Centrální inteligence

Centrálna inteligencia

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Krimi / Komedie

USA, 2016, 107 min (SE: 116 min)

• Lacike

Priemerna komedia bez poriadneho scenara a s nudnou reziou, ktoru zachanuje iba snaha ustrednej dvojky o miestami vtipne improvizacie. Ale fakt to vyzera, ze to nema ziadny scenar a tocili to, co ich momentalne napadlo a modlili sa, aby to aspon trochu davalo zmysel. K tomu film pôsobi strasne lacno. Skoro jak epizoda tuctoveho serialu. Akcnych scen tiez nie je vela a pôsobia tuctovo. Takze najviac ma bavili narazky na filmy a hlavne stylizacia Rocka do postavy naivky Molly Ringwald z filmu Sixteen Candles, takze pôsobi neskutocne roztomilo. Kevin Hart je tentoraz za toho rozumnejsieho, takze sadne aj ludom, ktory ho nemusia. Len vdaka chemii medzi ustrednou dvojkou to je pozeratelna jednohubka, ale potencial tu bol stokrat väcsi. Tretiu hviezdicku nedam, lebo to uz druhykrat vidiet nechcem a potom za odpornu Melissu McCarthy, ktora sa musi nasackovat uplne vsade. 5/10.(3.9.2016)

"Černý na terapii nechoděj. My chodíme k holiči. Tam probíráme trable." V životě jsem dokázal spoustu velkých věcí, což mohu hravě dokázat tím, že jsem se od střední školy vzdálil o několik stovek kilometrů a na žádný třídní sraz jsem nikdy nedorazil. Nechtěl jsem totiž ostatní ztrapňovat svou krásou a úspěchy. Ale kdybych šest hodin denně dvacet let v kuse cvičil, tak bych určitě vypadal ještě o kousek líp, ubránil bych se banánem, uměl bych utrhnout kus soupeřova krku a byl bych světovým šampionem v rychlosti stlaní postele. Nestalo se tak, takže tímto šampionem je Bob, který mě hodně bavil a já jsem se celý film těšil na to, až vyšle svou pěst k seznámení s nosem šikanujícího Trevora. Ovšem jeho nedobrovolný parťák Calvin mi svou ukecaností moc radosti neudělal a taky mě trošku zklamalo, že totožnost Černého jezevce byla snadno čitelná na první pohled. Ale je to komedie, takže v ní nemusí být místo pro originalitu. Důležité je zasmát se a to se mi nejednou podařilo.(16.2.2017)

Tak mě opět The Rock nezklamal. Celkem svižný filmek, ve kterém jsou povedené vtipné scény, klasický špionský příběh, docela dost akčních pasáží a sem tam i nějaká ta vtipná hláška. Hart je místy až dost otravný, ale dá se to přežít. The Rock celý film táhne, ale pro lidi, kteří ho nemusí, to bude jen další průměrná akční komedie. Já se u filmu bavil a dávám 85% :)(28.7.2016)

Central Intelligence je síce tuctovou a dejovo predvídateľnou záležitosťou, ale rozhodne sa jej podarilo spojiť dvojicu hercov, ktorí sa dopĺňajú, a funguje to medzi nimi. Dwayne Johnson a Kevin Hart sú komediálni parťáci, ktorým sa jednoducho musíme smiať. Je to proste americká letná nenáročná popcornovka, ktorej hlavným cieľom je pobaviť a to sa jej darí. Väčšina vtipov síce vychádza z toho, že Bob a Calvin sa k sebe nehodia ako povahami, tak vzrastom, ale na pľaci to tým dvom naozaj funguje. Tuctová schéma je doplnená nespočetným množstvom hlášok, ktoré si uťahujú zo snímok aj filmových žánrov a ušetrená nie je ani prezývka "The Rock". Úloha pre Dwayna Johnsona, ktorý tu preukázal, že jeho komediálny herecký talent taktiež nie je na zahodenie. Uspel v podstate rovnako dobre, ako kedysi Arnold Schwarzenegger.(8.9.2019)

Tak původně sem to čekal horší, a né že by mně stále nemrzelo, to jak Dwayne Johnson před lety sliboval, že bude hrát v drsných akčních filmech a tady je výsledek, hraje v přiblblých komediích. Ale já sem férový, takže uznávám že se mi tohle celkem líbilo, jednak díky režisérovi a velké plus na tom má Kevin Hart, který je prostě skvělý komik. A i ta Dwaynova role tady, byla celkem snesitelná. Parkrát sem se zasmál, a párkrát zase vtipy působily divně, né li trapně, ale příběh byl celkem super, furt sem si říkal jak to celé skončí a kdo je vlastně ten černý jezevec. Akce v kanceláři byla povedená, ale zbytek už takový nebyl, nicméně tak jako tak, tenhle film je nenáročný a docela dobře utekl. Takže zasloužená trojka je na místě.(6.12.2016)

• - Po filme Twister (1996) sa jedná o prvú spoluprácu štúdií Warner Bros. a Universal Pictures po 20-tich rokoch. (figliar)

• - Pred záverečnými titulkami v nepodarených záberoch vysvetľuje Calvin (Kevin Hart), Bobovi (Dwayne Johnson), že mu neprekáža vymyslené meno (Bob Stone), tak isto ako napr. Mr. T, Sting a The Rock. Pod prezývkou The Rock vystupoval Dwayne Johnson vo svojej wrestlingovej kariére, rovnako na počiatku tej hereckej. (belinko)

• - Ve filmu zazní, že Bob (Dwayne Johnson) vypadá jako Hercules. Dwayne Johnson hrál ve filmu Hercules (2014). Dále se Bob zmiňuje o Černočerné tmě (2000) a Vinu Dieselovi. Johnson s Dieselem hrál ve filmech Rychle a zběsile 5 (2011), 6 (2013), 7 (2015) a 8 (2017). (filmfanouch)