Šílení kanibalové

• USA The Bad Batch

Vyhnaná do pusté země plné vyděděnců, hledá své místo někde mezi drogami napuštěnou pouštní komunitou a enklávou kanibalů. (Netflix)

JohnRambo

Rozmanité, poetické, so skvelými hercami. Takéto filmy držia modernú filmografiu nad vodou. Ľudia si už tak zvykli na priamočiare šablónovité netflix sračky že keď sa k nim dostane film, ktorý im na rovinu nepovie čo si o ňom majú myslieť tak idú všetci zošalieť. ()

URBAN

No to bylo hodně špatné. Prvních pár minut vypadala slibně, ale pak se to táhlo v neúpornou nudu se semtam prohozenýcm slovem a krátkých a takřka neříkajícím scénářem. Je to škoda. Nápad není špatný a mohlo něco z toho vzejít, ale bohužel nic, ale nic co by mě naštvalo. ( 18.10.17/Netflix ) ()

SeanLSD

Toto je jeden šialený film, nie že nie... o to viac, ako ide proti diváckemu a vlastne akémukoľvek očakávaniu... Problematický je v tom hlavne nesmierne brutálny úvod, ktorý odradí väčšinu „štandardnejších“ divákov a naopak navnadí tú špecifickú sortu, ktorá takéto beštiálne kúsky vyhľadáva – len preto, aby ich v druhej polovici absolútne zradil. BAD BATCH (distribučný názov odmietam) vlastne ale ani nie je pre divákov – je skôr pre autorku a takých, čo zaujímajú originálne vízie a / alebo umelecké vyjadrenie seba či svojho pohľadu na svet... lebo napriek začiatočnej šokujúcej surovosti ide skôr o metaforický obraz než žánrovku a poctivé spracovanie akejsi postapokalyptickej tematiky či atmosférickej mäsiarčiny. Hlavnou témou totiž nie je dystopia alebo nejaký alternatívny svet vyvrheľov, z ktorých sa stali namakaní kanibali alebo psychedelickí feťáci, a dokonca to nie je ani vegetariánska agitka, ako som si dosť dlho myslel, ale otázka telesnosti poňatá extrémne vyhroteným ženským pohľadom. Podobne ako spriaznené diela RAW či REVENGE je to v podstate o dospievaní a vyrovnávaní sa so svojou fyzičnosťou a s tým súvisiace osamostatňovanie, prekonávanie prekážok a hľadanie blízkeho, zabalené v pláštiku brutálneho thrilleru. BAD BATCH klame telom – tak ako mladé dievčatá, keď vystavujú na obdiv povrch, krásu svojich tiel a prehnanú starostlivosť o ne alebo naopak ostentatívny nezáujem o ich „údržbu“ až za hranice sebapoškodzovania – a skrývajú tým citlivé vnútro. Metaforika objektivizácie ženského tela ako "mäsa" a ponor do vnútra aj skrze psychedelické zážitky tu napokon ťažko preváži brilantne šokujúcu víziu akéhosi originálneho filmového sveta šialených vydedencov v rozhorúčenej pustatine. Hudobné a obrazové aranžmá je skvostné a bizarnému hereckému ansámblu to ide jedna radosť, ale niekedy by to skutočne mohlo trochu zrýchliť a niekedy to naozaj dosť drsne zaškrípe. Hlavne keď si dominujúci Jason Momoa hoci úsporne, ale predsa len "vyleje srdce" a vyrozpráva svoj príbeh. Mne však tento „púštny postapo-kanibalský krvák“ príde ako celok ďaleko uspokojivejší než podobne zavádzajúci, ale menej presvedčivý autorkin debut, budiaci podobne falošné zdania a prezentovaný ako „iránsky upírsky western“. ()

Deyw

Strasne nadejnej zacatek, kdy borci z fitka naporcujou nadhernou Šuki (fakt se tak jmenuje) ktery seberou ruku a nohu, ona se pak celej film pajda do nejakyho zkurvenyho mesta a potkava bezdomovce Jima Carreyho..no pak se to tam popere, umorny tempo, nuda a nic tu proste neni dobryho, krome ty prvni 20minotovky..byl jsem velice zklaman 🥹 ()

Sfinkter

Pesimistický snímek, který se určitě musí líbit Tarantinovi - drobná blondýnka bez dvou končetin na cestě za pochopením světa je vděčným objektem. Nesedělo mi tempo a zbytečná rozvleklost některých scén, dvě postapo party v čele s kanibaly jsou však velmi věrně znázorněny a plusem je i herecké obsazení, hodně potěšil nemluvný Momoa, Jima Carreyho v kůži prohnilého bezdomovce ani nepoznáte. Obecně nechápu, že film s tímto tématem a hereckým ansámblem unikl českým distributorům a nevlastní ani český název. ()

Yoshimitsu

Kdyby film jel, jak prvních ultimátních cca 20 minut určitě bych tomu zvedl hodnocení. Takhle je to jen utahanej průměr, který nejvíce tahá jednonohá a jendoruká Vodnídomová, drsňák Momoa a bezdomovec Carrey. Dávám 55% ()

Tereszka33

Jasone, Keenu, Jime? Kluci, do čeho jste se to namočili. Artová dystopie, to zní celkem dobře. Sexy Mamoa, Keenu Escobar, Jim, kterého nepoznáte, noha k obědu, hudba, záběry, to všechno je fajn, ale chybí tomu šťáva, je to nuda, vleče se to. O dialozích ani nemluvím, ty jsou totiž pod bodem mrazu, vlastně až u absolutní nuly. ()

Mishqo

70% ... Nedobrovoľne vyhnaná do spoločnosti vyvrheľov, narkomanov, vrahov a iných asociálnych živlov kohabitujúcich vo vyprahnutej púšti sa mladá žena snaží nájsť svoju stratenú identitu. ()

fefee

Tak Jima Carreyho som vôbec nespoznal, perfektne odvedená práca. Herecké osadenstvo totálne sadlo, a atmosféra skvelá. Rovnako tak aj prostredie. Začiatok brutálny, stred filmu zaujímavý a nenápadný, a koniec predvídateľný. Ale celkový dojem filmu potešujúci. (3,5) ()

Brain-D

Velmi pomalý explotation snímek, který dává divákovi čas procítit atmosféru snímku, ale chvílemi to propadá do nudnosti a zbytečnosti. Mamoa skvělý, ale na Carreyho a zbytek asi zapomenu. 40% ()

Tft

Ana Lily Amirpour cit pro vizuální stránku rozhodně má, u jejího prvního snímku A Girl Walks Home Alone at Night to možná ještě stačilo, tady už by člověk přece jen čekal o něco víc. The Bad Batch je film o Arlen, která je vyhnána ze společnosti kamsi do Texaské pustiny (očekávám že to tak v America začnou vážně provozovat a budou házet zločince přes zeď do Mexika), kde žijí ostatní zločinci a vyhnanci. Někteří z nich žijí v Útěše což je jakási osada pro ty co chtějí žít v rámci možností v klidu, ti ostatní žijí v poušti a vůně pečeného lidského masa jim není proti srsti. Co se musí nechat je, že The Bad Batch se do toho pouští pěkně zostra a první část filmu funguje výborně. Drsné prostředí Mad Maxovské pouště, ve které mimo Útěchu číhá nebezpečí všude, špína a skličující až Texasko Masakrová atmosféra navnadí na ryzí a drsnou podívanou. Film se od ní ale postupně stáčí nejprve k odplatě (to by ještě šlo), ale pak se vydává na zcela zapovězenou cestu drog, politiky a filozofické divno-lásky. Ana Lily Amirpour tak znovu spíše přesvědčuje vizuální stránku, ta příběhová není úplně o ničem, ale spíš tak postupně vyplyne do ničeho, přitom to mělo tak dobře našlápnuto. Suki Waterhouse mi dvakrát moc nesedla, její arogantní obličej a styl chůze mě těžce otravoval. Jason Mamoa v roli starostlivého otce kanibala docela ujde, ale extra třída to taky zrovna není a tak z celého filmu nejlíp vyhází Keanu Reeves, který je jakýmsi kníratým Ježíšem osady Naděje, vypadá jak pornoherec z devadesátek a i přes jeho filozofické rozpravy na konci mě bavil. Rád bych viděl verzi The Bad Batch, která by se víc rozjela tím směrem, který měla ze začátku, takhle je to za tři jen o fous. 59% ()

manonfire

"Artová dystopie," pravil kdosi a flákl filmu tři hvězdy. Pánové, pokud jsem přesvědčen o tom, že si film zaslouží nálepku "artový," nemůžu mu z principu udělit tři hvězdy. Art totiž není označením žánru, nýbrž kvality...víme, holoto? Takže pokud ho shledám artovým, nemůžu mu udělit hodnocení jakékoliv jiné, než maximální. Skutečný art je totiž věcí hodnou k pohledání, tudíž vyskytující se v množství zcela minimálním. To jen tak na úvod. K filmu, osobně se nedomnívám, že by šlo v tomto případě o art. Podle mého je Ana Lily Amirpour pouze neschopná kravka, privilegovaná už jen svým americko-íránským původem a rovněž zanícenou fascinací k ženským hrdinkám ve světě brutálního násilí. Zvláště po druhém zmíněném je obří poptávka, protože ženy chtějí snít a vrátit kdysi patriarchální společnosti veškerá dávná příkoří. Snaží se o to (mimojiné) skrze trend filmů a knih, jenž z kdysi tak zvané "růžové knihovny" pozvolna přešel kamsi k barvě krvavě rudé. Jen ta optika růžových brýlí zůstala stejná, jelikož nejapné jsou obě velmi podobně.... Z výše nastíněného je zřejmé, že trh i politicky motivovaná obec kritická byla jak předpřipravena k nezměrné adoraci tohoto snímku. Bohužel, režisérka toho využije jen částečně, neboť umí naprosté hovno. -(Přídomek "Naprosté" v tomto případě nemusí značit nutně celistvý exkrement ať už v okurkoidní či serpentínovité modifikaci, nýbrž komplexní označení kvality výměšku.)- Počítám, že porotci v Benátkách by The Bad Batch opravdu rádi vyhlásili vítězem v nějaké hodnotnější kategorii. Umělkyně ovšem vyplodila takovou ukrutnou dystopickou modernu, že to nešlo jinak, než skrze "speciální" cenu, udělenou za pozoruhodnou "jakožejinakost". Ta ovšem paradoxně trpí ukrutnou "těžko-fádností." Jo, a navíc je to nuda. Ale jen do toho dámy, bude se líbit. Já si dám raději Chalupáře. 20% ()

netahlo

Nevim, na cem reziserka ujizdi, ale takovej matros bych potreboval od pondeli do patku v praci! Sice jsem vubec nepochopil smysl, ale i tak me tahle halucingenni podivana celkem bavila. Jo a Carrey mel teda ranu! ()

Soweek

Bad Batch rozhodně potenciál měl. Prostředí a námět nejsou vůbec špatné a herecké obsazení je více než zajímavé. Celý film ale padá na příliš dlouhé stopáži ( nebo chcete-li, příliš strohém ději ). Během filmu se neubráníte přeskakování nudných, absolutně zbytečných pasáží ( několik minut snímaná poušť, nekonečné a bezvýznamné pohledy z očí do očí apod ). I přes nízké hodnocení jsem ale tak nějak rád, že jsem ten čas filmu věnoval. Přece jen je to něco jiného, než další sterilní hollywoodské blockbustery. ()

iXtr3m3

Pointu v tomto blábole hľadať ťažko. Ako sa do tohoto dostali mená, ktoré sa tam dostali, to mi bude asi navždy záhadou, nakoľko to wtf movie ako vyšitý. Ani horor, ani dráma, ani sci-fi, ani romantický, v podstate toto je mimo akéhokoľvek žánru a zaradenia. Akcie je viac aj v súboji o posledné bingo v domove dôchodcov, sci-fi je akurát predstava, že je to v budúcnosti, horor je to sledovať a dráma je uvedomovať si, ako s takýmto obsadením niekto dokáže premrdať potenciál. Je to v podstate veľké hovno zabalené v alobale. Toť vsjo. ()

HonzysKISS

O co v tom jako šlo? Těšil jsem se na kanibalismus a brutalitu, nedočkal jsem se ničeho z toho. Jediné, co se kdy dělo, bylo přímo na začátku filmu. Jinak se jenom holčina po poušti. Velká škoda, jedno z největších zklamání… ()

Tristaver

Jak se tomuhle mohli zaprodat Carrey, Reeves, Ribisi a Momoa, proboha? Leda jim bylo nabídnuto kilo toho, co fetuje scénáristka. ()

Jim Carrey kanibalem

Jim Carrey kanibalem

20.03.2015

Jméno Ana Lily Amirpour vám asi nic neříká, už brzy by se to ale mohlo změnit. Mladá režisérka, která loni debutovala upírským hororem Sama nocí tmou, patří mezi nejsledovanější nové tváře. A její… (více)