Nemilosrdní

Nemilosrdní

Akční / Krimi

Francie, 2015, 90 min

• Chrustyn

Francouzi jsou jedni z mála, kteří se dokáží vyrovnat americké produkci a na tento film jsem byl docela zvědaví. Nejen kvůli námětu, ale i kvůli Renovi, který si po dlouhé době střihl akční roli, která se zdála být zajímavá. Bohužel natěšení opadlo, hned po úvodních titulcích, kdy se v akci představí Jean Reno a jeho parta. Film se podobá nedávné Sabotáži, jen je kvalitativně ještě mnohem níže a vlastně nemá čím zaujmout. Nudná akce, nezajímavý děj a unavený Jean Reno. Silně nepovedené.(3.5.2016)

• ER

Jean Reno má už nějaký ten křížek na hřbetě a plnovous to ještě zvýrazní,takže ani "komické" vložky s ním nezabírají,jako např. ve Wasabi. Ale jakmile se kamera soustředí na jeho mladšího parťáka,pak je na co se dívat,především akční scény jsou výborné a je to v podstatě jediný důvod,proč vůbec se na film dívat.(20.3.2016)

J. Reno má na kontě mnohem lepší filmy, ať už krimi nebo i komedie, dokonce obecně se dá říct, že Francouzi umí tyhle žánrovky o hodně líp. Prostě tady to začne akcí, působí to celkem dobře a cca po 20 minutách, kdy zjistíte, o co půjde, už to spadne do průměrné šedi, ze které se to nevyhrabe. J. Reno už má věk (a kila), podle toho to taky vypadá a celkově je to plný předvídatelných klišé a filmových "náhod", který tomu jenom škodí. Milostnej trojúhelník zapletenej do vyšetřování je taková špatná berla, která by tam vůbec být nemusela. Nehledě na to, že se to snaží být občas vtipný a moc to nefunguje. Hm, trochu si teď říkám, jestli i ty 3* nejsou moc.(23.1.2016)

Člověk by i řekl, že po dlouhé době vyhřezla na svět poctivá francouzská akční kriminálka. Bohužel tomu tak není. Tenhle film by straně chtěl bejt cool. Jenže tomu naprosto chybí atmosféra. Těch pár rádoby artovejch scén, podpořených vhodně zvolenou hudbou nedokáže vyvážit zbytek, do kterýho Benží Rošér cpe hlášky, kam může. Nefunguje to. Jako celek už vůbec ne. Nedokázal to vytáhnout nahoru ani dědeček hříbeček Reno, ani zbytek kástu. Až příště půjdu vykrást banku, rozhodně nenasypu fízlovi šest ran do vesty, ale skončím jeho mrzkej život jednou ranou doprostřed čela. Nelogičnost některých rozhodnutí tu mlátí do očí, jak hluchej cihlou do vrat. Slaboučká troječka. 45% P.s.: sedma Bmw je docela fajne služební kára(21.3.2016)

Jean Reno, jak bylo zmíněno ve filmu, opravdu zestárl. Na roli působí velice pomalým dojmem. Nicméně musím snímek vychválit. Ze začátku jsem se slušně bavil skrz narážky mladšího kolegy. Milostný poměr potěšil, ale nepřekvapil jeho konec. Předpokládal jsem Renovu smrt, avšak jsme se pletl. Jako celek hodnotím nadprůměrem. Příjemně to uteklo, prímové posezení u odpoledního lehárka.(23.3.2016)

• - Při přepadení banky jsou tři lupiči vyzbrojeni puškami FN Scar a čtvrtý HK MP5K. Policie má většinou pistole Sig Sauer SP2022. Serge Buren (Jean Reno) většinou používá pušku HK 416 a v rukou jedné z policistek se objeví i puška SG 550. (JohnSmith)

• - Zásahová jednotka má na zádech nápis GIPN, což znamená Groupes d´intervention de la Police Nationale. Jedná se o regionální zásahovou jednotku. První GIPN byla založena v roce 1972 v Marseille a to po atentátu na Olympijských hrách v Mnichově 1972. (JohnSmith)

• - Alternatívnym názvom snímky je aj názov The Squad. (MikaelSVK)