Vinnie Jones jako Danny Meehan, fotbalová superstar, má všechno: peníze, rychlá auta a krásnou přítelkyni. Ale teď je všechno pryč. Danny je uvězněn za útok na policii a všechno jde od desíti k pěti. Navíc jeden bláznivý fotbalový nadšenec zorganizuje zápas, který opravdu bude stát za to - strážci proti vězňům - a tak se pomalu rodí vítězný tým provinilých odsouzenců. Jestli Danny zklame, rozzlobí spoluvězně. Když vyhraje, dá sbohem svému čestnému slovu. Jedna věc je ale jistá - bude to ďábelské utkání!!! (oficiální text distributora)

Isherwood

Nedomrlý pohrobek Vaughnovsko-Ritchieovské éry, který dokonale servíruju vězeňská a sportovní klišé bez kapky vlastní inovace, přičemž se tváří jako studie jednoho napraveného charakteru. Vinnie Jones je sice dobrý ranař, ale tuhle dramatičtější polohu jsem mu nezbaštil. Alespoň, že je Jason Statham pořád stejný ďábel, postavu tak vtipného magora má totiž málokterý film. Jenže tak dementně natočené sportovní klání, jako je zde závěrečný zápas, jsem ještě neviděl. Amatérské video z okresního přeboru. Vzhledem k námětu a tvůrčímu obsazení je to profláknuté tak neskutečně, až mám pocit, že je to schválně. Režírovat to Ritchie sám, byla by z toho absolutní bomba, minimálně obsahově absurdnější a vizuálně lákavější. ()

Radek99

Tahle neotřelá oslava fotbalu (nezapomínejme - britského národního sportu!) je rámována lokací vězení a od něho se odvíjí všechno ostatní - dějová linie, situační komika, drsnost příběhu, prostředí i hrdinů... Nebo to možná patří k téhle škole britského tvrdého typařského ražení alá Guy Ritchie a možná archetypálně i k ostrovnímu naturelu. Každopádně od ultratvrdého beka Manchesteru United (doslova typově přesný ex-fotbalista Vinnie Jones) až po nejpřísněji střeženého zlosyna všech zlosynů Skota (Ritchieho oblíbenec Jason Statham) se procházíte po galerii filmových desperátů, co si mají zahrát proti obdobně naladěnému mužstvu dozorců. Dobře, uznávám, je to stupidní dějový rámec... ale je to přece FOTBAL :-) ()

movie

Život ve věznici není med. Dozorci jsou svině. Šikana na záchodcích všudypřítomná. Jídlo je šlichta. Aspoň že si můžete pořádně začutat na hřišti. Docela příjemné. Vinnie Jones je skutečně dobrý i v téhle roli, která se dost vymaňuje jeho klasickým bouchačům. Podle mě to nejvíc vázne na finálním fotbalovém utkání, to si přece jen zasloužilo být o maličko akčnější. ()

T2

Rozpočet £2,5miliónaTržby USA $92,770Tržby Celosvetovo $7,310,206║ Tuctový príbeh a suchá réžia, nedali šancu vyniknúť slušnému hereckému obsadeniu, ktoré pre danú tému malo veľmi dobrý potenciál aby z toho spravili aspoň uletenú zábavku. /35%/ ()

Fr

bývalí kapitán anglické reprezentace už boduje pouze v zápasech s chlastem. jednoho dne napadne policistu a nejvyšší možný trest si odpyká ve vězení se zvýšenou ostrahou, které je proslulé pro své moderní nápravné metody a reformaci vězňů. nebude to lehký, vězni mu nemůžou zapomenout ,,prodanej“ zápas reprezentace. že jste v poslední době něco podobného viděli? ano, američané provedli remake a byla z toho trestná lavice! ale tady jsme (zaplať pánbůh) v evropě, ve staré dobré anglii a tak se jedná o fotbal. a ten je mi o trošku (asi o 90%) bližší než ten americkej. ale teď k filmu. američani tam měli trošku víc humoru a samotnej zápas byl přece jen akčnější. ale tady je J.Statham, kterého si si v roli mnicha musíte zamilovat. a to přesto, že je jeho role celkem malá. ale jinak nečekejte žádnej trhák. ()

• V lednu roku 2019 se v ruské věznici Butyrka mělo konat utkání mezi vězni a dozorci v kopané, kdy za uvězněné mohli hrát také vazebně stíhaní representanti Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev. (JoranProvenzano)
  • Vinnie Jones (Danny Meehan) bol pred tým, ako začal svoju hereckú kariéru, skutočným futbalistom, dokonca kapitánom Waleského národného futbalového mužstva. Svoju drsnú povahu však dokazoval už tam, keď bol na istý čas oficiálnym držiteľom svetového rekordu za najrýchlejšie udelenú červenú kartu - 5 sekúnd od začiatku zápasu. (S3MIR)