Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

Nedomrlý pohrobek Vaughnovsko-Ritchieovské éry, který dokonale servíruju vězeňská a sportovní klišé bez kapky vlastní inovace, přičemž se tváří jako studie jednoho napraveného charakteru. Vinnie Jones je sice dobrý ranař, ale tuhle dramatičtější polohu jsem mu nezbaštil. Alespoň, že je Jason Statham pořád stejný ďábel, postavu tak vtipného magora má totiž málokterý film. Jenže tak dementně natočené sportovní klání, jako je zde závěrečný zápas, jsem ještě neviděl. Amatérské video z okresního přeboru. Vzhledem k námětu a tvůrčímu obsazení je to profláknuté tak neskutečně, až mám pocit, že je to schválně. Režírovat to Ritchie sám, byla by z toho absolutní bomba, minimálně obsahově absurdnější a vizuálně lákavější.(25.6.2008)

Život ve věznici není med. Dozorci jsou svině. Šikana na záchodcích všudypřítomná. Jídlo je šlichta. Aspoň že si můžete pořádně začutat na hřišti. Docela příjemné. Vinnie Jones je skutečně dobrý i v téhle roli, která se dost vymaňuje jeho klasickým bouchačům. Podle mě to nejvíc vázne na finálním fotbalovém utkání, to si přece jen zasloužilo být o maličko akčnější.(25.6.2008)

• maxxxim

No, takže (obrovský povzdych). Keď som prvýkrát zmerčil tlupu borcov, ako za plotom väzenia naháňajú loptu, bral som to na ľahkú váhu. Po opakovanom prezretí mi bolo všetko jasné. To s určitosťou nemohlo byť väzenie, ale prinajmenšom nápravno-výchovné zariadenie pre sociopatov, ak nie dokonca, nechcem to vysloviť nahlas, ale čo ústav bol to ústav!! Herecké výkony na úrovni opice ( viem možno budem mať poťahovačky s Greenpeace alebo s Deťmi Zeme, ale risknem to ), ktoré by si ich úlohy vedeli určite zahrať presvedčivejšie. Nechcem byť vulgárny, ale režisér musí byť riadny trouba, keď sa podujme na niečo tak silného ako je táto dráma/komédia. Keby to malo aspoň čŕty komédie nepoviem, ale nájsť v deji niečo vtipné bez toho, aby človek nemusel "masovať nevymasovateľné" je priam nemožné. Keby sa dalo hodnotiť aj nižšie ako len odpad, dal by som vrecko do koša. Pri sledovaní tejto zlátaniny, či už z nudy, alebo donútenia prajem veľa štastia a čo je najdôležitejšie pevné zdravíčko. Lol nazdar!!! ja som to tiež videl-trošku nezvládnuté spracovanie futbalovej problematiky!!! Okrem KŇAZA a toho čierneho cipriška tam absloutne nikto nevedel seriózne pracovať s Umbrovkou, dokonca ani hlavný hrdina- dér parodér Pogateca sa akosi nevedel presadiť-bolo vidieť, že to nikdy nehrával-všimol som si asi najtvrdšie spracovanie lopty v galaxii, no strela mu taktiež robila obrovský stres. No zaujimavou postavičkou bol určite riaditeľ väznice,ktorému to naoplátku nezvládalo obočie:)-neviem či si to niekto všimol,ale bolo to tak.... To čo sa tam snažili ukázať??? Komu tym prospejete??? Kto ste? Čo môžete ešte znudiť a čoho budeme ešte svedkom? Hlavne že kedy je oficiálny odlet? Ten výbuch vo väznici a ten prepad na vecku-to je už dnes taká NUDA, že by jeden neveril... Ale zase musím uznať, že režisér Skolnick to nakoniec aj tak riadne nepozvládal a výsledok si môžetete pozrieť vždy, keď sa nie je na čom udrbávať... P.S: Ako spieva stálica slovenského neba Peter Nagy:To bol zase nápad, na tento film sa pozerať a vidieťako sa niečo zase presililo... Toľko od skúseného diváka: aj tak si myslím, že sa nájde niekto komu sa to páčilo,ale dúfam, že si nebudem musieť číitať jeho komentár... ŽE DIKI...(24.9.2008)

„Zabil 23 ľudí holými rukami... ešte predtým ako sa začal učiť karate." Škoda, že som najskôr videl sandlerovskú vykrádačku The Longest Yard. Značne ma to obralo o zážitok, ale aj tak si myslím, že Mean Machine je predsa len lepší film. Vinnie Jones sa do úlohy "rooneyovsého typu" hodí ako riť na šerbeľ (porovnávať ho s trapkom Sandlerom sa ani neodvážim) a aj zvyšok osadenstva basy bol vyskladaný zo zaujímavých týpkov - okrem vtipného wardena s brežnevovským obočím obsadeniu dominuje hlavne totálne vymletý „Škót, ktorého sa boja aj Škóti" Jason Statham. Pohodová športová komédia na jedno pozretie, ktorá pobaví aj tých, ktorý futbalu veľmi nefandia. 55 %(26.11.2016)

CITÁT - Na nic tu nešahej!!............... Kapitán anglického fotbalového týmu se dostává do vězení za alkohol a napadení policistů. Sebou do vězení si však bere ještě jeden vroubek a to má něco společného s tím, když dělal kapitána. Ve vězení by z toho mohl mít peklo. Většina kluků ve vězení nikdy nic nemělo a on měl vše, ale vzdal se toho svoji chybou. Jenže fotbal je fotbal a kvete i ve vězení a za chyby se platí. CITÁT - Nějaký další přání, hvězdo?......... Jason Statham má velmi zajímavé tetování na zádech. Jenže co se možná mělo stát peklem se mění na zábavu. Tvrdý a krutý začátek příběhu začal měknout jak národní tým po výhře MS. A najednou šlo vše až moc jednoduše. CITÁT - Přechodný nedostatek volných zdrojů....... No a nakonec je z toho dobrá komedie.(15.3.2014)

• - V lednu roku 2019 se v ruské věznici Butyrka mělo konat utkání mezi vězni a dozorci v kopané, kdy za uvězněné mohli hrát také vazebně stíhaní representanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev. (JoranProvenzano)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)