Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Serge Buren (Jean Reno) je legendární polda, noční můra všech kriminálníků. On a jeho policejní tým mladých kolegů vyznávají trochu nevšední vyšetřovací postupy. Mezi jejich osvědčené a oblíbené metody patří přepadovky a výslechy zadržených s použitím baseballových pálek. S oblibou ignorují pravidla v průběhu velkolepých zatčení. Jejich práce je více než efektivní a výsledky jsou brilantní. Jenže jejich nadřízení začínají mít dojem, že kovbojové nemají u policie co dělat a jako supi čekají na jakoukoli chybu. Na pařížské scéně se objevuje gang lupičů, kteří neuvěřitelnou rychlostí vykrádají banky a klenotnictví. Bohužel jsou po zuby ozbrojeni automatickými zbraněmi a na jejich konto během loupeží přibývá brutálních vražd. Buren a jeho jednotka musejí použít veškerou vynalézavost a všechny své metody, aby se pokusili šílené zločince zastavit... (Bioscop)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (192)

tron 

všechny recenze uživatele

Nevydarené béčko stojace na bradatom Renovi (ktorému však pri pohľade na ťažkopádnu 67-ročnú chôdzu a bruško prestávam veriť tvrďákov, on ich však napriek mojim sťažnostiam stále tvrdohlavo a čoraz smiešnejšie stále hrá) a dlhej a intenzívnej akčnej scéne v prostriedku (evidentne inšpirovanej Mannovým Neľútostným súbojom). Film trvá iba hodinu a pol, zásadné udalosti v ňom neuvidíme (vystrelil na konci šéf oddelenia?) a nechápem prítomnosti Renovho tímu, keďže pri tak krátkej stopáži nie je šanca, aby sme sa s jeho jednotlivými členmi zžili. Mimo je aj ich vagabundské správanie. Jeden s kriminálnikmi bojuje prostredníctvom baranidla (!), druhý ich pacifikuje tak, že po nich šmarí baseballovú palicu. To ako vážne? Čo mám štrnásť? Samotný prípad je slabý, zlosynovia o ničom, vzájomné doberanie medzi členmi jednotky vtieravé a nevtipné (okrem „a zalej kvety“), medzi postavami nepanuje takmer žiadna chémia. Proste bieda. Celé je to strašne silácke, extrémne sa to spolieha na náhody (hajzel každého strieľa do hlavy, ale keď proti nemu stojí policajt, napáli mu to samozrejme trápne rovno do... nepriestrelnej vesty) a nemá to logiku (perfektne vycvičená, vyzbrojená a početná policajná jednotka obkľúči hŕstku kriminálnikov a mieri na nich samopalmi, brokovnicami a guľovnicami, všetci majú nepriestrelné vesty a pred sebou štíty, no kriminálnici napriek tomu vystúpia z áut a rozpúta sa nezmyselná 10-minútová akčná scéna). Jean Reno mal ísť toho dňa radšej na dobrú bagetu, než podpisovať zmluvu na tento zázrak. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Jedna z těch slabších kino návštěv letos. Antigang je velmi tuctový akční film, který by měl možná úspěch před 25 lety, dnes však nemá čím zaujmout. Jean Reno hraje z posledního dechu, potěší snad jen Alban Lenoir, který občas dodá filmu vtip. Příběh je velmi prostý s předvídatelnými zvraty i průběhem, potěší alespoň celkem slušná akce s pár drsnými souboji a obstojné přestřelky, které však trpí logickými kixy ( tisíc vystřelených nábojů- nikdo není zraněn). Od Francie a zombie pracanta Benjamina Rochera jsem očekával asi leccos víc, stačila by k větší spokojenosti alespoň brutalita, která režisérovi vzhledem k předešlým počinům nedělá problém. Příště prosím zpátky k hororu:) 60% ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Pičoid je kosočtverečný útvar, který na první pohled vypadá sympaticky a lákavě, a tak jej každý zpočátku touží omrknout. Na pohled druhý, a zvláště pak po několika desítkách zhlédnutých pičoidů, však záhy zjistíte, že jsou všechny pičoidy na jedno brdo a že ani ten právě prozkoumaný skoro vůbec zase nestál za váš čas ani námahu, a zatoužíte po intelektuálnějších tvarech. Toto je typický pičoid! Podle obsazení, obsahu a pičoidních žvástů několika panických mentálů o jeho nepochybných kvalitách vám ztvrdne zájem, vrhnete se na to jako námořník na kapající štětku, protože se třesete na nekompromisně surovou, drsnou francouzskou školu s brutálním Leonem, a místo toho dostanete slaboduché žabožroutské Želvy mindža ze Sûreté Karaté, které jsou natolik husté, že zásadně chodí do křížové palby několika statických pablbů jen s holýma rukama či bejsbolkou, aby ukázaly, jak umí před kulkami metat kozelce a na potkání mlátit asi tak o sto kilo těžší hovada. Vede je krutopřísně vytlemený sedmdesátiletý Děda Mráz s vaky pod očima, kterému nevěříte ani to, že udrží moč, natož aby někoho praštil, a už vůbec ne, že by bez nitráku a viagry udýchal tu smerfetní pětatřicetiletou pichnu s motorovým pekáčem, natož aby na něj pak ještě bezplatně čuměla jako na multiorgastický svatý obrázek. Prostě sice velkoryse natočená, ale přiblblá až trapná kokotina, které k absolutní popkornové debilitě chyběl už jen Džekí Čen, Opičí král a Megan Lišková. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,593,000▐ keď sa to neberie moc vážne dá sa to užiť, hlavne v niektorých úsekoch, keď ide o kvázi akčnú prestrelku či bitku, mixnutú zo všeličím, či už ako keď niekto poslúži ako boxovací pytel, či mech na cukríky ktorý sa musí roztrieskať bejzbolkou a tak ďalej, príde aj na prestrelku a lá Heat (Horlivosť-Neľútostní súboj) ale ako celok tento film nie je príliš funkční /55%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„BĚŽ. POCHYTEJ TY DAREBÁKY. A POŘÁDNĚ JIM ROZBIJ HUBU!…“ /// Osteoporózou postiženej Reno a jeho policejní parta, která se s tím (naštěstí) moc nesere. Neserou se s tím ani scénáristi, takže tady máme partu lupičů a proti nim partu kovbojů. Taky nesmí chybět důvod pomsty. Potěší dost akce (třeba ta kurevská přestřelka za bílýho dne v ulicích města) a to, že nemusím přemejšlet. Na nic se ptát… páč vona by každá otázka vyvolala pochybnosti o těch 3*. Francouzská akční krimi klasická jednohubka, jako z Bessonovy manufaktury. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak zvýšit drsnost svý jednotky. 2.) Zabili mně starou. (Byla to stará i mýho šéfa.) Za každou cenu! 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Zásahová jednotka má na zádech nápis GIPN, což znamená Groupes d´intervention de la Police Nationale. Jedná se o regionální zásahovou jednotku. První GIPN byla založena v roce 1972 v Marseille a to po atentátu na Olympijských hrách v Mnichově 1972. (JohnSmith)
  • Při přepadení banky jsou tři lupiči vyzbrojeni puškami FN Scar a čtvrtý HK MP5K. Policie má většinou pistole Sig Sauer SP2022. Serge Buren (Jean Reno) většinou používá pušku HK 416 a v rukou jedné z policistek se objeví i puška SG 550. (JohnSmith)
  • Alternatívnym názvom snímky je aj názov The Squad. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama