Fotbal za mřížemi

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

• Kingjiri

Čekal jsem předevšim komedii, ale veselý momenty aby člověk pohledal. Dramatická část byla hodně slabá, ta sportovní docela ušla, ale když se chci kouknout na pořádnej fotbal, tak si pustim reálnej zápas. Celej snímek byl dost divnej, ať už šlo o příběh, postavy nebo hudbu. Nějak nerozumim spokojenosti většiny recenzentů a tak vysokýmu hodnocení. Druhá hvězda za Vinnieho Jonese.(24.4.2013)

Anglánska verzia http://www.csfd.cz/film/168413-trestna-lavice/ je prekvapivo slabšia než americké spracovanie. Menej vtipná, menej sympatická a z počiatku veľmi nudná. Ak si odrátame chlapáka Vinnieho, mini roličky Jasona "Mnicha" Stathama, niesom si istý, či by hodnotenie dovŕšilo aspoň tej tretej, príšerne slabej hviezdy. Obyčajný priemer, ktorý nie je skutočne ničím odlišný od jemu podobných.(7.12.2010)

• Marek1991

Priznám sa, že najprv som videl neskoršiu americkú obdobu tohto filmu. Tá mi prišla veľmi zábavná, akčná s veľa zaujímavými prvkami. V tomto príbehu to bolo také sivé, britské, ale najmä ide o to, že to bolo nezáživné, s hluchými miestami pre mňa. Oslava futbalu tu zas nie je tak výrazná ako by som ja bývalý futbalista chcel a čakal. Pozerať sa na to však dá.(30.4.2012)

Zaujímavý film o futbale (konečne nie o americkom) a tak si ho musíme patrične vážiť. Po celú dĺžku má film výbornú atmosféru a určite aj pobaví. K tomu tu máme výbornú hereckú zostavu, kopa hercov je známa z Ritchieho filmov (Vinnie Jones, Vas Blackwood, Jason Flemyng, Jason Statham). Film pre milovníkov soccera (čiže aj pre mňa) ako stvorený.(24.8.2007)

Bohužel jsem dříve viděl Trestnou lavici,která je v podstatě úplně to samé jako tenhle film,akorát s o dost horším sportem.Obsazení mi také nepřišlo nějak výrazně horší,protože Sandlera moc nemusím.Naopak jsem uvítal Jasona Stathama v jedné z jeho menších rolí.Jinak je to ale průměrný film s předvídatelným závěrem z prostředí fotbalu,což je pro mě určitě velký klad.Protože ode mě má Trestná lavice 60%, tak Fotbal za mřížemi je za 65%(2.9.2011)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)