• slovenský

Sheena, kráľovná džungle

• slovenský

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / USA, 1984, 117 min

Příjemný dobrodružný film se sympatickou hlavní představitelkou, který režíroval anglický klasik, jenž mimo jiné natočil dva King Kongy. Hlavní hrdinka nepodává zrovna oscarový výkon, ale to není podstavné. Hlavní je, že je pěkná na pohled, pobíhá celý film polonahá a nahá se taky ukáže. Pěkná hudba, příroda, sic do logiky bych moc nešťoural.(17.6.2003)

Tak jak pravilo proroctví, královna džungle Sheena vyburcovala "svůj lid" k obraně svého posvátného území proti lotrům, kteří zde chtěli jen plenit a kteří zavinili smrt šamanky (Sheeny náhradní pěstounky)! Za pomocí zvířátek z džungle (krásných, živých, ochočených - vsadim se, že dnes by použili hnusných digitálních triků a viděli by jsme jen umělé kulisy), které dokázala ovládat silou své mysli vede pomstu, na které ji doprovází do ní zblázněný (ani se mu nedivim) reportér či spíše pisálek, který Sheeně dokonce zachrání dvakrát život! Co z toho muselo vzejít je snad všem jasné! Film nepostrádá napětí, dojetí, romantiku (místy tedy přecukrováno) i úžasnou hudbu, kdy se sevře v hrdle, když Sheena projíždí na své zebře po písčité pláži či pronásleduje lotra krále prchajícího v jeepu... už jako malý kluk, jsem tento film sledoval s úžasem a i ted (po cca 15 letech) má můj obdiv!(29.7.2011)

Co napsat v dnešní době (r. 2011) k filmu, který je už dnes svou kvalitou o dost pozadu. Některé scény dnes už vypadají komicky, což ale nic nemění na tom, že jde o slušný film 80. let 20. století. Příběh o blonďaté krásce, kterou vychoval africký kmen a africká příroda, tomu jsem jako malý kluk nemohl odolat :-). I dnes se s jistou nostalgií na film rád podívám. Filmy, kde je hlavním "hercem" příroda miluju, když jde k tomu o Afriku, tak násobím dvěma. Tanya Roberts je tu stejně krásná a přitažlivá, jako v PÁNU ŠELEM. Nepřeslechnutelný je též hudební doprovod, zejména ústřední melodie.(19.12.2011)

Jako dítě jsem vyžadovala Sheenu víkend co víkend... a stejně jako mraky holek toužila také ovládat šelmy a jezdit na zebře:) Blonďatá Tanya sice nepředvádí bůhvíjaký výkon, ale je to sympatické a dívat se to rozhodně dá. I opakovaně. Třetí hvězda za africkou zvířenu. Příjemně nostalgických 50%, ubírám za toho pruhovaného koně:)).(2.1.2013)

Kýč jako prase, ale na druhou stranu jeden z nejhezčích kýčů a proto nejdu níž. Je to i hezky natočeno s pěknými záběry zvířat i přírody a nádhernou hudbou a příběh není také k zahození. Samozřejmě Sheena je kost jako vyšitá a tak co by mělo chybět? A žádný zvláštní happyend se v podstatě nekoná, což je příjemná změna. I kýč se musí umět natočit a tohle se povedlo.(26.12.2009)

• - Obrnené bojové vozidlo, ktoré vo filme používajú žoldnieri, je nemecký Thyssen Rheinstahl UR-416, ktorý od roku 1969 používala armáda Bundeswehru i policajné zložky v Západnom Nemecku. (Jello Biafra)

• - Kvůli studiu na Yale odmítla hlavní roli Jodie Foster. (Fenk)

• - Film bol natáčaný v africkom štáte Keňa. (Jello Biafra)