Fotbal za mřížemi

Mean Machine

Danny Raketa

Komedie / Drama / Sportovní

Velká Británie / USA, 2001, 98 min

Vinnie Jonese mám rád, ale sedí mi více v rolích padoucha z lehkou psychickou disfunkcí, než v roli téměř-klaďase. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, nicméně jsem čekal více britského humoru ať už v jakékoliv podobě. Americká produkce se asi také dost podeposala na množství ohraných klišé. Také škoda toho začátku, ve kterém se v kostce máme dovědět co+proč+jak. To bylo snad nejvíc ploché intro jaké jsem kdy viděl.(5.4.2005)

Bohužel celkem průměrný snímek, který je zajímavý jen tím, že tu hraje Vinnie Jones, Jason Statham a pár dalších týpků od Guye Ritchieho. Jako remake amerického The Longest Yard z roku 1974 nemůžu hodnotit, jelikož jsem ten původní neviděl. Viděl jsem jen ten nový z roku 2005 a upřímně se mi líbil víc, než Mean Machine.(2.9.2009)

Zaujímavý film o futbale (konečne nie o americkom) a tak si ho musíme patrične vážiť. Po celú dĺžku má film výbornú atmosféru a určite aj pobaví. K tomu tu máme výbornú hereckú zostavu, kopa hercov je známa z Ritchieho filmov (Vinnie Jones, Vas Blackwood, Jason Flemyng, Jason Statham). Film pre milovníkov soccera (čiže aj pre mňa) ako stvorený.(24.8.2007)

• Marek1991

Priznám sa, že najprv som videl neskoršiu americkú obdobu tohto filmu. Tá mi prišla veľmi zábavná, akčná s veľa zaujímavými prvkami. V tomto príbehu to bolo také sivé, britské, ale najmä ide o to, že to bolo nezáživné, s hluchými miestami pre mňa. Oslava futbalu tu zas nie je tak výrazná ako by som ja bývalý futbalista chcel a čakal. Pozerať sa na to však dá.(30.4.2012)

Ti Američané snad všechno zkopírují. Teď už je nad slunce jasné kde vzal Sandler inspirace ke své Trestné lavici, neboť ta v jistých fragmentech jakoby z oka vypadla britskému filmu Fotbal za mřížemi. Těch podobností je tu až přes příliš. Bývalá hvězda národního sportu je zhýralí zbohatlík a je chycen za řízení pod vlivem alkoholu a umístěn do věznice, kde se svým týmem porazí tým bachařů. Pomocníka mu dělá černoch, musí přemluvit místního bose pro hráče, v jeho týmu je jedna zrůda a zemře nevinný stařík. Říkejte si tomu jak chcete, ale Sandler to prostě okopíroval jen ten evropský fotbal nahradil americkým a bohužel musím říci, že s těmi známějšími xichty to je daleko větší švanda. Zde akorát pochvala za menší roličku Jasona Stathama. Průměrná komedie.(28.6.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)