Fotbal za mřížemi

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

• Marek1991

Priznám sa, že najprv som videl neskoršiu americkú obdobu tohto filmu. Tá mi prišla veľmi zábavná, akčná s veľa zaujímavými prvkami. V tomto príbehu to bolo také sivé, britské, ale najmä ide o to, že to bolo nezáživné, s hluchými miestami pre mňa. Oslava futbalu tu zas nie je tak výrazná ako by som ja bývalý futbalista chcel a čakal. Pozerať sa na to však dá.(30.4.2012)

• The Viper

Americkou verzi se Sandlerem jsem viděl dříve a tak jsem neočekával, že by se to nějak lišilo kromě toho že americký fotbal je zde nahrazen normálním fotbalem aneb kopanou. Sešli se tu opravdu zajímaví herci a velká jména a určitě se z toho dalo vytěžit více. Závěrečné utkání bylo největším zklamáním celého filmu a to pro to, že se odehrával na jakémsi paloučku a výsledný střih byl zmatkový a nulově plynulý. Určitě to není ale nic čeho bych litoval že jsem tomu věnoval čas, ale u mě to ani na průměr nestačí.(10.1.2014)

Ještě v polovině filmu jsem tomu chtěla dát tři hvězdy. Co to změnilo? Stathama znám jen jako "borce" ze spouuusty filmů, které jsem s ním viděla, a jestli byl někde bezkonkurenční, tak to bylo tady. Nepamatuju si, že bych se někdy při nějakém jeho filmu nějak zasmála. Tady jsem však smíchy doslova brečela. Šílená death metalová scéna u branky, vbíhání od brány mezi hráče... no to bylo božský. Ještě teď se směju a nějak nejde přestat. :D A abych nehodnotila jen tohle. Film měl i dost pěkné emotivní části a z většiny tam hráli samí dobří herci. Prostě se mi to fakticky dost líbilo.(1.3.2013)

Uprimne receno filmu na tohle nebo podobne tema tady uz byly. Pripomenme treba Trestná lavice, kdyz nad tim tak premyslim je to skoro do puntiku stejny film. Teda pribeh se az tak nelisi a krome normalniho fotbalu se tam hraje americky. To je ovsem jedno protoze podle me to britove umi o hodne lepe a tohle evropske podani je mnohem lepsi a zabavnejsi. Neni to tak malovane a hrdinove jsou tak nejak realisticti. Ja jsem se bavil kralovsky a smal jsem se od ocha k uchu a to opravdu hodne.(11.5.2009)

Pohodový film. De facto anglická verzia The Longest yard. Vinnie Jones v životnej úlohe. Mimo tohoto hral už asi iba drsňákov, gaunerov a vedlajšie postavy. Dosť ho tu kritizujú za herecký výkon, ale mne prišiel celkom solídny. Vo vedlajšej úlohe poteší aj Statham, ktorý keď si predstavuje veci tak zomieram od smiechu. Napriek tomu, že je to jednoduché, prehľadné a klišovité, ja som sa bavil. 70% a 4*. Vinnieho som mal celkom rád a týmto filmom získal u mňa ďalšie body.(18.6.2013)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)