Šílení kanibalové

• USA The Bad Batch

Vyhnaná do pusté země plné vyděděnců, hledá své místo někde mezi drogami napuštěnou pouštní komunitou a enklávou kanibalů. (Netflix)

sochoking

Keenu Reeves (ako Pablo Escobar ?) s kecami o hovnách a rajčinách obklopený nabúchanými babami je vrcholným zážitkom tejto snímky. Počítam, že Amirpour sa brutálne zapotila pri písaní scenára... ()

Kudly4

Začátek velice slibný, kdy hlavní postavě uřežou nohu a ruku, aby se někdo najedl, to jsem čuměl, jako kráva a těšil jsem se, kam to bude směřovat. Jenže ono to nesměřovalo víceméně nikam. Potenciál nevyužit, pozitivum je sexy Suki, i když je bez ruky i nohy a dobré prostředí. Zvládl jsem tuhle podivnost sledovat bez toho, aniž bych se nudil = 3* ()

Chrustyn

Film, který nejdříve překvapí i šokuje zároveň hned v úvodu a poté překvapuje hvězdnými tvářemi v epizodních a nečekaných roličkách. Jako film bohužel zbytečně dlouhé, bez gradace a vlastně i bez příběhu. ()

ARI50

Bez nohy a ruky a přesto tolik statečna, tenhle film v úvodu dokázal zaujat, ale pak nuda. Vlasatý frajer v takovém filmu blázen. ()

luka4615

Postapokalyptické reálie, zvláštní výběr herců a Keanu Reeves s knírkem, který má proslov o hovnech. Doslova. Tak přesně takto by se dal v pár slovech shrnout film The Bad Batch, který kromě uhrančivého vizuálu, povedeného soundtracku a hromady otázek nenabízí vůbec nic. Je mi vážně záhadou, proč se vlastně ti lidé uchýlili ke kanibalismu, proč je snímek tak dlouhý a proč film obsahuje prostřihy na bezdomovce Giovanniho Ribisiho, který by nejraději ze všeho zrušil drobné. PS: Faktu, že jednoho z bezdomovců hraje Jim Carrey jsem si všiml až na úplném konci. „Strange isn't it? Here we are. In the darkest corner of this Earth. And we're afraid of our own kind.“ ()

JASON_X

Bezkonkurenčně to nejpsychedeličtější, nejalternativnější, nejnesrozumitelnější, ale třeba i nejpoetičtější postapo, se kterým jsem dosud měl tu čest. Syrově brutální začátek mě překvapil, ale už tehdy mi bylo divný, že by se Arlen v pustině ovládané kulturistickými kanibaly tvářila a chovala spíš jako kdyby si vyšla na relaxační špacír za město. A záhy jsem už používání logiky vzdal a jen se díval a divil a díval a divil... Po Sama nocí tmou další prapodivnej výplod persko-americký podivínky a zatraceně zajímavej filmovej počin. I zajímavá hudba, která mi dobře sedla. Jen ti Ace Of Base mi ke kanibalský hrůzoakci nějak neštymovali. P. S.: Jima Carreyho jsem poznal až z titulků. ()

Morholt

Začalo to krásně brutálně, ale jen co jsem se naladil na tu správnou notu, zvrhlo se to do pomalého bloumání po poušti či podivných destinacích, které byly do určité míry bizarní, ale zase ne tak, aby se na tom dal postavit celý film. Oceňuji solidní vyprahlou atmosféru a hodně se mi líbili herci. Především Jim Carrey mě bavil. Ale po stránce příběhové mě to nějak neoslovilo a přiznám se, že jsem se občas nechytal, takže pořádně nevím, co si mám o filmu myslet. 30% ()

ScarPoul

Jim Carrey výborný, rovnako aj Momoa a Waterhouse je pastvou pre oči. V zásade ale Amirpour trafila vedľa. Úvod je skvelý a prvá hodina nám predstavuje skazený a nový distopický svet. Druhá, ktorá natieňuje zápletku ale atmosféru prvej časti absolútne ničí. Na konci zostáva len akési prázdne nič. Filozofia do tohto sveta nepatrí hoci je dementná. Reeves je mimo čiaru, čo je škoda. V zásade atmosféricky a scenáristicky zaujímavý koncept, ktorému dej úbližil. Režisérkyna prvotina sa mi páčila o stupeň viac. ()

Caszidy

Waterhouse a Momoa jsou skvělí a kdyby jim režisérka a scénáristka v jedné osobě - Amirpour v jednom kuse pomyslně nepodrážela nohy, snadno by utáhli celý film jen na svém charisma. Bohužel po atmosférickém a naturalistickém úvodu filmu, tento notně ztrácí dech. Vizuálních (někdy takřka dechberoucích) nápadů je přitom plný. Takhle však výsledný dojem končí u dobré titulní dvojice, povedeného vizuálu, nedostatečně vykresleného světa (hlavně jeho fungování - kde bere postava Keanu Reevese - Dream prostředky na fungování osady Comfort? Dodává drogy do vnějšího světa a kasíruje odtamtud peníze/naturálie? Jak velká je vlastně zóna pro Bad Batch? Atd.) a několika wtf rolí pro známé tváře (nomád/homeless Jim Carey, šílenec Ribissi a už zmíněný vůdce sekty Dream Keanu Reeves). Jeden z komentářů na Imdb trefně poznamenává, že se jedná o "walkiest" movie ever. Což sice vůbec není slovo, ale vcelku slušně vystihuje fakt, že se ve filmu neustále někam chodí, jenže bez reálného významu. ()

BoPo

Zo začiatku ako Mad Max a Hory mají oči v jednom. Následne sa však ukáže, že toto zdanie bol čisto vizuálny klam. Nič zásadné sa nedeje. To nič je popreplietané snahou o filozofovanie o zmysle života. To je našťastie či bohužiaľ, záleží ako Vám to sadne, striedané pasážami bez kecov. Vtedy si má divák asi užiť, aký hic to tam pri natáčaní bol. Vazbič z Hry o trůny a starý Neo sa tú prázdnotu svojou účasťou snažia rozptýliť. Márne. Jediné čo môžem pochváliť je účasť slávneho ksichtu, ktorú si vlastne za celý film neuvedomíte (a to je tam pritom jednou z hlavných postáv). ()

filmsim

Pokud trpíte nedostatkem filozofování v prostředí kanibalů a pološílených vyvrhelů ve světě jak vystřiženého z Mad Maxe, tak s tímto snímkem určitě neuděláte chybu. Jen se nenechte zlákat trailery na brutální řezničinu či zběsilou jízdu, tento snímek je mnohem pomalejší a ledabyle bezcílnější než byste možná očekávali. 6/10 Více v mé recenzi na webu Filmový Guru. ()

kaylin

„The Bad Batch“ je snímek, na který se podívejte, pokud chcete vidět něco netradičního, intenzivního, se silnými postavami a drsným průběhem, který na vás dovede dopadnout hodně těžce. Sem tam film trochu vyměkne, ale stejně máte pocit, že je to něco pořádně drsného. Ale pokud se chcete podívat na hororový snímek, sáhněte raději po něčem jiném. Tohle je drsné, živočišné, ale ne hororové. ()

AlistairMir

Hlavní dvojka (Momoa, Waterhouse) je super, ale když nemají díky scénáři moc co hrát, tak tenhle film nemůžou dostat výš než na slabej průměr. Obrovská škoda, mohlo to být parádní... ()

BoredSeal

The Bad Batch je levné ujeté postapo, ale na to, čím se zabývá, mu rozpočet stačí. Lokace vypadají stylově a dokonce se podařilo nalákat pár áčkových herců recesisticky účinkujících v menších, pro jejich kariéru naprosto ujetých rolích (je zjevné, jak by si Jim Carrey rád zahrál nějakou pořádně šílenou roli mimo mainstream). Ze začátku je to velmi syrová podívaná a obyvatelé kulturistické osady dopřávající si správné spektrum aminokyselin ve výživě z chycených oběti jsou velmi osvěžujícím prvkem.. ale časem se film překlene z bezútěšné prázdnoty pouště nebo drogové osady Comfort v něco jako těžce pochopitelná romance nebo... já vlastně nevím, co je nakonec vlastně závěr. Pokud máte chuť na levnější nemluvný, místy art film ze světa podobného Mad Maxovi s pár zajímavými herci v malých rolích, není to špatná volba. ()

Aljak odpad!

A takto to dopadne, keď niekto popapá príliš veľa psychotropných látok. Nie, nenarážam na žiadnu z postáv (hoci aj medzi nimi sa našli kadejaké indivíduá). Ana Lily Amirpour musí mať zrejme bezhraničnú fantáziu, no zaujímalo by ma, či na tento film došla s čistou hlavou (tipujem, že nie). Žasnem nad tým, aké chujoviny už dokážu niektorí natočiť. Nič proti moderným žánrom, ale toto proste nie! ()

bourec odpad!

Až po pozdním zjištění ,z který země pochází režisérka mi bylo jasný,.že to žádnej nářez nebude.Upachtěná,rádobyumělecká kokotina,která se slovem film má pramálo společnýho.A fakt obdivuju ty,co se nám snažej nakukat,že je tohle baví.0%. ()

dubinak

Svoje kouzlo The Bad Batch určitě mělo. Nevzpomínám, kdy jsem viděla něco podobného, co se vizuálu týče. Film začal rovnou super surovou scénou. Všudypřítomná špína, písek a tropické sucho obklopovalo celou stopáž, taktéž i charakteristické soundtracky. Vizuálně, hudebně a herecky tomu nemůžu nic vytknout. Dějově už to byl horší level, protože zápletku to mělo minimální. Tento vzdálený bratranec Mad Maxe mohl být kultovka a mohl založit novou kolonku antiutopických postapokalyptických mindfucků, ale ještě kousek chyběl. ()

Jim Carrey kanibalem

Jim Carrey kanibalem

20.03.2015

Jméno Ana Lily Amirpour vám asi nic neříká, už brzy by se to ale mohlo změnit. Mladá režisérka, která loni debutovala upírským hororem Sama nocí tmou, patří mezi nejsledovanější nové tváře. A její… (více)