Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

Ze začátku jsem měl sto chutí film vypnout. Vůbec nic nového totiž nepřináší a jen kopíruje syžet většiny vězeňských filmů, jen je děj trochu více zakoncentrován, aby bylo v druhé polovici více času na fotbal. A právě druhá polovina filmu je dokonalá. Závěrečné utkání je natočeno s lehkostí a je okrášleno patřičně říznou hudbou, spoustou fórků a hlavně ultracoolovým (bože jak to slovo nenávidím, ale zrovna tady se to hodí) Jasonem Stathamem. No, i když i ten zápas se nevyhne klišé prvního stupně.(5.3.2006)

Pohodový film. De facto anglická verzia The Longest yard. Vinnie Jones v životnej úlohe. Mimo tohoto hral už asi iba drsňákov, gaunerov a vedlajšie postavy. Dosť ho tu kritizujú za herecký výkon, ale mne prišiel celkom solídny. Vo vedlajšej úlohe poteší aj Statham, ktorý keď si predstavuje veci tak zomieram od smiechu. Napriek tomu, že je to jednoduché, prehľadné a klišovité, ja som sa bavil. 70% a 4*. Vinnieho som mal celkom rád a týmto filmom získal u mňa ďalšie body.(18.6.2013)

Jones a Statham (Monk a jeho 5 minút vo filme je k sežrání aj s hlavou) majú sami o sebe charizmy tak na tri flmy a keď sú podporení Podfu(c)kovým hereckým ansáblom, kvalitným scénarom a dobrou réžiou, tak máme na stole športovú žánrovku, ktorej finále by si nemal nechať újsť žiadny fanúšik futbalu a aglického akcentu.(4.6.2005)

Trestná lavice s Adamem Sandlerem se mi líbila víc a také více pobavila. Tady se zase hrál mně milejší sport a zajímavé bylo sledovat, jak autoři berou tento film jako přes kopírák s americkou verzí THE LONGEST YARD. Tento kousek určitě pobaví fanoušky vězeňského prostředí, kde nechybí místo pro humor, ale i tvrdou realitu. Na své si samozřejmě příjdou i milovníci fotbalu. 70%(25.6.2008)

K tomuto filmu mě přivedla řada doporučení, za které jsem rád. Ani nevím proč, ale filmy z vězeňského prostředí se mi líbí čím dál víc. Často je potřeba, aby arogantní bachaři dostali co si zaslouží. Ve většině filmů je tak hlavním tématem nějaké vzájemné utkání, vězni versus dozorci a ani u Fotbalu za mřížemi tomu není jinak. Co se týká humorné stránky, tak se našla řada vtipných momentů, při kterých jsem se zasmál. Film nemá hluchá místa a zbytečné scény, díky tomu tak rychle utíká a skvěle zabaví. Scénář je až nápadně podobný Sandlerově Trestné lavici, za což bych šel s hodnocením dolů. Nakonec tak neučiním a naopak procenta přidám, jelikož tento snímek vznikl dříve. Místy je to možná trochu víc drsné, ale s tím se "v base" musí počítat. Oproti lavici mi bylo fotbalové protředí bližší, než americký fotbal, takže za velice příjemnou hodinku a půl zůstanu na pěti hvězdách a poohlédnu se po podobném filmu. PS: Také nechápu, jak tolik uživatelů může napsat, že je to předělávka The Longest Yard, (jen proto, že to viděli dříve) když je to o 4 roky starší (!!!) 80%(8.9.2015)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)