Externí recenze k filmu (7)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Poselství je poměrně jednoduché a přijatelné pro všechny. Život je krátký a proto se chovejme tak, abychom ráj na Zemi poznali už za pozemského života. Vychutnávejme krásu okamžiku a neupadejme v bázi před naší vlastní smrtelností." (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) *****

  "Van Dormael a Thomas Gunzig nestvořili pouze odlehčenou komedii pro ukrácení dlouhých zimních večerů. Do tohoto ironického příběhu jako do truhly ukryli poklad: krásu zvláštních a odvážných slov a bohatství trefných přirovnání. Přes to a jiné další klady nemůže Zbrusu Nový zákon potěšit většinu.…" (více)

 • Filmpress.sk (Viera Langerová)

  "Ak sa v predošlých filmoch režisér potýkal s obtiažnymi prechodmi medzi realizmom a magickým realizmom, melodrámou, miestami naivnou sentimenalitou a komédiou, v najnovšom opuse svojej vírivej a originálnej fantázie dospieva ku dokonalosti, porovnateľnej so slávnou Améliou z Montmartru. Tvorivá…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ****

  "Dormael skutečně vypráví hlavně prostřednictvím fantaskních obrazů, v nichž jeden nápad střídá druhý. Nejčastěji se čerpá z myšlenky, jak by se asi změnil svět, kdyby lidé věděli, jak dlouho ještě budou žít (a nemohli to ovlivnit). Opět ovšem platí, že čím méně se bude divák ptát a rýpat se ve…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Nečekejte pronášení hlubokých pravd, těžkou filosofii, nebo artový film. Je to ale docela vtipná situační komedie na neotřelé téma. Někdy je děj možná trochu předvídatelný, ale díky originálnímu tématu ne až tolik. Scénář nesnese kritéria sci-fi (ani to nebylo záměrem), tak zapomeňte na otázky typu…" (více)

 • Lidovky.cz (Marcel Kabát)

  "To, že film pracuje s konceptem, kdy „svět“ je omezen na západ Evropy a Uzbekistán představuje jakýsi vzdálený očistec, je spíše kuriozita, která toho však dost prozrazuje o západní pokrokové kulturní elitě – zdánlivě rovnostářské, ve skutečnosti povýšeně uvízlé v koloniálním smýšlení a nevidící si…" (více)

 • NaFilmu.cz (Lukáš Vaněk) ****

  "Snímek v koprodukci Belgie, Lucemburska a Francie hodně sází na situační humor – už jenom fakt, že Bůh neustále chodí v županu a navíc v pantoflích, když má na sobě ponožky…" (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace