Danny Meehan býval fotbalovou superhvězdou a miláčkem Británie. Měl slávu, peníze, rychlá auta, krásnou přítelkyni. Jako kapitán anglické reprezentace však udělal osudovou chybu, když „prodal“ důležitý zápas Světového poháru s Německem, a zasloužil se tak o sestup národního týmu. Jeho kariéra se zhroutila, začal pít a na dno dopadl, když v opilosti napadl dva policisty a byl odsouzen na tři roky do věznice se zvýšenou ostrahou v Longmarshu. Je jasné, že to nebude mít lehké, protože i vězni a dozorci jsou fotbalovými fandy a dávají mu od začátku najevo, co si o něm myslí. Na druhou stranu tu má Danny i vlivného příznivce, vězeňského správce, který sestavil fotbalový tým z dozorců a dalších zaměstnanců a chce, aby ho Danny trénoval. On ale navrhne, že dá dohromady mužstvo z vězňů a mohou uspořádat zápas. Dannyho pomocníky se stanou silák Massive a starý vězeň Doc, který ho zasvětí do vězeňských tradic a praktik. Stále je tu ovšem otázka, zda dokáže změnit partu ztracených existencí a nepřizpůsobivých psychopatů v sehraný a úspěšný tým. Zejména když ho tvoří taková individua, jako svalnatý šílenec Mnich, děsivý, ale čestný Billy Limpit, pyroman Nitro či nadšenec Raj. Danny si uvědomuje, že když zklame, spoluvězně to pořádně naštve. Navíc se ocitá před stejným problémem jako kdysi, když ho správce nutí vydíráním k zahození zápasu. Zpočátku myslí především na své zájmy, jenže časem si mnohé uvědomí a rozhodne se neudělat stejnou chybu dvakrát. (TV Nova)

LaciLC

Zaujímavý film o futbale (konečne nie o americkom) a tak si ho musíme patrične vážiť. Po celú dĺžku má film výbornú atmosféru a určite aj pobaví. K tomu tu máme výbornú hereckú zostavu, kopa hercov je známa z Ritchieho filmov (Vinnie Jones, Vas Blackwood, Jason Flemyng, Jason Statham). Film pre milovníkov soccera (čiže aj pre mňa) ako stvorený. ()

Soweek

Mám takový pocit, že jde o první zfilmování Longest Yardu, a že není vůbec špatné. Nyní 7 let starý film určitě pohřeje na duši už jenom tím, že veškeré herecké osazenstvo tvoří partička z Lock Stock and two smouking barrels a pár stejně skvělých hereců z trainspottingu, human trafficu atd. Nicméně Sandlerovo o 4 mladší podání je prostě legendární a proto zde nemůžu dát všech pět hvězdiček. ()

Le_Chuck

Jones a Statham (Monk a jeho 5 minút vo filme je k sežrání aj s hlavou) majú sami o sebe charizmy tak na tri flmy a keď sú podporení Podfu(c)kovým hereckým ansáblom, kvalitným scénarom a dobrou réžiou, tak máme na stole športovú žánrovku, ktorej finále by si nemal nechať újsť žiadny fanúšik futbalu a aglického akcentu. ()

m.a.t.o.

„Zabil 23 ľudí holými rukami... ešte predtým ako sa začal učiť karate." Škoda, že som najskôr videl sandlerovskú vykrádačku The Longest Yard. Značne ma to obralo o zážitok, ale aj tak si myslím, že Mean Machine je predsa len lepší film. Vinnie Jones sa do úlohy "rooneyovsého typu" hodí ako riť na šerbeľ (porovnávať ho s trapkom Sandlerom sa ani neodvážim) a aj zvyšok osadenstva basy bol vyskladaný zo zaujímavých týpkov - okrem vtipného wardena s brežnevovským obočím obsadeniu dominuje hlavne totálne vymletý „Škót, ktorého sa boja aj Škóti" Jason Statham. Pohodová športová komédia na jedno pozretie, ktorá pobaví aj tých, ktorý futbalu veľmi nefandia. 55 % ()

SOLOM.

Jakožto fotbalový fanda a dnes už jen příležitostný hráč jsem se na tento film docela těšil. Trestná lavice (2005) patří mezi moje oblíbené filmy, přestože preferuji spíše hororový žánr, tak mám rád i sportovní komedie. Nejvíce mě zaujalo jméno Vinnie Jones, kterého znám z akčních snímků. Začátek mě ovšem moc nebavil a já měl obrovské nutkání film vypnout. Zbytek herců totiž na mě moc velký dojem neudělal, stejně jako samotný děj. Zhruba od poloviny se však vše posunulo směrem k lepšímu. Spíš než samotný závěrečný zápas jsem si však vychutnal pěstní stolový souboj. ()

• Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)
  • V lednu roku 2019 se v ruské věznici Butyrka mělo konat utkání mezi vězni a dozorci v kopané, kdy za uvězněné mohli hrát také vazebně stíhaní representanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev. (JoranProvenzano)