Hybná síla

Když se Alex, ostřílené zlodějce s tajemnou minulostí, omylem podaří prozradit svou totožnost během původně plánované rutinní loupeže, záhy se ocitne zapletená ve vládním spiknutí a vtažená do smrtící hry na kočku a na myš s nebezpečným vrahem a jeho týmem zabijáků. Alex, vyzbrojená vlastním arzenálem smrtících schopností, je rozhodnutá pomstít své zavražděné přátele a odhalit přitom pravdu. Olga Kurylenko exceluje po boku Jamese Purefoye v hlavní roli akční hrdinky v tomto dynamickém thrilleru. (HBO Europe)

lioncel

Olga (!) - Olga (!) - Olga (!) ... vlastně chci říct : Alex (!) - Alex (!) - Alex do toho !!! ... pohodová, svižná, poměrně velmi sympatická akční jízda s komediálním nádechem, o který se postaral James Purefoy svým ztvárněním postavy Mr. Washington ... ()

peiton

Tak tomuto sa povie byť riadnou ženskou.Odvážne dievča,guráž jej zjavne nechýba (aj ked má nohu stiahnutú vo zveráku),bije sa ako levica a čo viac,navyše je krásna a sexy.Pri nej by mal problém udržať tempo hádam vari aj samotný Bond007.Takúto alternatívu ženskej hrdinky v akčňáku tipujem,že ocení a poteší prevažne mužské publikum.Akcia strieda akciu,o hluchých miestach v priebehu deja tu nemôže byť ani reči.Záporák v nepoškvrnenom obleku tváriac sa ako majster sveta.Darmo nemá šancu. Morgan Freeman ma potešil v malej negatívnej úlohe.Záver trocha pokrivkával,ale celkovo tento akčný počin hodnotím veľmi dobre. ()

kombajn

Už od prvních dialogů bylo jasné, že scenáristi jeli na čtvrt plynu. Akce tam je, ale je to strašně blbě ukecané a v české verzi se navíc obsazení dabérky hlavní role totálně nevyvedlo. Jedna velká nuda korunovaná žvaněním u mučení. Zachraňuje to krapet finále na letišti. Olga už měla daleko lepší role.. ()

Figu

Tyhle laciný béčka přesně v dnešní hektické době fanda akčního filmu potřebuje a vyžaduje! Jsem mezi nima. Opět se zde jako v drtivé sbírce bijáků projevuje ten manévr, postavit béčko na jednom veleznámým ksichtě, v tomto případě na Freemanovi a ono se to většinou zadaří... Když né kvalitou, tak aspoň tím spuštěním filmu. A o to se filmaři snaží. Je to obyčejnej příběh, ovšem svižnej a dost akční, na Olgu se celkem pěkně kouká a má to standartní hodinku a půl. A to, že o filmu nebudete už pozítří vědět.... To je tutovka, ale komu to vadí? Na to jedno skouknutí to určitě je! 55% ()

bourec

Jasně že tenhle film se na nějaké lepší hodnocení nevytáhne.Béčko,ve kterym je spousta klišé,podivnejch scének,ale zase to vodsejpá,je to solidně krvavý,což je dost potěšující.Film jen pro příznivce žánru,ty,který hledaj art ,originalitu a podobný čůrákoviny i v kuse padající vomítky ze starýho činžáku,radši ať se tomu vyhnou obloukem,a to velkym.80%. ()

Martrix

Šikovný režisér by dokázal i s takto tupým scénářem divy. A to i s méně známými herci. Jenže pro Stephena S. Campanelli bylo Momentum režijní prvotina a jde to znát. I tak mě ale překvapuje, že si jako zkušený kameraman nepohlídal vizuální stránku filmu, resp. ohavný střih. I díky tomu je Momentum druhojakostní akčňůvka, které nepomůže ani parta ostřílených herců. Zatímco Freemana a Purefoye nechápu, Oliny je mi líto. Je vcelku šikovná a asi by mohla prorazit v akčních filmech....ale bohužel často končí v těch, které jsou nevalné kvality. Jako TV produkce, nebo nízkorozpočtový film, Momentum ujde, ale pro fajnšmekry to není. ()

dr.fish

Chce to opravdu fištróna natočit takovou mizérii, když má produkce tolik peněz a dobré herce k dispozici. James Purefoy je výtečný padouch a užívá si to. Problém je ale ve scénáři. Místo abychom si užili přímočarou jízdu, máme tu pořád nějaké komplikace a zápletky, akce je blbě sestříhaná, zkrátka to zbytečně překombinovali. Několik scén je vysloveně směšných, jiné zase přechytřele ukecané. Smutné je, že chybělo docela málo a byl by to dobrý film. 50% ()

Mirokukii

Akční céčko (hlavně pro tu natočenou akci) se žhavou Kurylenko, o jejíchž skvělých schopnostech (myšleno její postavy v tomto filmu) jsem nucen doumat po celý film. Jako protipól tu vystupuje Purefoy, který se sice tváří jako jistý sexy štramák, ukáže se však, že ve výsledku spíš kecá než jedná, což u záporáka není nikdy dobré. Na závěr dojde k překvapivému (pro mne opravdu překvapivému) odhalení, o čem že to celý ten film je (data na USB znáte to... všichni to chtěj, tak co na nich proklatě vlastně je), ale dojem to opravdu nespraví. ()

viperDavid

Zase otevřenej konec, ale k pokračování těžko dojde. Trošku připomíná Bourna v sukních, ale Olze to docela sluší. Bohužel je to děšné béčko a tak to do oceňovaného filmu má daleko jako já k bohatství. Nicméně stejně za to stojí žít ne ? ()

Johnny.ARN

Tomu to filmu škodí len jedna vec. Citeľná lacnota a nemohúcnosť vyplávať z B-čkových vôd. Inak kacia od začiatku do konca, žiadne zbytočne prešpekulované zvraty, jasné motivácie a dokonca aj solídne obsadenie. A nie, rosím nerobte pokračovanie. Radšej prequell, s trošku lepším rozpočtom a v nejakej zaujímavej lokalite. 3 z 5 ()

MI-380

Akční thriller je tady trefné označení. Styl, tempo, akce, napětí, hlavní hrdinka, hlavní záporák: to všechno je přesně jako ve správném akčním thrilleru. Kdo čeká psychologické drama, má smůlu a hvězdičky nedá. To se mu ale pomotaly žánry. 70% (zatím 813 hodnotcích je na průměru 52%). ()

kenkaku

Všechny se tvářilo tak slibně a nakonec z toho vylezl jen průměr. Začátek dokonce naladil na úplně jinou notu než se vše později začalo ubírat. Za sebe oceňuji přítomnost více než malého množství "provařených tváří" nicméně - jak už jsme psal - z šedi průměru přítomnost žádného herce nezachránila. Ohledně akce snaha byla a není natočena úplně špatně. Dokonce i její dávkování mi přišlo v pořádku. Co se ale už hůře snášelo je ten zmíněný propad hned po úvodní scéně a přítomnost několika naivních kopanců a logických a přehmatů. ()

toffy

Zeby najhorsich 5 minut v kariere Morgana Freemana?! Nik nevie, ako tu vlastne zabludil :))) inak, odkedy sa vie Olinka takto bit? ()

sedm.1

Ukrutný průser, jinými slovy naprosto nekoukatelný béčko, laciná, hloupá tupost. Za pozitivum této zhovadilosti lze považovat snad jen fakt krátkou stopáž, která naštěstí i poměrně rychle uteče, díky přřesvědčivému tempu, kdy se sice pořád něco děje, problém ovšem je, že to veškeré dění je prostě k hovnu. Zápletka je otřesná, celé mi to přišlo jen jako sled několika na sebe divně navazujících scének, které jako celek ale vůbec nefungují, navíc se to v podstatě odehraje jen v nějakých čtyřech, pěti lokacích, s tím samým průběhem, tedy hlavní hrdinka se z ničeho nic někde zjeví, pět minut se tam žvatlá, pak dojde k akci, a bez smysluplnosti zas šup jinam, kde se pak opakuje to samé, a to až do finálního zúčtování, které tomu dá pak ale takovou korunu, že nemám vůbec slov, fakt paskvil. Co se akce týče, té je tedy vzhledem k té krátké stopáži poměrně dost, a není ani až tak zle zpracovaná, nicméně zároveň je i nenápaditá, nevýrazná a neefektní. Dalším škraloupem je otřesný obsazení. Olga Kurylenko není ani pohledná, ani sympatická a především ani trochu neumí hrát a jako hlavní postava akčního filmu zkrátka naprosto selhala a neobstála. James Purefoy jako ústřední záporák to samé, bez charisma a bez talentu přehrávající chlapík, co má hereckou kariéru už dávno za sebou. No a účast Morgana Freemana? Kdo ví, asi nějaká kamarádská výpomoc. Atmosféra, napětí, vizuál, nic z toho tu jinak není a nemá to tedy ani smysl komentovat, takže po mně, opakuji, laciný béčko, které nestojí ani z jediného důvodu za pozornost, čímž se sám sebe ptám, jak a proč jsem se do něčeho takového vlastně uvrtal? ()

KoRner

Nedomyslený krimi film s nepodarenými akčnými scénami. Vydržal som pri tom iba kvôli Oľge, na ktorú sa dobre pozerá keď mláti mafiánov v župane, a Purefoyovi, ktorého však ukecaný záporák po čase začne nudiť. A to som sa tešil na bitku s tou kočkou v ihličkách, film sa proste vôbec nedrží pravidiel žánru. No a Freeman tam má asi tri scény a takmer vôbec nezasahuje do deja. ()

Seti

Já nevim, ale já s těmahle chick akčňákama mam prostě problém. Nebudu se teď pozastavovat nad béčkovitostí, jelikož ta k tomuto žánru prostě patří. Mám ale setsakra problém uvěřit, že 50ti kilová modelka Olga Kurylenko je nezastavitelnou mašinou na zabíjení, která celej film holejma rukama porcuje dvoumetrový stokilový žoldáky. Momentum také trpí další v dnešní době tradiční bolestí akčních filmů, a to je super hyper cool roztřesená kamera a přespeedovaný střih, který činí z téměř veškeré fullkontaktní akce nepřehledný guláš (chápu, že se musí nějak zamaskovat, že herci umí hovno, ale tak existují dubléři, ne?). Pokud vám však tyto výtky nedělají potíže, tak je Momentum v pohodě stravitelné béčko se sympatickým záporákem. ()

iXtr3m3

Úderný úvod žiaľ svojou kvalitou predbehol zbytok filmu. A otvorený koniec, ktorý mal lákať na novú sériu, ku ktorej žiaľ nedošlo, tomu tiež moc nepomohol. Nechápme sa zle. Je to slušné béčko, dosť akcie, pozerateľná choreografia súbojov, dobrý záporák a Oľga je fajn, ale nie je to nič, na čo by človek nemusel zabudnúť hneď po dopozeraní. To taký Hitman z 2007 rovnaké béčko, samozrejme s lepším obsadením bol niekde inde. Podobne nový Hitman a kopa iných filmov. Hitman ma napadol len a len kvôli Oľge, inak by som to zrovnával s inými kúskami. ()