Skvělá parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Nadporučík James Block vyhledá pilota stíhačky Toppera Harleye v indiánské osadě, aby ho přivedl zpět k letectvu. Topper byl vyhozen pro neposlušnost, jelikož zavinil zničení stíhačky. Topper se navíc dosud nevyrovnal s chybou svého otce, kterému dává letectvo za vinu smrt jiného pilota...  Topper se vrací do výcviku, ale musí se vyrovnat s chybami svými i s chybami svého otce, jelikož mu je všichni připomínají. Musí poslechnout rozkaz a podrobit se psychiatrickému vyšetření u doktorky Ramady Thompsonové. Ramada mu chce zakázat létání, ale nakonec to neudělá, protože se do něj zamiluje. Chystá se nová letecká akce a jejím velením je pověřen admirál Thomas Benson, který neví, co má dělat. Jeho pobočníkem je James Block, kterému záleží na nezdaru letecké akce, je totiž je domluvený s výrobci stíhaček Rockman na sabotování, aby mohli prodat své stíhačky vojsku. Topper zůstane u Ramady přes noc a zaspí. Pilot Padák, který byl právě z letectva vyhozen kvůli vadě očí, se rozhodne Toppera zastoupit. Při cvičení zahyne pilot Mrtvola a Topper chce odejít z letectva. To mu ale Ramada rozmluví. Cvičení skončilo a piloti se přemísťují na letadlovou loď, odkud mají druhý den vzlétnout do akce: zničit továrnu na jaderné zbraně. James Block sdělí pilotům jejich cíl a jako velitele určí Toppera, protože ví, že se stačí do vysílačky zmínit o jeho otci a Topper nebude schopný dál pilotovat. Na letadlové lodi jsou i Wilson  s Rosenerem, zástupci továrny Rockman, aby sledovali akci. Stíhačky jsou před odletem poškozeny... (TV Prima)

Falko

Uz po neviem kolkykrat som videl tuto blaznivu komediu a vzdy ma bavi. Zboznujem tie odkazy na filmy TOP GUN (1986), TANEC S VLKMI (1990), ODVIATE VETROM (1939), SUPERMAN (1978) FLASHDANCE (1983) a myslim si, ze i na 9 a 1/2 TYZDNA (1986). Bolo uz natocenych vela parodii, ale Horuce strely spolu s BLAZNIVYMI STRELAMI (1988, 1991, 1994) s Leslie Nielsonom patria medzi tie najlepsie a moje najoblubenejsie. _________ Charlie Sheen - (Topper Harley / Rhett Butler / Superman) +++ Cary Elwes - (Kent Gregory) +++ Valeria Golino - (Ramada Thompson / Scarlett O'Hara / Lois Lane) +++ Lloyd Bridges - (Adm. Thomas 'Tug' Benson) +++ Kevin Dunn - (James Block) +++ Jon Cryer - (Jim 'Wash Out' Pfaffenbach) +++ William O'Leary - (Pete 'Dead Meat' Thompson) +++ Kristy Swanson - (Kowalski) +++ ()

Malarkey

Výborná film parodující hlavně Top Gun samozřejmě od jednoho z tvůrců filmového stylu: parodie . Podle mě je tohle největší role Charlieho Sheena i když má obličej na akční filmy on se do tohoto filmu fakt hodí. I když je tohle opravdu výborný film myslím si že dvojka je ještě lepší. Také se ve filmu objevuje herec, který s parodiemi žil a kde se objevil, tak ten film stál za to Lloyd Bridges. Konec je opravdu výborný, kde se ve vzduchu střetnou s nepřítelem nebo rozpadající se letadlo. To jsou naprosto výborné a velmi vtipné scény. --- Musíte mě navézt ručně jsem poškozený - Dobře Toppere tak do toho - Nefunguje podvozek - Dobrý - Ani radar - Tak trošku přidej - Došlo palivo - Srovnej se - Urvalo se křídlo - To bude dobrý - Druhý křídlo taky - Dobře Toppere klesej - Klesám!! ()

Phobia

Pořád zapomínám: parodují "Žhavé výstřely" "Top Gun" nebo je to naopak? Když se mi o víkendu podařilo vidět nejprve "Hot Shots" a o pár hodin později závěrečný kousek z "Top Gun", měla jsem vážný problém rozeznat, který z filmů byl humornější. O tom, který je debilnější, mám naprosto jasno - a "Žhavé výstřely" ten souboj v demenci nevyhrály;-). 70% ()

MM11

Opravdu hodně dobrá parodie, která tak trochu nechtěně naznačovala, že léta rozkvětu akčních mazáků se chýlí ke svému konci. Laskavé a příjemné odkazy se mísí s hodně drsnou a cynickou satirou, která logicky útočí na to drahé, co postupně začalo blednout. Budete se smát i slabšímu, protože film jede ve zběsilém tempu a Charlie Sheen si to vychutnává ze všech nejvíc. ()

BadoXXII

Můj strýc měl takové úsloví. "Voják, co nechce vyhrát, ten jako by spal se svou sestrou. I když je to prima holka, pěkně rostlá a vyvinutá. To se prostě nedělá. Potom se jí narodí mrzáčci. Když má štěstí budou jim chybět jen zuby. V horším případě nebudou mít ručičky nebo nožičky."..... KULTová paródia. Spolu s pokračovaním jedna z najvtipnejších a najlepších aké poznám..... poručík na letadlové lodi: Je to potvrzeno, zaútočíme zítra v šest nula nula. admirál Thomas "Tug" Benson: Výborně, vzbuďte mě v půl šestý nula nula. ()

• Když Pete Thompson (William O'Leary) hovoří se svou manželkou Mary před startem, v krátkosti absolvuje tři signály, znamenající neštěstí – přes cestu mu přeběhne černá kočka, projde pod žebříkem a při hledání pera kvůli podpisu životní pojistky rozbije Mary zrcátko. (Robbi)
  • V závěrečných titulcích se objeví také „Věci, které můžete dělat po filmu“ – např. pomoci někomu naučit se číst, navštívit mlékárnu a vidět, jak se připravuje mléko na rozvoz, nebo zorganizovat fitness program. Ten samý žert se objevil v titulcích The Kentucky Fried Movie (1977). (BadCat)
  • Když Topper (Charlie Sheen) sděluje psychiatričce Ramadě (Valeria Golino), že splácí zničenou stíhačku 10 americkými dolary týdně, tak by dluh vyrovnal za 5 769 let. (Robbi)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (více)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí