Blonďatou Sheeni, která osiřela v oblasti Zambuli, vychovává vznešený kmen a naučí ji telepaticky komunikovat se všemi tvory. Televizní zpravodaj Vic jí poskytne lekce lásky, když hledá v Africe materiál pro pořad o princi Otwani, fotbalistovi z královského rodu. Brzy však zjistí, že se zapletl do sítě politických intrik. Když se podlý princ rozhodne vtrhnout do kraje Zambuli, je na Sheeně, aby osvobodila Vica a zachránila své idylické království. (oficiální text distributora)

Beastmaster4

Co napsat v dnešní době (r. 2011) k filmu, který je už dnes svou kvalitou o dost pozadu. Některé scény dnes už vypadají komicky, což ale nic nemění na tom, že jde o slušný film 80. let 20. století. Příběh o blonďaté krásce, kterou vychoval africký kmen a africká příroda, tomu jsem jako malý kluk nemohl odolat :-). I dnes se s jistou nostalgií na film rád podívám. Filmy, kde je hlavním "hercem" příroda miluju, když jde k tomu o Afriku, tak násobím dvěma. Tanya Roberts je tu stejně krásná a přitažlivá, jako v PÁNU ŠELEM. Nepřeslechnutelný je též hudební doprovod, zejména ústřední melodie. ()

swamp

Béčko osmdesátých let jako vyšité! Tanya Roberts polonahá (někdy i zcela nahá) pobíhající a přivolávající zvířenu všeho druhu pouhým použitím mysli a přiložené pěsti na čele. :D No jo.. když vám jako malým v Africe zařvou rodiče a vás pak vychovává černošská šamanka kmene, nijak to ani dopadnout nemůže.. ale jinak výborná komedie, nasmál jsem se dosytosti. :D ()

AGAMENON

Příjemný dobrodružný film se sympatickou hlavní představitelkou, který režíroval anglický klasik, jenž mimo jiné natočil dva King Kongy. Hlavní hrdinka nepodává zrovna oscarový výkon, ale to není podstavné. Hlavní je, že je pěkná na pohled, pobíhá celý film polonahá a nahá se taky ukáže. Pěkná hudba, příroda, sic do logiky bych moc nešťoural. ()

choze

Dva roky potom, co si Tanya Roberts zahrála v jiném filmu, kde hlavní hrdina ovládal zvířata a sice v Coscarelliho klasice PÁN ŠELEM, někoho napadlo obarvit jí vlasy na blond a nechat to tentokrát přímo na ní. A i když comicsové SHEENĚ do PÁNA ŠELEM něco chybí (Guillermin možná natočil remake KING KONGA a SKLENĚNÉ PEKLO, ale Coscarelli to holt není), výsledek je podstatně lepší a zábavnější než jsem čekal. Tanya je jako naivní Sheena v interakci s moderním civilizovaným mužem opravdu roztomilá, padouši jsou kvalitní, zvířata výborná (obzvlášť ve finále, kde opice vrhají granáty, sloni shazují ze strání balvany a nosorožci útočí na obrněné transportéry), výprava i hudba opravdu pěkné a akce dostatek. Film se nebere nijak zvlášť vážně, ale stejně se budete smát mnohem více než tvůrci zamýšleli, třeba ze scény kdy se Sheena sedící na slonovi zhoupne na liáně na zebru, jsem si málem cvrknul do kalhot, stejně jako pokaždé, když vzrušeně vykřikla "Šamanko!" (a že to vykřikla mockrát). Dobrý (zamýšlený) fór byl, jak Sheena vyryla kolem těch dvou chlapů na zemi kruh a řekla jim, že tam za nimi zvířata nepůjdou a nešli tam pak na ně ani komáři. ()

Wacoslav1

Na počest hlavní představitelky jsem si doplnil tuhle dobrodružnou pohádku. Ano je to místy naivní a scénář za moc nestojí, ale všechno zachraňují perfektní exteriéry, sexy hlavní hrdinka a slušná hudba. Vidět to ve stejné době jako pána šelem tak je to pro mě kultovka. Takto viděno současným pohledem jen solidní průměr.55% ()

• Obrnené bojové vozidlo, ktoré vo filme používajú žoldnieri, je nemecký Thyssen Rheinstahl UR-416, ktorý od roku 1969 používala armáda Bundeswehru i policajné zložky v Západnom Nemecku. (Jello Biafra)