. Dramatickou změnou prošel i Robbie. Ze školního otloukánka a nechutného tlustoprda je dnes hora svalů, navíc si změnil jméno, k velkému Calvinovu překvapení je agentem CIA - na útěku. Zbývá zjistit, proč se vlastně Bob Stone, jak si dnes říká, rozhodl někdejšího premianta ročníku po tak propastné době kontaktovat. Bude to relativně zábavná jízda, i když hodně nenáročně posazená. Dlouho jsem tenhle film odkládal, nebyl pro mě nijak lákavým zbožím, působil tuctově. Bohužel se ukázalo, že je tuctový. Sympatické herecké obsazení přebíjí tuctové akční scény, které ničím nevynikají a není jich dostatečné množství, z technického hlediska je zradila okatá zadní projekce, chyby ve filmu i ve scénáři jsou poměrně nepřehlédnutelné. SPOILER/Ve finále se ukáže, že někdejší Bobův (proradný) parťák svoji smrt jen zinscenoval a chtěl státní tajemství prodat teroristům, Calvin ho zná jen z vyprávění, nikdy jej neviděl, přesto bez zaváhání neomylně pozná, že je to on, když se objeví znenadání na scéně/KONEC SPOILERU. Příběh nepůsobí úplně ohraným dojmem, má svěží nádech, nějaké originální nápady má, nicméně mu chybí atraktivní uchopení, i co do akčních scén, čímž postupem času sklouzne na tuctovou úroveň. Má něco málo ke dvěma hodinám, jeho přepálená stopáž se stane záhy jeho nepřítelem. Řídký scénář svedl obě herecké hvězdy k "povinné" rádoby vtipné výplni, která spočívala v trapných výstupech, které film brzdily a ubíraly mu na tempu i zajímavosti. Namátkou Johnsonova scénka, v níž dělá falešného terapeuta, sem vůbec nezapadla, veškeré Hartovy výstupy, je to pták, co semlel všechny známé i neznámé afro-americké herce prostřednictvím svého kulometně ukecaného projevu, vše vrcholilo školním srazem a šilhající Melissou McCarthy. Režisér Rawson Marshall Thurber mohl svaly Dwayne Johnsona zužitkovat mnohem akčněji, zkrátka tak výkonně, aby mně nebylo trapně, když se svalovec a bijec nejednou znemožnil a provinilým úsměvem dával najevo, že se nic nestalo. S ústřední hereckou dvojicí jsem byl spokojen, celkem jim to šláplo, z obsahu i náplně filmu jsem už takovou radost neměl. 6/10(16.5.2017)

Je to také nič proti ničomu. Fajn postavy so slušnou vzájomnou chémiou v nezaujímavom filme, ktorý by celkom slušne mohol fungovať v 90. rokoch, no teraz je to dosť mimo. Niektoré fóry sú super, no dosť často prevláda hlušina. Ale dúfam, že to vráti do povedomia jednu nemenovanú pecku s Patrickom Swayzem 6/10(18.6.2016)

Obsahuje spoilery: "Prostě buď sám sebou!" Příběh o špiónovi, jenž spolu s nešikovým účetním zachraňuje svět. Film je sice tuctovou a dějově předvídatelnou záležitostí, ale rozhodně se jí povedlo spojit dvojici herců, kteří se doplňují, a funguje to mezi nimi. Dwayne Johnson a Kevin Hart jsou komediální parťáci, jimž se prostě musíme smát. Pak především Dwayne Johnson s černou ledvinkou okolo pasu, si užívá svou cestu od šikany ve škole po práci agenta CIA. Jinak film patří mezi nenáročné akční komedie, kdy je jedno, o co se vlastně jedná, hlavně když je legrace, což fakt je. "Uvidíme se po akci!" :) - 80%.(31.3.2020)

• Fr

,,BUĎ SEBOU...“ /// V akčních scénách se nemáme bát o Rocka a toho druhýho (soráč Harte, tvoje filmy jsou mi u řiti), ale máme se bavit. Vobčas to klapne. Pak má bavit čekání na padoucha, páč kanditátů je víc. No a do třetice se máme smát nesourodosti tý dvojice. Tady mám výhrady… stejně jako k celkovýmu výsledku, protože tuhle postpubertální příběhovou cestu k odbourání psychickýho bloku ze středoškolský šikany, si herci užili víc než obecenstvo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celá třída zná můj vocas. 2.) Jsem neustále šikanovanej. Můžu to změnit? 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne(18.11.2016)