Hybná síla

Když se Alex, ostřílené zlodějce s tajemnou minulostí, omylem podaří prozradit svou totožnost během původně plánované rutinní loupeže, záhy se ocitne zapletená ve vládním spiknutí a vtažená do smrtící hry na kočku a na myš s nebezpečným vrahem a jeho týmem zabijáků. Alex, vyzbrojená vlastním arzenálem smrtících schopností, je rozhodnutá pomstít své zavražděné přátele a odhalit přitom pravdu. Olga Kurylenko exceluje po boku Jamese Purefoye v hlavní roli akční hrdinky v tomto dynamickém thrilleru. (HBO Europe)

Hanys_ odpad!

Působilo to na mě jako pilot nějakého seriálu, který ale nikdy nebudu chtít vidět. Děj je jednoduchý a na první pohled všechno skvěle odsejpá, jenže akční scény jsou strašně špatně natočené, dialogy k smíchu a fakt, že se u toho všichni tváří tak strašně vážně, tu mizérii jenom podtrhuje. Navíc Purefoy je ještě otravnější než ve Following. ()

Gore

Zábavné, odpočinkové, rychle ubíhající akční béčko, které nenudí ani vteřinu, nevedou se přihlouplé, vysvětlující dialogy, a je vidět, že herci si své role užívají. Čekal jsem nudu ve stylu nedávno viděného No Escape, o to větší to bylo pro mě milé překvapení. ()

cskomando

Olga Kurylenko proti Scarlett Johansson (Lucy), jedině tak je možné porovnat velice podobné akční filmy. Pokud opravdu hledáte akční trhák v nezprzněné podobě, tak určitě volte Momentum. Nebyla snad zde jediná stupidní scéna, žádný fail s podpatkama apod. ba naopak, Olga si zde zahrála velice vychytralou osobu a se zbraní jí to šlo také celkem dobře. Celý film má strhující akční děj od začátku až do konce. Jsou chvíle kdy je člověk opravdu v napětí jak to vlastně skončí, protože její pronásledovatelé mají stejnou výdrž jako ona. Tak kdo přežije ? ()

warrenur

Hlupost C-ckoveho rangu. Zabity cas, ktory nema zmysel investovat ani kvoli Olinke. Neodporucam. Akcne pasaze naivne, monology a "dialogy" ako zo skolky a dej, zopakujem to, hlupy a predvidatelny. ()

ViktorEl

Po tých vysokorozpočtových slátaninách príjemné prekvapenie. Nenechajte sa odstrašiť nízkym hodnotením. Akčná jednohubka na jeden večer. ()

Hapretor

Děj úplně obyčejný - ale záživný. A ... Olze to nikdy neslušelo víc. Tady byla k "sežrání" - u mě je to kvalitní herečka - a ehm, hodně atraktivní. ()

fr3ak

No to byla opravdu tragédie. To že bude čistě akční film mít debilní scénář jsem schopen překousnout, když by alespoň ta akce za něco stála, jenže ona nestojí. Choreografie mlátiček a přestřelek je strašně jalová a ještě navíc s příšerným střihem. To si pak při sledování začnu všímat ruzných nesmyslů, které by jinak skryla dobrá akce (např. to že si Alex jako naprostá profesionálka ani neověří jestli má ve zbrani náboje, nebo velmi podivné chování policie, která se snaží zastavit auto způsobem ala GTA atd...) Olga je sice pořád hezká ženská, ale za to já body přidávat nebudu. A co tam kurva dělal Morgan Freeman? :D ()

BOURQUE

„Momentum“ je film s typickým „béčkovým“ scenárom, ktorý však jednoznačných možností sa nedokázal dostať sa na ďalší (lepší) úroveň. Po vydarenej úvodnej scény sa to postupne stáva zbierkou známych riešení bez väčších prekvapení. O. Kurylenko je dobrá, akčná a stále nebezpečne krásna. J. Purefoy je dostatočne záporný. Záver je otvorený pre ďalšie pokračovanie – uvidíme, ako to dopadne. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

bararich8

Co že tak nízko? Jako si Zoe Saldana střihla vraždící mašinu v Colombiana, Olga Kurylenko má tohle a dopadlo to mnohem lépe. Hlavně první polovina je akčně dost slušně laděná a ač se střihač hodně činil, koukat se na to dá. Hlavní padouch je sice ukecaný až běda, ale tak nějak to k němu sedí a rozhodně je jedním z těch lepších. Záporné body pak jdou hlavně na vrub celkovému béčkovému vyznění, celkem neschopným protivníkům a pomalejší druhé půlce. Freemanovi role záporáků moc neslušejí a odkdy broboha tak přibral? Výsledek? Slušná podívaná, 3*. ()

Torgal

Jediná motivácia k zhliadnutiu tohto filmu pre mňa bola postava Olgy Kurylenko. A tým nemyslím jej filmové alter ego, ale jej figúru, ktorá je pre mňa stále vysoko príťažlivá. Film je inak strašné béčko s mizernou akciou a zmätočne rozprávaným príbehom (v tomto je značne podobný Seagalovkám), ale aspoň Purefoyov záporák má úroveň. Mogran Freeman sem asi zablúdil, alebo naňho mali tvorcovia kompromitujúce materiály, inak si jeho cameo vysvetliť nedokážem. Otvorený koniec je v tomto prípade veľmi odvážne rozhodnutie. 4/10 ()

Tamten

Příjemná oddychovka na večer, ve které se sice vyskytuje spousta nesmyslů, ale na druhou stranu to není žádná šílenost, kde by jedna superkočka likvidovala nepřátelé po tunách, ale střety jsou spíše komornější a i v soubojích 1:1 nemá hrdinka příliš navrch. I přesto je akce od začátku do konce a rozhodně se při tom člověk nenudí. ()

Acrobat

I dosiahne jedno a v nej sa všetci spojíme. Olga ako pilier vzrušenia v ohavných scénach, púšťajúca žilou prameň poznania a vekmi privolávaná do bolestivých chvíľ. Vyslyšali prosby starcov a privádzajú k nemotornosti, šedi, útlmu a snahe provokatívny prvok s ofinou a rusky zvučnou angličtinou. Je možno mojou obs.-komp. poruchou, že pri elektrických šokoch, hneď potom so zverákom a zaraz nato s jej psychickým povolením, som ďalej nevnímal čo sa deje, a vymazal minulosť. Nenávidel som sa za to, ale čosi nekalé skrslo v myšlienkach, keď potrebuje neskôr barličku a pomoc. Utŕhaný záver síce melie všetko a chodí sa rovno, no myseľ je pokrivená, už nemyslí, ide si svojou cestou. Voluntárne obrazce bez rekognície toho, čo som zažil. Posúvanie horizontu pocitov k dosiaľ nepoznanému momentu. (videné viackrát november 2015, BDrip) ()

CommanderCZ

Zklamání. Nesmyslný děj s nudnými scénami, pomalými herci a nechápajícími skutečnostmi. Campanelli to myslel dobře, ale trošku to očividně nevyšlo. Postavy jsou zkrátka nesmrtelné, celý děj se točí o ničem a aby se scéna posunula dál, musí někdo umřít, jinak to nejde. Na nudný večer však dobrá záležitost, jenž vám nabídne špetku akčnosti a napětí, děj však berte s rezervou. Morgan Freeman svou účastí ve filmu překvapil, ale bohužel se na něj nedostalo a snad se i zdá, jakoby tam ani nebyl. Jediné, co tak stojí za řeč, je Olga, která to jako jediné zvládla perfektně. 2* ()

Likan7

Akční béčko, které chce být něčím víc (viz konec a náběh na minimálně další díl), ale ve skutečnosti den po tom, co jsem film viděl, si pamatuju jen Olgu ve spodním prádle, jak si fenuje vlasy a fajn oblečky na začátku. Za tohle ta druhá *. Zajímalo by mě ale, jak se do tohodle filmu dostal Morgan Freeman, to se zhulil a podepsal smlouvu nebo čekal, že to bude hit? WTF? ()

Shitonit

Neskutečně užvaněnej hlavní špatlivec!!! Vykecal mi díru do kebule. Kurvilenková je docela v pohodě, dějově to jede, je to zasazený do fajn prostředí, sem tam dobrá hláška, milijarda tun krve a k tomu nekonečnej mrak totálních nesmyslů. Co si víc přát v hnusným sobotním odpoledni? Krevety a šato di pap ? ()

Olafsson

Je to průměrná akčňárna a hvězdy jako starej prasák dávám hlavně kvůli raketě v hlavní roli... Kurylenko je kus, ale musim říct že mi holka s ksichtíkem a perfektní postavou modelky do takové role ve finále moc nesedí... ()

Mamlas

Svizny akcni film, docela dobry, zvladl jsem ho bez pretaceni. Bohuzel nedodelany konec s nabehem na "dvojku", tak davam jen 3 hvezdy, ale jinak fakt dobry. ()

johnsnow

Akčne slušné, príbehovo divné a keď pochopíte záverečných cca 5 minút tak klobúk dole. Sečteno a podtrženo= priemerný akčňák. ()

vitac.

První půlka byla lepší než druhá, zato Olga má obě půlky stejně dobrý a za každou si (to) jednu hvězdičku zaslouží:) Hotovo, nebo by se slušelo napsat něco serióznějšího? Ach jo, tak dobře... Přítel na telefonu Morgan je ve filmu jen na okrasu. Zápletka je příšerně vykonstruovaná a chaotická (proč mezi diamanty? proč fleška? a když už - šifrování - známe?). Nejlepší okamžiky s filmem jsem tak zažil v první části, kdy člověk o pozadí (a je to tu zase:)) děje nic nevěděl a jen sledoval celkem slušnou dynamickou akci. Hlavní padouch je užvaněnej až hrůza a spolu s jeho pohůnkama si docela libují v sadistických praktikách, které divákovi ovšem kameraman pořádně ani neukáže:( (navíc se jim je často nedaří dotáhnout do úspěšného konce). Závěr snad neměl naznačovat, že se chystá pokračování - bylo by zbytečné, i v rámci žánru je dost mnohem lepších filmů. ()